Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Tikakukac #28 üzenetére

    Őszintén írom, hogy semmilyen terelés nem állt szándékomban. Most megpróbálom nagyon lényegre törően leírni, hogy mi volt az alap, ahonnan elindultunk:

    1. fázis "Konzumer hulladékok", "Nem gamer"

    Konzumer szerintem: Fogyasztói, átlag ember számára megvásárolható. A Pavilion Gaming az.
    Konzumer hulladék szerintem: A felsőnek az a szűkebb rétege, ami még a garanciaidejét sem húzza ki meghibásodás nélkül, vagy annyira rossz teljesítményű, hogy már a megvásárlás pillanatában sem látja el feladatát. Az ÉN gépem nem volt ilyen (többször felhívtam rá a figyelmet, hogy elfogult vagyok a témában).
    Gamer szerintem: Olyan konfiguráció, ami megjelenésekor az átlagos mindennapi használatra való gépeknél erősebb, megjelenésének idején élvezhető minőségben futtatja a létező játékokat. Szerintem az enyém belefér ebbe a kategóriába.

    Ahogy nekem leesett, szerintetek:
    Minden konzumer gép hulladék - ezzel nem értettem egyet. Azzal igen, hogy ez egy tucatgép.
    Az a gamer, ami a korában elérhető legjobb hardverrel van felszerelve. Ezt teljesen elfogadom. A gamer használata mindig is megosztó volt. Tök oké módon le is írtad, hogy honnantól gamer.

    2. fázis Business class

    Teljesen indokolatlanul behoztad ezt. Ha nekem felróttad az olyan dolgokat, amit senki nem írt, akkor engedd meg hogy jelezzem: Sosem hittem, méginkább nem írtam, hogy business class a gépem. A konzumer résszel egyet is értettem, továbbra is a hulladékkal volt kifogásom, ezért jeleztem újfent, hogy nekem mi számít hulladéknak.

    Ezután jelezted, hogy én megemlítettem a valaha létezett legrosszabb business gépeket. Amire azt mondtam, hogy ha businessből van valaha volt legrosszabb, akkor konzumerből is lehet változó a paletta. Ezt terelésnek csak akkor láthattad, ha nem volt tiszta mire akarok kilyukadni. Arra, hogy attól, hogy valami megvásárolható egy önfenntartó egyetemista számára, még nem hulladék.

    A fennmaradó, újabb terelésnek titulált résszel pedig arra próbáltam rávilágítani, hogy miért van ez így. Neked nagy mintából biztosan látszik, hogy mi a jó valóban és mi nem.
    Nekem, egyszerű egységsugarú júzernek, akinek kétszer egymás után bevált, valószínűleg harmadjára is ez lesz a választásom, mert tapasztalatom után pont nem hulladék. Persze ettől lehet, hogy az majd megrottyan, és akkor majd eszembe jut, hogy miért is vettem ilyet.

    Semmiről nem akartalak meggyőzni benneteket, csupán azt próbáltam ennyire kitartóan magyarázni, hogy én a) Miért nem érzem magam átverve a Gaming jelzővel
    b) Miért nem érzem jogosnak a gépem hulladéknak titulálását

    Semmiképp nem akarok visszaélni a türelmeddel, jó vitapartner vagy, és remélem így tiszta is, hogy mi volt a nézőpontom, amit továbbra is fenntartok amellett, hogy értem a tiedet is.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák