Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz fornettisuti #7 üzenetére

    Szerintem mindenki tisztában van a BB OS10 hiányosságaival, hibáival. Az is, aki a megmaradásáért szurkol(t).
    Lehet, hogy kevés a natív alkalmazás, drága és lassú a fejlesztés, de nagyon unalmas a rengeteg androidos eszköz, ráadásul az androidnak is megvannak a maga hibái, amiket nehézkes lesz kikerülni mivel lassan már csak androidot lehet kapni a csúcskategórián kívül...
    Meg személyes véleményem, hogy az android elterjedtsége kicsit "a sok légy nem tévedhet"-kategóriába tartozik. Sok jó dolgot elfojt a hatalmas piaci részesedésével, amit igen komoly részben a jó marketingnek és erőszakos nyomulásnak köszönhet, nem a rendszer jóságának.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Wesder #13 üzenetére

    Annak az erőszakos nyomulásnak, amit a médiában leadott kismillió reklám, meg pl. a szolgáltatós ügyintézők tukmálása testesített meg...
    Pl. itt egy személyes történet: elmentünk szolgáltatónkhoz WP8-at venni anyumnak... igen komoly vitába került, mire felfogták, hogy köszönjük, nem kérünk androidos telefont. Sem Sony-t, sem Samsungot, sem Alcatelt, sem Huawei-t.
    Androiddal kapcsolatban az az érzésem, hogy nem a kereslet, hanem a hatalmas kínálat alakította ki a piaci részesedését. És azért nem véletlen hiszik azt az emberek, amivel te engem vádoltál: mert a Samsung készülék-dömpingje nagyban hozzájárult az android térnyeréséhez... minden szolgáltatónál tukmálták az embereknek a kínálatukban lévő kismillió féle-fajta Samsung egyikét. Laikus hozzá-nem-értő meg el is hitte nekik amit mondtak, megvette, android részesedése nőtt, aminek hír- és marketing-értéke is van, egy öngerjesztő folyamattá vált.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz sz.balazs.95 #63 üzenetére

    Én úgy tudom a QNX-re épül valami autós rendszer is, nem fogják a fejlesztését teljesen kidobni.
    Viszont ha FOSS-sá tennék a QNX-re épülő OS10-et, akkor az lehet tényleg jót tenne a rendszer népszerűségének. :K

    (#57) Blyan
    Ha te azt hiszed, hogy a lyúzerek 90%-a azért vesz egy bizonyos rendszert futtató telefont, mert részletesen tanulmányozta a kapható OS-ek képességeit és összevetette azokat a saját igényeivel ( :N ), akkor ki kell ábrándítsalak... mert a nagy részük csak bedől ennek vagy annak a marketingnek.
    Tipikus beszélgetésem ismerősökkel:
    "Miért veszel androidot/iOS-t?"
    "Mer' az jó..." - hogy miért, mitől, arra csak nagyon ritkán kapok választ.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák