Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Hieronymus #1 üzenetére

    "A történetbe nem kell belekeverni Magyarországot."

    A lónak a .... nem. Az összes közszolgáltatás ilyen az országban. Ha elnézel egy sort az ÁFA bevalláskor? Fizetsz paraszt. Utazásra kiadnál a munkavállalónak normális kiküldetési pénzt? 15 Euró egy napra, mert a többit biztos elcsalod, és béren kívüli jutattás, zsebbe. Adózás nélkül. Biztos csalsz, megy a bünti.

    Várni nem várok semmit már régóta, ez csak egy újabb cseresznye a hab tetején.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz futo001 #6 üzenetére

    Pályára mindig megveszem az éves matricát. És volt rá példa, hogy úgy mentem fel, hogy elfelejtettem hogy forduló nap volt (február 1). Az volt a mázlim hogy ahogy lejöttem, észbe kaptam - és gyorsan online megvettem még három órán belül.

    Hány év is telt el addig, hogy nem vágnak meg azonnal soktízezerre azért mert egyszerűen hibáztál egyet, hanem van három órád korrigálni?

    (#5) Hieronymus:

    Még mindig nem akarod érteni. Nem a "hibát" tagadom. Nem a rendszer ellen lázadok. Ha normálisan működne az ország, még örömmel is fizetném a parkolódíjat, ha nem kormányokon átívelő módon egy ember és köre zsebébe vándorolna a bevétel. Hanem mondjuk tényleg a kerület épülne belőle.

    Engem az zavar, hogy 400 Ft / óra helyett 91380 Ft / óra összegért parkoltam.

    Évekkel ezelőtt még volt annyi becsület a parkolóőrökben, meg létezett az az iratlan szabály, hogy ha meleg a motorháztető, akkor békénhagyják. Ha visszajött, és még mindig ott áll parkolócédula nélkül, akkor mehet a bünti, és senkinek egy büdös szava sem lehet.

    Válaszolva egy másik költői kérdésedre, UK-ben barátom vállalkozik, saját cége van. Hibásan adták be az adóbevallásukat, válaszban közölték vele, hogy ez így nem jó, legközelebb figyeljen erre meg arra. Nem egyből nyakonbaszták.

    Goose-T: hát ez igen demagógra sikerült. Sőt, ha nem adják oda a kiflit ingyé', akkor le is lövöm a pénztárost, nem?
    Visszakérdezek. Ha egy tonna apróval a kezemben elindulok megkeresni a parkolóórát, és bedobálom a pénzt, kiadja a jegyet, visszatérek az autóhoz - majd már ott van a varjú, és fotóz, akkor mi a franc van? Én fizettem, de hát addigra már vitte fel az adatokat, nem volt jegyem, sajnos ez van (a parkolóőr mondta hogy ilyenkor már nem tudja megállítani a folyamatot).

    Szóval akkor is megy ez a tortúra, hogy én írjak kérelmet, hogy kérem engedjék már el a büntit hiszen a jegyemért mentem épp?

    Én vagyok az a farok, aki képes azért elindítani a parkolást, mert a feleségem még el akar mosogatni az irodában, és én meg állok a parkolóhelyen az irodája előtt három percre, úgy hogy az autóban ülök. És pörög a parkolás.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Hieronymus #30 üzenetére

    Figyi. Szöveget értelmezni nem tudsz, csak kötekedni. Mi lenne ha hanyagolnál?

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Tegnap óta nem nagyon voltam fórum közelben, így csak most reagálnék.

    Többen feltették az amúgy valahol jogos kérdést, hogy miért nem vettem jegyet ha nem ment a parkolás? Az ok egyszerű: rohantam.

    Édesapámtól jöttem a Korányiból, reggel oda vittem neki fel ruhákat, tisztálkodószert, meg a tabletjét - mert bent tartották. Az óbudára megbeszélt találkozómat az ismerősömmel átraktuk a Tátra utcába, mert neki meg oda kellett mennie, szóval az az opció hogy felhívom hogy jöjjön le, nem is működött, Ő is autóval érkezett.

    Közben édesapám újra hívott, hogy az orvosa megkérte, kerítsen már egy rokont vagy ismerőst, aki egy CD-n lévő MR leletet elvisz a Korányiból a Róbert Károly kórházba, mert csak ott tudják az idegsebészeten kiértékelni. Hogy egy digitálisan elérhető leletet miért kell fizikálisan szállítani, a város egyik feléből a másikba, ez máig rejtély. Amikor rákérdeztem hogy mikor menjek, azt kérte hogy amint tudok, mert a Honvédban az orvos csak X óráig elérhető. Ez volt a sietség oka.

    Kiszáltam a kocsiból, és megindultam a megadott házszám felé, közben 2-3x próbáltam jegyet venni, sikerültelenül. De miután korábban több száz parkolást indítottam így sikeresen, meg sem fordult a fejemben, hogy a log off, log on nem fog segíteni - hát most nem segített.

    Odaértem az ismerőshöz, átvettem a csomagot, kifizettem az ellenértékét, váltottunk két szót, és fordultam vissza, mert mentem volna a Korányiba újra.

    És ekkor fogadott az a látvány, hogy az autómat már fotózzák körbe.

    Szerintem itt sokan félreértik az egész sztori lényegét. A büntetést pont leszarom, nem kenyérre kell. Nem az összeg ami földhözvág, hanem a jó magyar közszolgáltatói hozzáállás mindenkihez: egyet hibázol, és kapod a pofont, de mocskosmód.

    Azt már meg sem említem, hogy sokszor az ember fia elfelejti leállítani a parkolást akár SMS-ben, akár appon keresztül fizet, majd ketyeg tovább, ami a parkolótársaságnak bevétel úgy hogy már ott sem vagy, a szolgáltatást nem használod - érdekes, itt nem állnak sorban a parkolóőrök hogy a különbözetet visszafizessék (több tucatszor előfordult már ez is velem).

    Akik szerint itt verem a tamtamot, pedig én basztam el: igazatok van, egytől egyig. Csak ennek nem biztos hogy így kellene működnie.

    Részemről ennyi.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Srácok, ne menjen el az egész személyeskedés irányába légyszi. Csak kulturáltan.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák