Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    Nem kéne úgy tárgyalni a Coolpad-ről, mint valami ma született bárányról. 2013-ban már a harmadik legnagyobb kínai, a hatodik legnagyobb globális mobiltelefongyártó volt - azóta egy-kettő (Xiaomi biztosan) megelőzte.

    (#1) Duliee:
    "Nem tudom, hogy idehaza rendes támogatás van ,vagy csak fogta egy bolt és bedobta a kínálatába..."
    Van rendes támogatás, márkaszervízzel. A Coolpad (Yulong) mint cég jött be Magyarországra tavaly, a globális terjeszkedése részeként. Egyébként tavaly(előtt?) a Lenovo-val kötött együttműködési szerződést a Yulong, miszerint a Coolpad-eket a Lenovo kereskedelmi hálózatában forgalmazzák.

    "A Cool Butler vajon saját fejlesztés, vagy csak a szokásos már mindenhol látott "harmadik féltől származó" megoldás"
    Általánosságban ugyebár a Coolpad kifejezetten fejlett, sokoldalú, cizellált saját operációs rendszerrel (értsd UI-val) rendelkezik, persze a fejlesztés abból az alapanyagból dolgozik, ami a Huawei, Lenovo... stb. szoftveregyüttműködési konglomerátumnak a része. Gondolom, a CoolButler is így, együttműködésben saját fejlesztés.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz nickedez89 #27 üzenetére

    Igen, ezek összedolgoznak az alapanyagon, aztán ki-ki hozzátesz ezt-azt, ha van kedve. A Coolpad-nek van kedve, elég praktikus dolgokat beletesz a UI-ba.
    Amikor Coolpad-em volt, nagyon kényelmes volt használni az oprendszer szolgáltatásait, ahhoz képest a későbbi UMI-m oprendszere kifejezetten fapados volt, de azután a Lenovo-m se tud annyit. A CoolUI ügyes oprendszer-felület. Előtte levő Huawei Mate-m is elég okos volt, de az se tudott annyit, mint a CoolUI.
    De ezzel együtt, ezek a UI-k egy tőről fakadnak, ugyanaz a közös alapanyag, témázásban is, ikonkészletben is, és alkalmasint ugyanebből dolgozik a Jiayu és más kínai A és B brandek is, akár még a Xiaomi-MIUI, a Meizu is. Ez nem is baj, megosztják a jó megoldásokat.

  • #71562240

    törölt tag

    Egyébként a Mobilarena Coolpad-tesztjei kapcsán visszatérő probléma ez az árazáskérdés, amióta a Coolpad bejött Magyarországra, Nem összehasonlítható a mindenféle úton-módon, kínai garanciával... stb. behozott készülékek ára a Coolpad itthoni hivatalos, helyi garanciális szolgáltatásokat nyújtó, európai adózási-illetékezési... költségeket beszámolni kénytelen forgalmazásával. Az 50ezresként említett Redmi Note 3-ak ugyanilyen, azaz az európai garanciális és kereskedelmi szabályozások melletti hivatalos forgalmazásban kb. 80-95ezerbe kerülnek, ehhez képest a Torino máris kap egy kis levegőt. Kínából a Torinót be tudnád hozni 40ezer körül, ÁFÁ-t, vámot rátéve. A kínai árazást és a kínai webshopok nemzetközi árazását tekintve a Coolpad ugyanott van, illetve jellemzően olcsóbb is ár-érték viszonyt tekintve, mint a Xiaomi, Meizu, és hasonlók. Tehát nem a Coolpad drága, hanem az európai, de főleg a magyar hivatalos forgalmazás a drága. Árakat (is) csak azonos alapról lehet összehasonlítani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák