Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    Szerintem a probléma nem a klímaváltozás, vagy a környezetszennyezés, hanem hogy végső soron mindkettő a fogolydilemmára és részben a közlegelők problémájára vezethető vissza. Ha tehetném ezen változtatnék. Mert a gond az, hogy ma rövidtávon csak úgy lehet életben maradni, ha az ember tesz a klímaváltozásra. Lehet, hogy 30 év múlva ezért hal meg, de holnap ezért tud enni és marad életben.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Ghoosty #9 üzenetére

    Alapvetően cégekre értettem. Ott sokszor gazdaságilag jobban megéri nem betartani a környezetvédelmi előírásokat. Ha ilyennel versenyzel, akkor te csakis drágábban tudod ugyanazt a terméket előállítani. Ez vagy abban jelentkezik, hogy kisebb a profitod, vagy hogy te nem leszel nyereséges. (Ha beindul a piaci verseny, akkor a másik ezzel kicsinál) Innentől kezdve két választásod van: Vagy ma nyereségesen elő tudsz állítani valamit és meg tudsz belőle élni, vagy mikorra tényleg nagy baj lenne a környezetszennyezésből te már halott vagy.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #46 üzenetére

    Te se látod a lényeget.
    A szocializmusban ez miért nem volt gond?
    Ott az üveg üvegből volt és a nagy részét vissza lehetett váltani. Dobozos sört sosem láttál. A Cola is üveges volt.
    Aztán valaki kitalálta, hogy a műanyag palack mennyivel olcsóbb lenne. A 2.4Ft/üveg ár passz, te irtrad.
    Ezzel szemben van amit egy borász mondott nekem, hogy a borosüveg kb 90Ft (1 éve mondta, a nagyságrendre emlékszem) azt neki nyilván kell tartania, hatóság felé el kell vele számolnia, visszaváltás, az üveget max 3x tudja felhasználni, utána jön a megsemmisítés.

    Akkor most vedd átlag alkeszt ő melyik üveget fogja választani?
    +2.4Ft /2l bor vagy +240Ft/2l bor? Jah a minőségi 4 tablettást kéri bele 300Ft/l áron. Tehát a végső ár 603Ft vs 840Ft

    Alkesz barátunk nem saját gigája ellensége, örülni fog neki, hogy a 236Ft-ért további 7dl meg tud inni.
    Bortermelőnk se az, hamar be fogja látni, ha a 300Ftos borát üvegbe méri, akkor tönkre megy. (Régi vicc, de tudod hogy lesz egy borász milliomos? Úgy hogy előtte multimilliomos)

    Ugyanezt el tudod játszani az összes üdítőitallal is.
    Kérdem én, ha köztudott, hogy a műanyagból mindenféle csúnyaság oldódik ki az ásványvízben. (Plusz a CocaCola nemrég elismerte, hogy a Cola ízéhez hozzájárul, hogy milyen palackban van, s abból mit old ki!) akkor az egyszeri gazdag Miért Fiji vizet vesz 1400Ftért literjét PET palackban, mikor vehetne magyar ásványvizet is üvegben ami olcsóbb, esetleg ő maga megy el a forráshoz és tölti meg az üvegét? Ő konkrétan hülye.

    Itt arról van szó, hogy olyan a jogi/gazdasági környezet, hogy így olcsóbb s így maradsz talpon. Lehetne törvényileg szabályozni, hogy nincs se PET palack se alumínium, de akkor ilyen nem lehet importálni se, csak ha kifizetik rá az üveget VÁM-ként. Az meg már fúj lenne.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #48 üzenetére

    Értem. Németeknél és az osztrákoknál a PET palacknak is van egy min 0.2euro díja.
    A PET-nél a kényelem és a pillanatnyi olcsóság találkozik.
    Az emberekkel elhitették, hogy a csapvíz fuj, tele van mindennel, gyomirtótól kezdve a hormonig mindennel. Aztán a témának utánaolvasva, nem csak a fogamzásgátlótól kerül ösztrogén a vízbe, de a halak is oda végzik a dolgokat. De mindez érdektelen, mert a klór míg a vízben van lebont mindent, nem csak az antibiotikum rezisztens bacikat, neked semmi dolgod, mint fél órát hagyod állni a vizet miután kiengedted a csapból, hogy a klór távozzon. Vagy ami max értelmes, az egy aktív szenes szűrő és kész

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #55 üzenetére

    Valahogy az egész probléma arról szól, hogy nem vagyunk és sosem leszünk képesek ezt együttműködéssel megoldani. Időnként porhintésként nagy nehezen sikerül összehozni egy Kiótói jegyzőkönyvet, de inkább hagyjuk mire elég.

    Nem tudom hányan hisznek itt a Karmában, hogy ha valamit az életben meg kell tanulnod, akkor azt újra és újra eléd hozza a sors. Én inkább abban hiszek, ha valamit nem tudok helyesen csinálni, akkor ha hasonló helyzetbe keveredek akkor újra és újra ugyanúgy hibásan csinálom/reagálok rá, és végül is ezért keveredek újra ugyanabba a helyzetbe. Szerintem ez minden döntést hozó rendszerre igaz, így vállalatra, országra de az egész emberiségre is.
    Így nem a globális felmelegedés a hiba, vagy a környezetszennyezés, hanem az amivel eljutunk ide. Ahogy anno megvolt ez az ipari forradalomkor is, az I, II világháborúnál. A karma szerint, ha nem tanuljuk meg a dolgot, akkor mindig erősebb formában tér vissza. Hát jó kérdés, mi lenne, ha most se az alap dolgot tanulnánk meg, hanem csak úrrá lennénk a mai problémán, mert valaki egy csettintéssel megoldja. Akkor 50 év múlva attól kéne tartani, hogy ránk szakad a Hold? Vagy mert mindenkinél van otthon fúziós erőmű, bárki véget vethet az életnek?
    A gond, hogy nem tudunk együttműködni. :(

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #61 üzenetére

    Igen, én is ismerem a hülyének ezt a definícióját. ;) Azért nem olyan egyszerű ok-okozati összefüggésre gondoltam, minthogyha rácsapok az ujjamra a kalapáccsal akkor fájni fog, következésképp ne tegyem, hanem mondjuk, ha mindig egy kicsit többet eszek a kelleténél és nem mozgok, akkor ne csodálkozzak azon, hogy időnként le kell dobni 20kgot.
    A műanyag zacsival se az a gond, hogy az ember használja, hanem hogy feleslegesen gyakran használja. Az is megoldás, ha mindig ott van a táskában szépen apróra összehajtogatva, s ha kell elő lehet venni, s nem venni egy újat.

    A Holdat és a fúziós erőművet csak példának hoztam, hogy vajon ha a mostani problémán úrrá leszünk, akkor vajon mi lesz a következő? (Bár az is lehet, hogy a balta faragása.)
    Jól látod elég lenne mindenkinek egy kicsit változnia (=együttműködni)
    Valójában ennyi se kell, nem a tömeg a probléma, hanem a tömeget irányítók, s nem feltétlen az állam, média, reklámok, vállalatok. Megint csak zacsi: ha a boltban nincs zacsi, mert előírás, akkor megoldod valahogy.
    Ha környezet szenyező anyagot nem lehetne venni, akkor senki se reklamálna, senki se jutna előnyhöz, hogy azt gyárt, a GDP-re se lenne negatívan. (Már most is feleslegesen foglalkoztatunk embereket, hogy legyártsa az aktuális trendi szemetet, akkor kevesebb ilyen lenne, na bumm.)

    Mondjuk a teljes zacsi mentességgel se értek egyet, szánalmasnak tartom, mikor mondjuk 30e vásárolok ruhákat Glamour napon, s közlik, hogy a zacsi további 50Ft. Nemár, nem tejet vettem 200Ftért, ráadásul, ruhát tiszta zacskóba kellene rakni, nem olyanban amiben előtte zsömle, vagy kenyér volt, vagy kifojt a tej :S

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Hieronymus #76 üzenetére

    Most hogy közeleg a tél 6 atombomba a felső légkörben egy-egy kontinens felett megoldaná a problémát. Az eddig felrobbantott 2000-hez képest az semmi. Ellenben ott kontinens befedő EMP bombaként viselkedik. Annak meg csúnya hatásai vannak. Elektromos hálózat túlterhelődik, összes nagy transzformátor kuka. Terhelés nélküliséget nem bíró erőművek szintén kuka. A maradék hálózat a túlterheléstől omlik össze.
    Azokat legyártani nem fél év, egyszerre mindet inkább évtized. Persze ott a benzin és a dízel aggregátor, csakhát vajon mi mozgatja a benzinkutakon a szivattyúkat? Áram, nah annak is mehet az aggregátor. Télen, hogy az emberiség ne fagyjon halálra gáz kell. Van egy tippem, hogy mi áramoltatja azt a csővezetékben, s honnan szedik a hozzá szükséges energiát.... Persze csak akkor ha az EMP nem intézi el azt a 1000km vasvezetéket....
    Aztán ott van a kérdés, hogy a hűtőházakban lévő élelmiszerrel mi lenne? Egyáltalán élelmiszergyártással úgy mi lenne? Ehhez csak azt kell hozzávenni, hogy átlag háztartásban ha van 1 hétre elég élelmiszer, akkor az már sok.
    Mire eljönne a tavasz az emberiség eltűnne. Csak vele tűnne a környező erdő is, hogy legyen tűzifa.

