Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Chaser #260 üzenetére

    "az a 2-4 játék nyilván már sokkal több"
    ??? De most rólam beszélsz vagy a piacról? Az én igényem nem fedi a piaci állapotokat, ezért is írtam 2-4 játékot.Nem több ma sem, hanem 2-4 játék, az esetemben. De ezeknél is csak max. 11GB-ig megy fel a rendszer RAM. Szóval még mindig van szűk 5GB gyorsítótárazásra...
    Másrészről megírtam, hogy nem érdekelnek új címek, akkor meg minek? Szóval még mindig ott vagyok nem látom az észérvet. Az olcsóság pedig nem érv. Nem mellesleg nem 2-4ezer forintról beszélünk. Egy normálisabb Ballistix 3600 16GB 27k körüli, a legolcsóbb virsli 3200-as 32GB kit meg 40 feletti.
    Mire oda jutok, hogy esetleg kell 32GB, addigra meg majd DDR5-kell vegyek.
    Egyébként gyanítom, hogy nem a 32GB csökkenti a micro lagokat azoknál a címeknél, ahol a 16GB RAM is elég, hanem a 2x16GB jellemzően 2x2Rank. Viszont a dual channel dual rank kiépítés elérhető 4x4 modullal is. Ilyenem is van.

    Ha böngésző miatt 8-10GB RAM szkséges, akkor már nagyon sok oldal lehet nyitva.... Annak az embernek a felhasználási szokásain kellene elgondolkodnia nem a RAM bővítésen :K. Tudom miről beszélek, mert én is megvizsgáltam ezt a fajta böngészői használatot és módosítottam a szokásaimon.

    8GB-nak elégnek kell lennie az irodai jellegű szoftverekhez és böngészéshez. De otthoni, moderáltabb felhasználással a 4GB-nak is, csak akkor nyilván kicsit többet fog dolgozni lapozófájl... illetve az sem mindegy, hogy iGPU vagy van-e dedikált VGA, mert iGPU-val, pl Firefox alatt, 1440p youtube videólejátszásnál hosszabb-rövidebb időre felkúszik a megosztott VRAM igény 350-400MB körülire, és akkor már csak biza 3,6-3,7 marad... Most bővítettem egyik gépünket 4-ről 8-ra, így tudom látom, próbáltam, teszteltem. 8Gb pedig már untig elég az említett feladatokra, pedig alkalmanként dolgozunk is rajta. Office, böngésző, képnéző/nyomatás alkalmazások megnyitva.

    De végül hozzáteszem, hogy ez egy aspektus, ami működik. Ha másnak más az igénye, szokása, akkor bővítsen. Ebből a lényeg az, hogy van a user igény és tudatos felhasználási mód, hogy nem a RAM további növelése hoz megfelelő eredményt. Részemről ennyi. Ezen nem kívánok tovább lovagolni. :R

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák