Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • #89309696

    törölt tag

    Nagyszüleimet rögtön beregisztráltam mikor megjelent, a postai dolgot is visszaküldtem nekik. 71 és 77 évesek, vannak egészségügyi problémáik is.
    Elkezdték oltani a környéken a 80 év fölöttieket, majd az alattiakat is, már olyanok is kaptak akik jobb állapotban vannak, mint ők. Rátelefonáltam a háziorvosra, hogy mi van, miért nem kapnak értesítőt? Megnézte a rendszerben és azt mondta, hogy nincsenek is a listán. Hát mondom vissza lett küldve a postai és a digitális is, már vagy egy hónapja. Nincsenek a listán. Beregisztráltam őket megint, illetve akartam volna, de azt írja, hogy már megtörtént a regisztráció. Doki válasza, hogy akkora fejetlenség van náluk, mint az állat, megpróbálja őket berakni. Semmilyen levelet vagy emailt nem kaptak egyébként.
    Úgyhogy várunk, semmit nem tudunk csinálni ezen felül.

    Abba nem is megyek bele, hogy ez az egész regisztráció egy faszság egyébként, pontosan tudják TB adatbázis alapján kinek van szüksége vakcinára a kora és egészségi állapota alapján, nekik kiküldik az értesítőt, aki akar az elmegy oltatni. Dísz/propaganda az egész vakcinaregisztrációs rendszer, de legalább nem is működik és még tovább bonyolítja az orvosok dolgát.

    [ Szerkesztve ]

  • #89309696

    törölt tag

    válasz Vesa #131 üzenetére

    Ezt a túlsúly és magas vérnyomás dolgot amúgy szeretik burkoltan használni mindenre. Nagyon nem mindegy, hogy 15 Kiló vagy 50 Kiló túlsúly van valakin, ahogy az se mindegy, hogy 140/90 vérnyomásról beszélünk vagy 190/130-ról. A médiában persze csak annyit fogunk hallani, hogy túlsúlyos volt és magas vérnyomásban szenvedett.

  • #89309696

    törölt tag

    válasz D1Rect #101 üzenetére

    Elvileg az a gond ezzel, mármint azzal, hogy elég csak az öregeket és betegeket oltani, a többieken végigmegy náthaként, az a kevés meg elfér a kórházban, hogy ha nagy életteret hagynak az oltatlanok a vírusnak, nagyobb eséllyel mutálódik. Hiába nem betegszenek meg tőle komolyabban most, ha közben miattuk ki tud alakulni egy olyan variáció amire nem hatásos a jelenlegi vakcina esetleg még agresszívabb is lesz, akkor kezdődik minden elölről és ők is, meg az oltottak is beszopják a farkat.
    Persze ezek csak többlépcsős feltételezések és nincs garancia arra sem, hogy 90% oltottság mellett nem alakul ki valami erősebb mutálódás, de egyik oknak ezt lehetne mondani röviden és tömören.
    Én egyformán megértem mindkét oldalt érveit egyébként, nem húzok egyik irányba se.

  • #89309696

    törölt tag

    válasz Vesa #66 üzenetére

    Magyar emberre amúgy is jellemző, hogy nehezen reagál változásokra, de idővel azért igen, ha látják, hogy a többiek akik oltva lettek jól vannak, megunják a korlátozásokat is idővel, szerintem jelentősen nőni fog a hajlandóság erre.
    Én azt is problémának látom jelenleg, hogy az egész úgy lett behozva a köztudatba, hogy az öregek a fontosak, csak ők a kritikusak, és az egész vakcinaregisztrációt gyakorlatilag az öregek használják kb. emiatt, egyáltalán nem biztos, hogy a többiek nem akarnak oltást, csak egyszerűen értetlenül várnak arra az időszakra mikor random is lehet majd kérni ahogy a sima influenza oltást, hiszen ők átlag emberek, nem pedig ilyen hülyeségeken keresztül regisztrálva.

    Szerintem meglesz a megfelelő mennyiség, csak lassan és döcögősen. És azoknak is marad hely akik mindenképp ellenzik, mert nem szükséges a 100%-os oltottság. És mindenki boldog.
    Nem látom annyira rossznak a helyzetet, itthon túl sok minden erősen negatívan van látva, köszönhetően az amúgy is lehangolt népnek, a propagandának, a folyamatosan fenntartott negatív dolgoknak. Ezeket próbálom levonni belőle.

    Előfordulhat, hogy megakad a hajlandóság, akkor az általad is említett korlátozások bevezetése simán előfordulhat, ez már fél éve nekem is járt a fejemben. Pontosan ahogy régóta kell bizonyos szakterületekhez kötelező tüdőszűrő, allergiavizsgálat, bőrgyógyászati vizsgálat, sima influenza elleni oltás vagy egyebek (gyógyszeripar, élelmiszeripar, vendéglátás stb.), úgy simán be lehet tenni +1-nek a covid oltást is. Ennek szigorúbb esetében akár tömegközlekedésre, közösségi eseményekre is, bár szerintem ezt nem fogjuk elérni.

    Legrosszabb esetben, ha megreked a 20%-on az oltottság és jönnek a hullámok továbbra is, rohamosan omlik a gazdaság is miatta akkor simán kötelezővé fogják tenni, ezzel nem fognak szarozni sokat, beleverik mindenkibe akkor. Ezt viszont tényleg nem tartom valószínűnek, de jobb tisztában lenni vele, hogy emberi jogok kontra ország bedőlése közül melyiket fogják választani.

    Én még várok vele, egyrészt azoknak sincs akinek kéne és láthatóan szar az egész rendszer ahogy van, mert nem pontosan súlyossági esetben oltogatnak az eszetlen adatfeldolgozás miatt. Másrészt meg akarom várni mennyire is borul ki a bili ténylegesen. Októberben elkaptam egyébként lehet ezért is vagyok semlegesebb most emiatt a vakcinával kapcsolatban, de én még várok vele, viszont nem zárkózom el tőle, ha annyira elfajulna a dolog. Másrészt jó lenne, ha jómagam választhatnék abból mit kérek, ha majd kérek és nem random löknének belém valamit.

Aktív témák