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #96 üzenetére

    Azzal nem érsz el semmit, ha a másik helyett felszeded a szemetet. A többséget kéne ránevelni arra, hogy ne dobja el, ne legyen közönyös a világra. Csakhát természetanya nem költ reklámra, ami nagy hiba :S

    (#100) t72killer:
    A dinók ide 70 millió év. Ezalatt terjedt el a madár és az emlős. A Homo Sapiens is csak 3 millió év volt, ha még marad csimpánz, talán ő is eléri ennyi idő alatt. Ami inkább cinkesebb, hogy a föld még kb 1 milliárd évig lesz lakható a nap miatt.

    #105) t72killer:
    Ma már keleten se jellemző a 2+ gyerek. Ők azért növekszenek, mert náluk drasztikusan nő az átlag életkor, s ha több generáció (nagyi, unoka) egymás mellett él, az máris duplázza a népességi adatokat.

    #86) Ghoosty:
    Ezelőtt pár éve láttam egy filmet a Nationalen, ami azzal foglalkozott, hogy mi lenne, ha USA fölött robbantanának. Az ott elhangzottakat mondtam, illetve terjesztettem globális szintre. Viszont még ők se számoltak azzal, hogy ma már az elektronika mindenbe beköltözött. Az Ethernet se szereti a túlfeszültséget, az iparban használt vezérlőkártyák, a 10+ idős kocsikban megtalálható fedélzeti számítógép, facebooker mobilja meg pláne. Az elektromos áramon kívül csak pár olyan apróság állna le mint az Internet, kommunikáció, gyártás, közlekedés, államigazgatás, egészségügy fele.
    Tavaly se volt hideg tél, mégis pár szerencsétlen nyugdíjas megfagyott a saját lakásában.
    Ha ökoterroristta lennék, akkor ezzel fenyegetném be a világot, vagy betartjátok Kiotó extrémet, vagy az ország gyártókapacitása megy a levesbe. Nem nagyon kéne egyezkedni...

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #107 üzenetére

    India, Banglades
    A nap még 4+ milliárd évig bírni fogja, de a teljesítménye folyamatosan nő (Valami olyasmi rémlik, hogy +10%/milliárd év) S e miatt 1 milliárd év múlva már túlságosan meleg lesz a víznek, aztán jön, hogy minden megolvad s csak utána jön, hogy vagy elnyeli a Földet a nap vagy nem, de akkorra már csak egy olvadt lávatenger lesz az egész.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bambano #140 üzenetére

    Ez alapján lehetne azt mondani, hogy miért baj, ha benzinnel locsolom a bozóttüzet, úgy se én tehetek róla. Vagy a jó öreg vicc, hogy azért ütöttem le az asszonyt, mert azt mondta, ha fáj neki, akkor ne hagyjam szenvedni, s elvágta az ujját.
    Tény, hogy volt egy kis jégkorszak a középkorban, s onnan logikusan felfelé visz az út, de mi ehhez még pluszban begyújtottuk az összes gyorsítórakétát, s mivel nem volt elég, még csinálunk hozzá pluszba, mert úgy szép az élet ha mozgásban van, minél nagyobb mozgásban annál jobb.
    A klíma majd beáll egy egyensúlyi helyzetbe nem vitatom, csak mivel gyors kimozdulásra kényszerítettük (Mintha inga lenne, vagy rugó lengéscsillapítóval ami egy óriási kátyún ment át), az egyensúlyi helyzetet se gyorsan fogja megtalálni, ráadásul az alap időléptéke is csigalassu.

    (#146) Szevam:
    Hajón olyan nagy mennyiségű árú megy, hogy azt vonattal nem tudnád kiváltani. A másik, hogy a vonat komplexebb: Kínából Magyarországra szállítani jópár átrakodást, vasúttengely állítást jelentene, ami hajónál nincs. Harmadrészt,oké, hogy vannak kalózok, de ha kint vagy a nyiltvizen akkor erre az esély kb nulla. Ezzel szemben a vonat ha megáll, akkor máris kezdhetsz aggódni, hogy mikor kezdik lerakodni a műszaki cikket. (Magasabb biztosítás)
    Negyedrészt a hajó fajlagosan tényleg a legolcsóbb, ráadásul az elmegy a legótvarosabb kőolajszármazékkal is, amivel már semmi se menne.
    Időben kb ugyanannyi lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Szevam #151 üzenetére

    doeeg megfogalmazta a lényeget.
    Én annyit tennék hozzá, hogy az 50-es években ugye azzal kampányoltak, hogy 50 év múlva elég lesz csak heti 1 napot dolgozni. Szerintem ez igaz is, 1 nap alatt megtermeljük azt amihez annó 1 hét kellett, csak most kell(legalábbis úgy érezzük) sok más is iphone, színes nagy tévé mindenhova stb. Ezért kell dolgozni.
    Én se tudom a választ, hogy mit felelnék, ha megkérdeznék, hogy heti 1 nap munka vagy számítógép, tv, kocsi melyiket választanám. Pedig tudom, hogy utóbbiak bár hozzájárulnak a boldogságomhoz könnyen cserélhetők más olcsóbb boldogságokozó dolgokra. pl könyvre

    Az a szörnyű, hogy az akinek kamu munkát biztosítunk az új bizbasz vagy iphone legyártásával, és megvásárlásával dolgozhatna a környezet helyreállításán is. Csak a fogyasztói társadalom mentalitása olyan, hogy a felesleges kapacitást nem fordítja értelmes dolgokra, mert azt nem reklámozzák, nincs benne pénz, vagy ha van is akkor bénán, lsd a támogassuk a papír felesleges utaztatását.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Carlytoo #158 üzenetére

    Tüzi szerintem arra gondolt, hogy ez a pálya nagyobb időtávban már nem stabil, 75000 évenként kissé távolabb helyezkedik el a pálya íve a naptól aminek az eredménye egy jégkorszak. (A pontos és részletes ok már a múlt ködébe vész, csak azt tudom, hogy ennek köszönhetjük a 75000 évenkénti jégkorszakokat)

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bambano #166 üzenetére

    Nem is tudom:
    Megnövelt CO kibocsátás, kezdődő metánkibocsátás (Termafroszt olvadása)
    Föld lebetonozása útépítés vagy városiasodás címén
    Folyók szabályozása, mocsarak lecsapolása
    Mind-mind olyan tényező ami a hőmérséklet emelkedésének kedvez.
    Most mondhatnád, hogy mi köze pl a Tisza szabályozásának a hőmérséklethez?
    Hát mondjuk az, hogy a víz párolgáshője 2257kJ/kg Ami a víz fajhőjéhez képest is brutálisan nagy szám. Ennek köszönhet az, hogy mit tippelsz 10cm (!) víz elpárolgása mennyi energiát von ki a környezetéből? Tipp? Megmondom annyit amennyivel a felette lévő 1km levegőt 180C-al lehetne felmelegíteni! Akkor most gondold végig, hogy az erdőirtással, lecsapolással mekkora energiapuffert vettünk ki a rendszerből. Ez csak egy elem.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bambano #195 üzenetére

    Akkor szerinted most mi van? Ez egy természetes folyamat nem kell miatta aggódni? Ha természetes folyamat akkor ne is próbáljuk ellensúlyozni CO visszafogásával, légkör napfényvisszaverő képességének növelésével mert úgy se tudjuk/felesleges mert nem változik annyit az éghajlat?

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz t72killer #221 üzenetére

    Valójában mindenkinek az elsődleges dolga, hogy holnap is legyen mit ennie. A tudós is csak azt kutatja, amire van támogatás/pályázat. A politikus meg arról beszél amivel hatalmon maradhat. Máris a végtelen kutatási problémából egy elég szűk halmaz lett.

    Szerintem az alapvető probléma nem az, hogy túlnépesedtünk, hanem, hogy az intelligens ember, csoportban még mindig alig tud túllépni egy baktérium IQ szintjén. (Szaporodunk, míg bele nem halunk) Ez igaz a részvénytársaságokra, politikai életre, környezetvédelemre mindenre. Ezért nincs megfelelő válaszreakció a közelgő környezeti katasztrófára. Csak kirakat tevékenységek vannak.
    Az EU annó ilyen elképzelés volt, megakadályozni, hogy NSZK-Franciaország újra egymásnak essen. Ideig működött, most újra az egyének kis csoportja kezd dominálni.
    Ebben erős kelet: Kínában génekbe van kódolva, hogy a többség (párt) érdeke előbbre való az egyén érdekénél. Ezt az egyet jó lenne átvenni, de azt már nem, ahogy ezzel a pártvezér visszaél. :(

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Hieronymus #229 üzenetére

    A "Szaporodunk, míg bele nem halunk" egy analógia a baktériumok és az emberek csoportos viselkedésére. A csoportos alatt pedig nem azt értem, hogy te mit csinálsz otthon a pároddal a párnák alatt, s annak milyen produktuma lesz 9 hónap múlva.

    Részvénytársaság vezetőségének a célja, hogy a tulajdonosok pozícióban tartsák őket. Aminek a legjobb módja a gyors profit. Ami általában szembe megy a hosszútávú célokkal, környezetvédelemmel. (Intel story? Most annak a levét issza, hogy az Krzanich jópár fejlesztést leállított, mert az azonnali eredménnyel járt.)
    Hol van már az, mikor Ganz saját pénzén, nem adójóváírás céljából kórházat üzemeltetett? Vagy mikor John Hopkins eladakozta a vagyonát? Bill Gates jótékonykodása és filozófiája általános vagy ritkaság?
    Államaparátus, állami cégek. Mond valamit az a szó, hogy vízfej? Azon lehet vitatkozni, hogy sok-vagy kevés tisztviselő van, azon viszont már nehéz, hogy hatékonyan dolgoznak-e, tudnak-e, vagy megfojtják a szabályok?
    Tudomány, kutatások? Minek a kutatására van pénz Viagra? Alzheimer? LCD TV vagy fúziós erőmű? Ok, lehet olvasni, hogy ITER-re elköltenek 15 milliárd eurót. Jah egész világ összes kormánya. Csak az LG mennyit költött OLED panel fejlesztésre? Mennyi más cég van? Mi a fontosabb?

    1956. Kedvencem, mert politikusok szájából gyakran elhangzik, hogy tanuljunk 56-ból. Aham. Mondok egy másik számot: 1038. Szent István halála. Kiskirályok kora. Mert a magyar össze tud fogni? Megtudtuk tanulni, hogy a csapatmunkában az erő?
    1526 Mohács után összefogás? Nem
    1849 Összefogás a nemzetiségekkel? Nem
    1920 Ok, nem magyarok, de összefogás? Jah 1914-ben Tisza István megmondta, hogy nincs értelme a háborúnak, mert ha nyerünk, akkor is vesztünk, mert Szerbia bekebelezésével oda a magyar-osztrák népesség előnynek. Válasz: Nem
    2014, 2018, 2019 Ellenzéki összefogás? Nem, nem, izé majd nem.

    Szóval az ember jó a csapatmunkában, vagy IQ-ja egy baktériumé és inkább a saját boldogulását növekedését helyezi előnybe a többségével szemben?

    Népesség tekintetében pedig mennyire jellemző, hogy azok száma nő, akik annyi utódot vállalnak be akit tisztességgel fel tudnak nevelni, vagy azoké akik tudják, hogy szegénységben tudják felnevelni az 3+ utódukat, de nem akarnak csak 1-et?

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Hieronymus #229 üzenetére

    Még annyit, hogy a baktériummal is nem az a baj, hogy szaporodik, hanem, hogy közben feléli a környezetét, anélkül, hogy gondolna a jövőre.

    Illetve +pár példa a csapatban gondolkodásról:
    Google, Apple, Amazon adóelkerülő taktikái
    vs
    Finnek azon hozzáállása, hogy miért csaljak adót, hisz abból a pénzből lesz jó úthálózat, oktatás, egészségügy. Akarom én, hogy ezek rosszak legyenek?
    vs
    Új kocsin kint a Nagy Magyarország matrica, mert vesszen Trianon, de azért a kocsin a rendszám szlovák mert ott olcsóbb a regisztrációs adó (Tudom, így akarja támogatni a szlovákiai magyar kisebbséget)
    vs
    Németeknél tudtommal 1 hét után kinéznek, ha még nem iratad át a kocsit német rendszámra.

Új hozzászólás Aktív témák