Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz -KP- #235 üzenetére

    Úgy van. Jól mondja Chaser. Az infók, miszerint javul majd a DDR5 ellátás és olcsóbb lesz, az nem fog radikális árleszállítást hozni. Egy darabig az ár/érzékeny vásárlók nem fognak kapkodni a DDR5 megoldásokért, hiába jön vele az AMD is.
    Amúgy is, láthatólag úgy pozicionálja az Intel és az AMD is a piacot, hogy az újabb procik egyre magasabb ársávba jönnek, a régieket meg meghagyják az ár/érzékeny piacnak. (Magyarul: bekaphatják, mert mesterkélten nem versenyeznek, hanem élvezkednek.)
    Esélyes, hogy azt AM5-t az AMD, úgy árazza majd, hogy csak és kizárólag a pénzes vásárlókra lő vele az első ~ 1évben, amíg nem moderálódik a DDR5 RAM ára. Addig meg eladja az ár/érzékeny piacra a maradék AM4 lapokat és procikat.

    #234 Chaser: Ha jól tudom, manapság jellemzően a 16GB modulok a 2 rankosak. (Vagy létezik normális árszínvonalon 2x8GB kit, amiben 2rankos modulok vannak?)
    Nekem nem kell összesen 32GB RAM. Most van régebbi 2db 2x4GB Kingston kitem, úgyhogy így is meglenne a 4R 4 slot esetén csak 55-ért adnának egy virsli B660-ot. Nálam ez az árszínvonal kiveri a biztosítékot. De az is lehet végül megtartom a jó ki 10400f-em, mert nem szimpatikus az árképzés amit alkalmaznak.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák