Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victorio

    aktív tag

    válasz IgnisFatuus #6 üzenetére

    Ennek tényleg nincs sok értelme így.
    Legalább még egy 2.5G-s kimenet kellene, és akkor egy switch tudná tovább osztani.
    De nem számít ma már sci-finek az se, hogy van a családban egy NAS meg 1-2 asztali PC. Szóval arra is lenne igény, hogy minden kimenet 2.5G-s legyen.

    Az enterprise szegmensben már nagyon sok éve jelen van a 10G-s kapcsolat (meg még jóval gyorsabbak is), de a konzumer piacra valahogy nagyon nem akar leszivárogni a technika.
    10 éve megrekedtünk a gigabites szinten. Ez a 2.5G is csak úgy tűnik mintha a gyártók kitaláltak volna valami szükségmegoldást, hogy aztán 2 év múlva vetethessenek újra eszközöket amik már "elképesztően forradalmi" 5G-t tudnak, meg majd 5 év múlva talán elterjed végre a 10G is.

    Nyakunkon a Digi/4iG 10 gigás netje, itt vannak a 6-7 GBps sebességű NVMe háttértárak, USB C-s gyors perifériák, és nincs hozzá egy hálózati infrastruktúra ami ne jelentene szűk keresztmetszetet.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Új hozzászólás Aktív témák