Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    Olvasom a tesztet, és a cikkíró túlzott "nem értem minek ez" bevezetőit nem nézve engem sem győzött meg ez az óra.

    Miért?

    Mert van SmartWatch-om, és volt Live View-m is.
    Óráim is voltak - vannak - de azok hordásáról az évek során leszoktam.

    Manapság teszek a csuklómra ketyerét, mert az okosóra pont azt nyújtja nekem, amit a sima óra nem, de a tesztben tárgyalt óra sem.

    Gyakorlati példa.
    Sokszor van, hogy dekormunkát végzek, ilyenkor mindig felteszem a BT headsetet, telefon a zsebemben, és amióta használom az okosóráim, azok - persze csak egy - a csuklómon.
    Két kézzel teszem fel a fóliát - teszem azt autófólia - majd amikor jön egy sms, csak rápillantok az okosórámra úgy, hogy bármit is el kellene engednem, és látom az üzenetet.
    Ez azért jó, mert ha extrafontos, akkor megszakítom a munkám és válaszolok. Az óra hiányában már a két véglettel is szembesültem:
    a) egyszerűen elfelejtettem, hogy jött üzenetem, de fontos volt, a főnök válaszra várt
    b) egy egyszerű egyenlegközlő, vagy egy "ok, kész (...)" sms miatt tettem le a kezemből az eszközöket, majd szehettem vissza x m2-nyi fóliát...

    De ugyan ez, ha ilyenkor jön egy hívás, mert csuklómra rápillantok, és ha akarok beszélni a hívó féllel, hát oldalra biccentek, és a vállammal már fel is vettem a hívást, így tudok headseten beszélni.

    Vezetéskor dettó.
    Mivel ki nem állhatom, hogy nem látom ki a hívó - hiszen vezetéskor telefon a műszerfal valamelyik rekeszében, vagy épp a zsebemben/táskámban van - így sokszor kerültem olyan helyzetbe, hogy az egyébként ismerősöm, ismerős partner hangját nem ismertem fel, ő meg csak egy félig érthető kereszetnevet, vagy még annyit sem mondott, aztán a beszélgetés közepén esett le, pontosan kivel is beszélek...

    Na ilyen esetekben nagyon jól jön a saját okosórám, de ez a modell ebben nem segítene.

    Ráadásul újra hordok órát. Mert igen, szíjat is cserélhetek a SmartWatch és LiveView esetében is, így mindig fel tudom venni, még ha megbeszélésre/tárgyalásra is megyek.

    A 4-5 naponta szükséges töltés meg belefér.

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Set-Comment™ #31 üzenetére

    Ő, izé - fordítva ülöd a lovat...

    Nem azért osztottam meg az ÉN saját tapasztalataim, hogy bocs "okoskodjanak" a többiek.

    Kérlek dobd el az X cég számlamásolatát mailben most! - pl. Ez fontos. Ez azonnali irodai munkavégzést kíván, még ha az Xperiámról is továbbítom... :U

    " - ha valami igazan fontos, akkor telefonon hivnak." - ...akkor nem olvastad tovább, mert a hívásról is vakartam valamit... Mitöbb, amolyan hallgatólagos egyezmény, hogy ha tudjuk, hogy egyikünk tárgyaláson van, vagy terepen, előbb sms-ben infózunk... :U

    ""Vezetéskor dettó." - tartókonzol." - Látod, itt is csak az osztást adod, nemmellesleg a műszerfali tartókonzolban a go modellem van, azzal navigálok. Miért két okostelefonnal? Mert rühellem, ha navigáció közben, pont a jelzett kereszteződéskor jön egy hívás, és...

    "- egy ilyen kijelzos csoda bazari gagyi egy igazi analog ora mellett..." - szerintem meg nem. És akkor itt ki is fújt, hogy ÉN mit tartok milyennek. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Set-Comment™ #34 üzenetére

    Ok, akkor én itt hagyom abba. Látom, neked elengedhetetlen, hogy csakazért is megmondd ki mit, és mivel csináljon.

    Ezt az órát pedig csak azért mert óra nem hordanám, hiszen már rég nem hordok sima karórát.

    "velemeny, nem osztas"

    De, mert felegmán csak rávágtad azt, ami eleve van, csak épp mással használom.
    Sem nem kérdeztél, sem nem érdeklődtél, akkor miért nem ott van.

    Leírtam, hol van a mobilom olyankor. Netán ennyire hülyének tartasz - ismeretlenül, látatlanba - hogy erre nem jöttem volna magamtól rá?! :((

    Igen is flegmán csak rávágtad a nyilvánvalót. :(((

    Ajánlom magam

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz arn #54 üzenetére

    Egyszer próbáltam még a LiveView-t a hozzá kapott csuklópánttal (ez gumis, textil szíj volt) rögzíteni a bringára, majd csíptetve került fel végül, viszont baromira olvashatatlan volt rajta bármi is a rázkódás miatt.

    Ekkora méretben pedig rugalmas tartó legyen a talpán, ami rögzíti, és még a rezgéseket is elnyeli...

    Akkor inkább egy okostelefon tarttó bringás kivitelben okostelefonnal...

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    Feltettem régi LiveView-m bőrszíját a SmartWatch szilikonszíja helyett...

    Furi, mert hozzászoktam a fekete, vagy a fehér szilikonszíjhoz, és elszoktam a bőrtől, amivel a LV-t hordtam...

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz arn #70 üzenetére

    E-Ink-es megoldást én is támogatom.

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák