Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz plömplöm #107 üzenetére

    AUX csati mondjuk rettenet rövid életű volt, mert pont a 12 Voltra váltás előtt jött közvetlen. Főleg csak a 760MP kétprocis Athlon MP lapokon, RDRAM-os i850 P4 lapokon(12V P4 csati mellett), és pár sima 760 és KT266 Athlon XP lapon volt belőle talán. Táp támogatása ehhez képest egész jó volt, mert 2001-2004 körül elég sok tápra került belőle.

    Nem lehet tudni az ATX12VO-nak jobban megy-e majd. :)

    Már csak azért sem, mert a jó öreg ATX csatlakozón a -5 volt helyét sosem töltötték fel, épp oda is mehetett volna egy újabb 12V ág, vagy akár 12V standby, ha nagyon akarták volna. De nem akarták :F

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • ggg1

    aktív tag

    válasz plömplöm #107 üzenetére

    Helló!
    Igazad van, az 1. pontnál elírtam, és ott a 12 mellett bővült 5 és 3,3 V-tal is, figyelmetlen voltam. Ez olyan 15-20 éve volt, azóta pedig kizárólag 12 V-os ágakkal bővültek a tápok.
    Azok a vga kártyák, amik molex-et igényeltek, az 5 vagy a 12 voltot használták belőle? És amúgy meg ez is már vagy 15 éve megszűnt, mi értelme most emlegetni, amikor a fejlődési irányokról van szó 2020-ban? Egyébként pedig az, hogy az 5V-ot is tartalmazó molex csatit lecserélték egy csak 12 V-ot tartalmazó pcie csatira a videokártyáknál, ez szépen beleillik abba a gondolatmenetbe, amiről az írásom szólt. Kár, hogy nekem nem jutott eszembe, mert írhattam volna 4. pontnak.
    Az írásom arról szólt, hogy jó ideje az a tendencia, hogy a 12 voltot használják egyre inkább, és ezt többen megértették.
    Ügyi vagy, hogy tudtál 20 éves ellenpéldákat fölhozni fotokkal illusztrálva, látszik, hogy dolgoztál vele! :)
    Mindenbe kicsit sikerült belekötnöd, de ez a fő mondanivalón és a tendencián egy kicsit sem változtat.
    Köszönöm az észrevételt!

Új hozzászólás Aktív témák