Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz XuChi #7 üzenetére

    És a garancia kiterjed arra is ha bármilyen, a folyadék hűtési egység hibájára visszavezethető okból kifolyólag degradálódik, vagy akár elszáll valamelyik másik PC alkatrész és akár több 100k károd keletkezik (pl.: workstation procik között van nem egy ami bőven termel hőt és nem állnak meg 100k alatt)?
    Mert előfordulhat hogy otthagyod a gépet egész éjszakára, mondjuk video render miatt és csak másnap reggel látod hogy baj van. :Y
    Ilyen esetben ha van egy dupla ventis léghűtő tornyod és azon elszáll az egyik venti a másik még akkor is forog. Ha az alaplapi venti csatlakozó száll el, a hűtőtorony még akkor is képes hőt elvonni passzívan, amit a házhűtő ventilátorok (mert komoly gépnél nem szokták kispórolni azt a pár ezrest rájuk) miatti szellőzés valamelyest kivisz.

    Ettől függetlenül én is fogok folyadék hűtést építeni az én munkaállomásomhoz, de az a rendszer a projekt különleges moddingjára fog kiéleződni, sima AIO-t, vagy normál épített folyadékhűtést nem nagyon használnék.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz fogtunder #11 üzenetére

    +1
    Ráadásul pont annál a hűtőtoronnyal kapcsolatos cikknél jelzi ezt, ahol a legegyszerűbb a ventik leszerelése a toronyról, lévén csak le kell húzni, maga a toronyrész pedig nem takarja ki a ramokat tehát ram upgrade és a körülöttük lévő csatlakozók némi kézügyességgel könnyen elérhetők. Persze tudjuk vannak olyan sofőrök is, akiknek 2 kocsinyi hely nem elég a parkoláshoz, mindenképp meghúznak valamit. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Csandi #20 üzenetére

    Nocsak, ez jó hír, kérdés hogy amikor baj van tényleg érvényesíthető-e, vagy csak marketing, aztán meg jönnek a kifogások. Kellenének ilyen irányú tapasztalatok. :Y

    (#17) Balika911
    Az egy dolog hogy a processzorban van védelem, az meg másik hogy nem csak a pumpa a hibaforrás. ;)
    Lehet csak szivárgás, ami belefolyik a többi alkatrészbe, az lehet hogy az adalék miatt az egyébként is desztillált víz alapú folyadék nem conductív, de a folyadék megléte önmagában sem egészséges semmilyen elektronikai alkatrésznek.
    Ezzel párhuzamosan az egyre kevesebb folyadék egyre kevésbé hűt és az 1 dolog hogy a processzor throtlingol, de ha utána pont a teljes leállítási védelmi határérték közelében járatják hosszú ideig az nem tesz jót neki.
    Pláne az alaplapon lévő környező egységek sem szeretik, ráadásul a keletkező hő a foglalat körül nagyon lassan fog távozni(nincs torony ami elszállítaná, eloszlatná), mivel általában nem szerelnek közvetlenül ide ventit (persze láttam már olyan cpu blockot amin volt venti a foglalat körüli egységek számára, de ritka).

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Timer #139 üzenetére

    Köszi a megerősítést. :)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz a347 #162 üzenetére

    Gratula a géphez. Alapvetően jól összerakták neked a normális felhasználáshoz, az overclock nem feltétlenül az.
    Megnéztem a videot és megnyugodtam hogy nem mi (léghűtés pártiak akik értjük és nem tudjuk eléggé kihangsúlyozni hogy a ház átszellőzése mennyire fontos ehhez) vagyunk helikopáterek.
    A videón az látszik (mert nem írtad hogy módosítottál rajta) hogy csak 1-1 ház szellőztető venti van a ház elején és hátulján amik ráadásul csak 120-asok, általános push-pull, nem OC-ra kihegyezett. Erről nem a bolt tehet és nem is a processzor.
    Ezzel nem vagy versenyben, egész egyszerűen a tuninghoz nem megfelelő alkatrészeket választottál, pláne ha hogy második push venti helyett drivebay van a ház elejében.

    És sokan elfelejtik még hogy a levett tető meg oldallap nagyon messze van egy hiteles szélcsatornától.
    Szóval én egyelőre kételkedve fogadom a mérési eredményeidet, ahhoz hogy tényleg higgyjek neked ahhoz klimatizált helyiségben 21 fokon tartva (mármint nem csak bemondásra), a video kártyát pcie ryzerrel arrébb pakolva (a szélcsatorna elvhez elvileg jó hogy ott van, de gyakorlatilag nem) legalább 2 db minimum 140-es venti, de inkább 3 db-ot berakni push-ra, hátul az 1 db 120-ast csere 140-re, továbbá felülre is 1 db 140-est pullra rakni. Így némi túlnyomást hozol létre a befúvó ventikkel, ami kilöki a hőt, míg ha csak leveszed az oldallapot akkor a meleg levegő természetes módon történő felfelé áramlására hagyatkozol.

    Amíg nem írtad be hogy melyik videót kell nézni, addig tényleg csak sötétben lehetett vagdalkozni, szal teljesen érthető hogy felelős ember addig nem mond semmi konkrétat amíg Te nem mutatod be a "teszt" környezeted hogy milyen körülmények együtt állása vezetett az elméletitől eltérő eredményre.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz jokeph #169 üzenetére

    Köszi.

    Azt gyorsan tegyük hozzá hogy a fotón nem biztos hogy rendesen látszik, de a felső lapon aminek a dőlésszöge állítható elvileg egy 200-as venti nyomja rá a huzatot az alkatrészekre, továbbá az alkatrészek egymás mellett helyezkednek el így más eredményt kapni mint átlagos gépház esetében oldal és tető nélkül.
    Én most moddingolom a konfigom és mind a proci, mind a vga esetén 2-4 fokos eltérést tapasztaltam aszerint hogy ugyanazt a gépház vázat víz szintesen vagy függőlegesen helyeztem el.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz jokeph #171 üzenetére

    Azért a tesztkonfig állandó elemeként számon tartani az UHD grafikát merész felvállalás (mert ugye a procin múlik) , de hát kinek a pap, kinek a paplan, kinek meg a papné. :Y

    Amúgy én tervezek SLI konfigot a gépembe egy második 1070-essel, na akkor majd bajban leszek a hűtéssel, mert az x299 ATX alaplapot mindennel együtt egy moddolt mini-ATX házba pakoltam, pl.: választhatok hogy a tápegységet építem kívülre vagy eltakarok vele 3 PCIE slotot. :D
    De az eldőlt hogy kívülre kerül, az viszont még mindig problémás hogy a giga 1070-es G1 gaming ver2.0-a kártyából 1 is iszonyat mennyiségű szó szerint forró levegőt pumpál a házba ami lassan távozik(ugye emiatt érzi azt az egyik fenti kolléga hogy "süt" a gépház ha levegős hűtés van), ha meg 2 lesz belőle, hát necces hogy milyen irányból és ventikkel fogom tudni átszellőztetni.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz #72042496 #172 üzenetére

    Bocs a dupla posztért.

    Úgy érted a "csak dupla radit", hogy kevesled a 2 db 240x120-as radiátort? Vagy dupla alatt az 1 db 240-est érted?
    Csak mert a galeryben azt látni hogy nem csak oldalra, de a fedlap alá is rajzoltak 1 radit, bár csövezés terén valszeg annyira egyértelműnek gondolják hogy inkább rábízzák az emberre. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz a347 #176 üzenetére

    Szívesen, ventik terén biztos vannak itt kellően segítőkész kollégák akik nálam jártassabbak abban hogy ár/hatékonyság/csendesség szentháromságban melyik típusok között érdemes nézni optimálisan házhűtésre.
    Az eredményeiddel kapcsolatban meg ezek szerint félreérhető voltam. A mérési eredményeid persze hogy valósak, nem is vitattuk.
    Viszont abban a vitában hogy elegendő-e a toronyhűtő az 5 ghz-en pörgő OCzott proci biztonságos üzemi hőfokon tartására, tehát erre a kérdésre maga a tesztelési környezeted nem ad hiteles képet. Nem lehet az alapján egyértelműen kijelenteni hogy lehetetlen léghűtéssel megoldani a problémát, mert maga a teszt környezeted nem maxolja ki a léghűtési elrendezésekben rejlő technikai kapacitásokat.
    Így értettem az "elméletitől történő eltérést".

    (#178) jokeph

    Teljesen valid hogy tartalékolás képen olyan rendszered van amit lehet dedikált VGA nélkül használni.
    Csak mint "teszt felszerelés" felsorolás az amin megakadt a szemem, mintha a tesztelendő VGA-k esetén referencia eredmények felsorakoztatásához használnád az IGP-t. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz a347 #197 üzenetére

    Most én is belenéztem pár videóba, több videó is fen van youtubeon, idegen nyelveken. Picit javítanék a fentebbi írásomon, a felülső ventik terén nem mindig jó az ha akár csak 1 is kifele fúj, bizonyos házak esetében a konkrét tesztek alapján jobb az ha mind a 2 befele fújt. Mert így az alaplapi tápáramköröket hűtő bordák közvetlenül kapnak légáramlatot és gyorsabban távozik onnan a hő.
    Ha csak a hátulsó 1 db 120-as helyen lévő fúj csak kifele, miközben elöl is van 2 db befele, ezen kívül amit Duracellm ír fontos végig gondolni a túlnyomás létrehozásával kapcsolatban, nem kell persze tökéletes légmentesség, de az áramlástechnika nem véletlenül komoly tudomány.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz a347 #201 üzenetére

    'As expected'...a világot nehéz megváltani az egyéb paraméterek okán, de azért szépítettél az eredményen.
    Max terhelés alatt tehát az 5ghz-t érted, amit stabilan tudsz vele huzamosabb ideig (lp cinebench r15 sokmagos tesztjét a beállításokban 1-2 órásra automatán beállítani).
    Csak mert igazából a 75 fokkal a cpuk teljesen elégedettek, 85nél kezdenek bekérdezni hogy nem akarnál-e mással (mondjuk a valaki veséjével) szórakozni, csak mert kezdenek nekik is beszólogatni a haveri egységek az alaplapi cpu foglalat körül.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz haxiboy #203 üzenetére

    Jópár video van fent youtubeon, és azok alapján nincs igazad abban hogy "visszafújná" a meleglevegőt.
    Hanem direkt rásegíti az alaplapi VRM-ekre mint aktív hűtő, továbbá hogy mindenképpen a hátulsó venti irányába menjen a meleg levegő, ahol mivel lendülettel távozik, eltávolodik a háztól, és a fenti ventik normális hőmérsékletű levegőt nyernek.
    Elméletben jól hangzik hogy a fenti ventik segítsenek rá meleg levegő természetes légáramlására, de a tesztek azt mutatták hogy PC ház esetében nem ennyire egyszerű az 1x1.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz a347 #206 üzenetére

    Egy teszt erejéig én megpróbálnám azt is hogy megfordítani a vízszintes áramlási irányt.
    Tehát a hátulsó 1 db elszívó ventit befúvóra rakni, a 2 db cpu ventit tükrözni, tehát hogy a bordák baloldalaira kerüljenek és az előlap irányába fújjanak, a felülső ventik továbbra is befele fújni, kiszerelni a felső drivebayt és a 2 db előlapi ventit átrakni kifúvóra, egyet az előlapra a drivebay helyére, egyet pedig fölé ha lehetséges(tehát ha ott is perforált a tető).

    Ugyan elsőre szentségtörésnek hangzik hogy hátulról szívjon levegőt, hiszen "jujujuuuuj a gpu venti hátrafele pumpál) de valójában a gpu hűtőegységek legtöbbje a hő nagy részét oldalirányba a házba(nomeg az alaplapra) lövi és csak egy kis része kerül ki a hátulsó szellőző nyílásokon. Ennek a kis mennyiségnek az esetében amit tehát a hátulsó venti beszívhat, még meg lehet oldani a távoltartást 1-2 megfelelően pozícionált, az áramlás irányát terelő műanyag elemmel. De ez már modding kategória és feltételezem hogy azért nem véletlenül vettél cég által összeszerelt gépet, nem mindenki akar még ennyit se moddingolgatni és már az is örvendetes hogy a ventillációval foglalkozol.
    Továbbá még mindig eléggé kicsike házat választottál, de ízlések és pofonok.

    Amúgy az én GTX 1070 egységem hűtője pl a tápcsatiknál, tehát a ház elején küldi ki a házba a legnagyobb mennyiségű, kéz számára tényleg forró levegőt, szal azt láttam a hőmérsékleteken hogy ha a ventim elölről hátrafele szív, akkor beszívja ezt a felmelegített levegőt, míg fordított esetben a lendület távoltartja...1-2 fok különbséget, de azért jelent még úgy is hogy egyelőre nincs oldallap.
    A fotódon látható VGA-n komoly hűtés van, de az is alapvetően nem hátrafele küldi a meleget, hanem oldalra és látom hogy ezen is jól előrenyúlik a hűtőegység, csak mivel masszívabb így gondolom a felületével érintkező levegő nem melegszik fel arra az 50-60 fokra mint az enyémnél. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz PROTRON #207 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési idő, bocs a duplaposztért.
    Most megint megnéztem az összerakással kapcsolatos videót és tényleg brutális hogy 25-40%-os terhelésen már felment náluk 75 fok körülre játékok alatt, persze ebben benne van az is hogy a %-os terhelés nem jelenti azt hogy minden hőtermelő egység le van kapcsolva, bizony 40%-on is majdnem minden fogyasztót bekapcsolnak a procik--->hptermelés, csak többet járnak üresjáratban.
    Aztán commentek között írják hogy az alaplapi bios beállítások is hatással vannak a hőfokra, tehát előállhat olyan helyzet hogy a tápellátás miatt többet fogyaszt-->jobban melegszik, még sincs extra teljesítmény. Továbbá írták hogy jó lenne 70 fok alatt tartani a cput, mert akkor még egy kicsivel jobban boostol alapjáraton.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz haxiboy #209 üzenetére

    Én csak annak a statisztikának hiszek amit én magam hamisítottam. :D
    Szóval az összes lehetséges venti pozíciót és irányt kipróbáltad? Mármint azt is hogy a felül lévők közül az egyik befele a másik kifele fúj...ennyire belementél minden forgatókönyvbe, majd minden esetben legalább 1-1 órás stressz tesztel a hátad mögött írod ezeket a hőmérséklet adatokat?
    Nem véletlenül kötözködöm. :D
    Amúgy azért a kis és a nagy házak eltérnek annyira hogy nem mindig működik ugyanaz, nálam most még nyitott a ház, és így is, ha a felső venti felfele fúj az ++3 fok a VRM-eknek.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Qtya123 #212 üzenetére

    Egyrészről ez is egy rendes méretű ház, nem pedig mini, az adott háznál az egyik elég nagy probléma ami felett elsiklotok, hogy elölre csak 120-as ventik férnek, alulra meg mint ha nem is nagyon tudna szerelni felfele fújót, bár ebben nem vagyok biztos.
    Másrészt menny is az a proci hőmérséklet ami nem változott? Meg továbbra is léghűtésről beszélünk?
    Csak mert azt se felejtsük hogy van egy maximális elérhető teljesítmény, amit ha az alap elrendezéssel elérsz akkor már nem fog egyszerűen kimutathatóan változni a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Qtya123 #216 üzenetére

    Naja, durva adatok, bár nem ismerem annyira a 3600x képességeit meg hőtermelését. :D
    Én még nem készültem el teljesen a házikómmal így még nem csináltam rendes teszteket, csak hasonlóan rövid, ellenőrző futásokat, egyelőre nyitott házban 7-7800x, gyári 1 click genievel (+100mHz) ami szépen termel hőt de csak 6 magos, 65-70 fok között van 2 ventis léghűtővel + 1 felülről lefele fúvó ventivel a VRM bordák miatt, így azok már kézrátétel számára nem forrók.
    Meg amúgy az sem mind1 hogy az utolsó 1-3 fok eredmény szempontjából a cpu vagy a gpu a fontos.
    Ebből indulok ki a fenti kolléga esetében: [Video]

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák