Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #46 üzenetére

    Te se látod a lényeget.
    A szocializmusban ez miért nem volt gond?
    Ott az üveg üvegből volt és a nagy részét vissza lehetett váltani. Dobozos sört sosem láttál. A Cola is üveges volt.
    Aztán valaki kitalálta, hogy a műanyag palack mennyivel olcsóbb lenne. A 2.4Ft/üveg ár passz, te irtrad.
    Ezzel szemben van amit egy borász mondott nekem, hogy a borosüveg kb 90Ft (1 éve mondta, a nagyságrendre emlékszem) azt neki nyilván kell tartania, hatóság felé el kell vele számolnia, visszaváltás, az üveget max 3x tudja felhasználni, utána jön a megsemmisítés.

    Akkor most vedd átlag alkeszt ő melyik üveget fogja választani?
    +2.4Ft /2l bor vagy +240Ft/2l bor? Jah a minőségi 4 tablettást kéri bele 300Ft/l áron. Tehát a végső ár 603Ft vs 840Ft

    Alkesz barátunk nem saját gigája ellensége, örülni fog neki, hogy a 236Ft-ért további 7dl meg tud inni.
    Bortermelőnk se az, hamar be fogja látni, ha a 300Ftos borát üvegbe méri, akkor tönkre megy. (Régi vicc, de tudod hogy lesz egy borász milliomos? Úgy hogy előtte multimilliomos)

    Ugyanezt el tudod játszani az összes üdítőitallal is.
    Kérdem én, ha köztudott, hogy a műanyagból mindenféle csúnyaság oldódik ki az ásványvízben. (Plusz a CocaCola nemrég elismerte, hogy a Cola ízéhez hozzájárul, hogy milyen palackban van, s abból mit old ki!) akkor az egyszeri gazdag Miért Fiji vizet vesz 1400Ftért literjét PET palackban, mikor vehetne magyar ásványvizet is üvegben ami olcsóbb, esetleg ő maga megy el a forráshoz és tölti meg az üvegét? Ő konkrétan hülye.

    Itt arról van szó, hogy olyan a jogi/gazdasági környezet, hogy így olcsóbb s így maradsz talpon. Lehetne törvényileg szabályozni, hogy nincs se PET palack se alumínium, de akkor ilyen nem lehet importálni se, csak ha kifizetik rá az üveget VÁM-ként. Az meg már fúj lenne.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #48 üzenetére

    Értem. Németeknél és az osztrákoknál a PET palacknak is van egy min 0.2euro díja.
    A PET-nél a kényelem és a pillanatnyi olcsóság találkozik.
    Az emberekkel elhitették, hogy a csapvíz fuj, tele van mindennel, gyomirtótól kezdve a hormonig mindennel. Aztán a témának utánaolvasva, nem csak a fogamzásgátlótól kerül ösztrogén a vízbe, de a halak is oda végzik a dolgokat. De mindez érdektelen, mert a klór míg a vízben van lebont mindent, nem csak az antibiotikum rezisztens bacikat, neked semmi dolgod, mint fél órát hagyod állni a vizet miután kiengedted a csapból, hogy a klór távozzon. Vagy ami max értelmes, az egy aktív szenes szűrő és kész

  • Chaser

    titán

    válasz Vladi #48 üzenetére

    Sok helyen ihatatlan sajnos a csapviz, eltem olyan helyen
    Egyszeruen az eldobhato palackot el kellene felejteni es legyen visszavaltos mint regen is volt belole ilyen, csak eltunt
    Biztos dragabb, epitsek az arba es ennyi
    Es szabalyozni kellene global szinten az eldobhatos szemeteket, bevasarlo szatyroktol az egyszer hasznalatos fenykepezo csodakig

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • updog

    senior tag

    válasz Vladi #53 üzenetére

    "Szerintem legjobb égetni"

    Ahogy jelenlegi állás szerint a mikroműanyagoknál, itt is ugyanaz a fő probléma: nem (csak) maga a műanyag, hanem benne az adalékok, amik irgalmatlanul mérgezőek/rákkeltőek, főleg égetve. Azok ellen hiába ültetsz fákat.

    A többivel tökéletesen egyetértek. Csak akkor meg az lenne nehéz, hogy az 1$-os sz*rokat büntetjük, akkor mi legyen a 10-100-1000 dolláros sz*rokkal? (ugye minden IS kínai már).

    Sajnos nem fogod tudni a mai világ emberének lenyomni a torkán azt, hogy bizony le kell adni az igényekből, és nem tehet meg bármit.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Vladi #55 üzenetére

    Sajnos a világ nem így működik. A szó amit keresel: irreverzibilitás. Ha egy tojást felütsz, és megsütöd rántottának, abból az életben nem lesz már újra nyers tojás, bármennyi pénzt és munkát ölsz bele :)

    Legjobb lenne amit mondasz: nem pocsékolunk, nem gyárt(at)unk indokolatlanul minden szutykot, elválasztjuk a szükségleteket a vágyaktól, stb. stb.

    "nem a 147. nájlonzacsit megvenni, mer lusta voltam a kocsiba betenni a vesszőkosaramat" amíg a saját (értelmes, diplomás, művelt) feleségem összeveszik velem, és csakazértis letép még két zacskót a teszkóban, és hülyének néz, amikor azt mondom, hogy a kisfiunk jövőjét csesszük így tönkre, nem igazán látom, hogy lenne miről beszélni az emberiség nagy részével... :(

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Chaser

    titán

    válasz Vladi #53 üzenetére

    Abbol a szempontbol lenyegtelen mert ihatatlan egyes helyeken a viz, h ihatatlan ( : csovek csereje foleg ha km-eket erint megint penz, senki nem fogja kifizetni
    Koztes megoldas viztisztito, 50e ft-tol felfele
    De ez sem valtoztat az uditok uvegen, v dobozan, amit meg elvben sem lehet ujrahasznositani
    Ezeket csak globalis szabalyzassal lehetne megoldani, bar ha azt mondom lehetett volna, most mar kb mindegy, lehet nem tevedek nagyot
    Mindenesetre megoldhato lenne a muanyagok radikalis csokkentese, azok gyartasanak beszabalyzasaval, es akkor hepajkodni sem tud senki h neki az jar

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #55 üzenetére

    Valahogy az egész probléma arról szól, hogy nem vagyunk és sosem leszünk képesek ezt együttműködéssel megoldani. Időnként porhintésként nagy nehezen sikerül összehozni egy Kiótói jegyzőkönyvet, de inkább hagyjuk mire elég.

    Nem tudom hányan hisznek itt a Karmában, hogy ha valamit az életben meg kell tanulnod, akkor azt újra és újra eléd hozza a sors. Én inkább abban hiszek, ha valamit nem tudok helyesen csinálni, akkor ha hasonló helyzetbe keveredek akkor újra és újra ugyanúgy hibásan csinálom/reagálok rá, és végül is ezért keveredek újra ugyanabba a helyzetbe. Szerintem ez minden döntést hozó rendszerre igaz, így vállalatra, országra de az egész emberiségre is.
    Így nem a globális felmelegedés a hiba, vagy a környezetszennyezés, hanem az amivel eljutunk ide. Ahogy anno megvolt ez az ipari forradalomkor is, az I, II világháborúnál. A karma szerint, ha nem tanuljuk meg a dolgot, akkor mindig erősebb formában tér vissza. Hát jó kérdés, mi lenne, ha most se az alap dolgot tanulnánk meg, hanem csak úrrá lennénk a mai problémán, mert valaki egy csettintéssel megoldja. Akkor 50 év múlva attól kéne tartani, hogy ránk szakad a Hold? Vagy mert mindenkinél van otthon fúziós erőmű, bárki véget vethet az életnek?
    A gond, hogy nem tudunk együttműködni. :(

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #61 üzenetére

    Igen, én is ismerem a hülyének ezt a definícióját. ;) Azért nem olyan egyszerű ok-okozati összefüggésre gondoltam, minthogyha rácsapok az ujjamra a kalapáccsal akkor fájni fog, következésképp ne tegyem, hanem mondjuk, ha mindig egy kicsit többet eszek a kelleténél és nem mozgok, akkor ne csodálkozzak azon, hogy időnként le kell dobni 20kgot.
    A műanyag zacsival se az a gond, hogy az ember használja, hanem hogy feleslegesen gyakran használja. Az is megoldás, ha mindig ott van a táskában szépen apróra összehajtogatva, s ha kell elő lehet venni, s nem venni egy újat.

    A Holdat és a fúziós erőművet csak példának hoztam, hogy vajon ha a mostani problémán úrrá leszünk, akkor vajon mi lesz a következő? (Bár az is lehet, hogy a balta faragása.)
    Jól látod elég lenne mindenkinek egy kicsit változnia (=együttműködni)
    Valójában ennyi se kell, nem a tömeg a probléma, hanem a tömeget irányítók, s nem feltétlen az állam, média, reklámok, vállalatok. Megint csak zacsi: ha a boltban nincs zacsi, mert előírás, akkor megoldod valahogy.
    Ha környezet szenyező anyagot nem lehetne venni, akkor senki se reklamálna, senki se jutna előnyhöz, hogy azt gyárt, a GDP-re se lenne negatívan. (Már most is feleslegesen foglalkoztatunk embereket, hogy legyártsa az aktuális trendi szemetet, akkor kevesebb ilyen lenne, na bumm.)

    Mondjuk a teljes zacsi mentességgel se értek egyet, szánalmasnak tartom, mikor mondjuk 30e vásárolok ruhákat Glamour napon, s közlik, hogy a zacsi további 50Ft. Nemár, nem tejet vettem 200Ftért, ráadásul, ruhát tiszta zacskóba kellene rakni, nem olyanban amiben előtte zsömle, vagy kenyér volt, vagy kifojt a tej :S

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #85 üzenetére

    "Most képzeld el, hogy 12 mrd szemetel."

    Mire odaérünk, én már alulról szagolom az ibolyát vagy az öregkori elbutulás okán már valami otthonban fogják cserélgetni alattam a pelenkát. Ha lehet választani, akkor az ibolya élvezi a prioritást.

    Ettől függetlenül hajlandó vagyok visszafogni a fogyasztásomat, de!
    De elég sokan vannak akik népirtással, az infrastruktúra tönkretételével akarják megoldani a problémát. Elegendő kicsit vissza olvasni a hozzászólásokban.
    Miért legyek tekintettel a következő nemzedékekre, ha az önmegsemiísítés a terv?

    Jövőre a városi autót SUV-re cserélem. Ugyan többet fogyaszt és jobban károsítja a környezetet. Kit érdekel, ha az önmegsemmisítés a cél?
    Érted, atombombákat a légkörbe, hogy minden tönkre mennyen!

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • ncc1701

    veterán

    válasz Vladi #88 üzenetére

    Mivel nem lesz nyugdíjunk, ezért a fizetés harmadát-negyedét kéne félretenni. Csak szólok. :)

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #88 üzenetére

    ,"(#79) borg25: Most hogy közeleg a tél 6 atombomba a felső légkörben egy-egy kontinens felett megoldaná a problémát...."
    Ez azért önmegsemmisítő terv..

    "A vicc az, hogy nem kell visszafognod a fogyasztásodat. Csak annyit fogyassz, amire szükséged van!"

    Ez nem így működik.
    Utazhatnék tömegközlekedéssel, de nem lenne olcsóbb, mint egy városi autó fenntartási költsége.A tömegközlekedést használva, az átszállás okán hosszabb lehet a csatlakozásra várakozás ideje, mint az autóval közlekedés ideje. Ha a saját járművel történő utazás olcsóbb és gyorsabb mint a tömegjözlekedés, akkor idiótának kell lenn ia tömegközlekedés választásához.
    December végén a Chiléből érkező cseresznyét miért ne vásároljam meg, amikor nem drágább a szezon árnál? Az hogy levegőben szállítják Csilléből, számomra teljesen lényegtelen.

    Az teljesen lényegtelen hogy 40, 50 vagy 60 éves vagyok. Ha nem származik előnyöm a takarékosságból, akor miért érdekelne engem? Vagy bárki mást.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Chaser

    titán

    válasz Vladi #95 üzenetére

    nagyon régen láttam a nap könnyeit, borzasztó film, ha csak a töredéke igaz, mind szégyellhetjük magunkat h nem tettünk/teszünk ellene, és nagy eséllyel sajnos igaz...
    egy ideje már tudom, h a világot nem tudom megváltani, a film végén az idézet viszont mindent elmond:
    az egyedüli dolog ami a gonosz diadalához kell, hogy a jó emberek ne tegyenek semmit
    becsülöm azokat akik feláldozzák a saját életüket, h másoknak jobb legyen, és néha tényleg csak olyan semmiségeket kellene megtenni a többségnek, mint egy bevásárló szatyrot magunknál tartani, egy csigát arrébb tenni a járdáról - lehet nem oszt-szoroz az ökoszisztémában, de mindenki megérdemel egy újabb esélyt ( : -, elültetni egy fát vagy egy virágot, nem belerúgni egy védtelen élőlénybe mert megtehetjük, felvenni más szemetét, kiválogatva kidobni a szemetünket, de a legtöbb embernek ez nem megy, és attól mert nekem megy, nem érzem magam különlegesnek, ezek kellenének legyenek az alap dolgok mindenkinél, nem azért mert bármit adnak érte, vagy mert elvárás, ilyen a mi életünkben apróságnak számító dolgokkal tartozunk az egésznek, legalábbis én pocsékul érzem magam ha ilyen minimum dolgokat nem teszek meg, de lehet velem van a baj ( :
    a végtelen közöny, közömbösség a mikro életteren túl, az fog likvidálni minket, nem kell hozzá tannos sem:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #95 üzenetére

    "Egyél almát és kész."

    OK!
    Ezzel kapcsolatban kettő mondanivalóm van.
    A neked ingyen alma, nekem nincs ingyen. Ha az üzemanyagot veszem csak figyelembe 100 liter benzint kellene elfüstölnöm egy csomagtartó léalmáért. Nem környezetbarát megoldás.

    Az alkoholt mindig el lehet adni. A léalmából kiváló almabor vagy pálinka készíthető. A pálinka márkára már van ötletem. Szabolcsi Dízel. :DDD

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #109 üzenetére

    "Tedd fel magadnak a kérdést: 2000 km-ről jött cseresznye hogy lehet olcsóbb, mint a 200 km-ről jött alma? Valami nagyon nem stimmel a világgal."

    A válasz egyszerű.
    A cseresznyét nagy mennyiségben szállítják. Ha csak Törökországból jön, akkor lehet vasúton szállítani hűtőkocsiban. Az egy kilogramm cseresznyére jutó környezetszennyezés és szállítási költség még elfogadható.

    Ha én hozok 50kg almát tőled személyautóval. Sokkal magasabb a az egy kilogramm almára jutó költség és környezetszennyezés. Abban sem lehetek teljesen biztos, léalma marad az utazás végén a csomagtartóban és nem almalé.

    Még egy dolgot nem veszel figyelembe. Felénk nagy a lokálpatriotizmus. A helyben elkészített élelmiszereket 20-200%-al magasabb áron lehet eladni.

    De vissza térve az almára. Feldolgozva sokkal jobban eladható a léalma. A franciák egészen finom almaborokat gyártanak. Szoktam néha venni egy - egy palackkal.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #113 üzenetére

    Amikor utoljára a tesóban jártam, akcióztak pálinkafőző berendezést.
    Gondolom a saját főzést is be kell jelenteni és literenként fizetni. Ez nem olcsóbb megoldás?

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #115 üzenetére

    A fater annak idején a körte termést mentette így meg az enyészettől. :D
    Emlékeim szerint nem volt nehéz. Az elejét ki kell önteni. Utána érdemes szakaszonként tárolni a párlatot. A végét másodszor desztillálni, mert akkorra megjelenhetnek nem kívánt ízek vagy más összetevők.
    Azóta láttam már modernebb megoldást.
    Közvetlenül a gyümölcsből desztillálják le ízanyagokat. Az alkoholt meg akármiből, akár a gyümölcs maradványából. Aztán beállítják az ízt. A magasabb területeken ahol már nem nagyon teremnek a gyümölcsök, gyökerekből áztatják az ízanyagot. A medve- és vérgyökér ízéhez szokni kell. Utána már finom. :DDD

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Somatom

    veterán

    válasz Vladi #126 üzenetére

    Ha a klímával, meg a bolygóval nincs gond, akkor miért kéne aggódjunk? Csak a mi szempontunkból lesz szar a helyzet. Viszont, nem reális az az elképzelés, hogy éppen mi legyünk örökéletűek. Kipusztulunk, mint a dínók és ennyi. Miért kell ezen annyit törpölni?

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Somatom

    veterán

    válasz Vladi #131 üzenetére

    Nekem is van életösztönöm, ezért járulok hozzá a klímaváltozáshoz. Kifejtem.
    A német állam támogatja a hulladékszállításban érdekelt cégeket. Méghozzá megtett kilóméter alapján. Ez közvetve azt eredményezi, hogy én egy 40 literes fogyasztású kamionnal visszavitt újságpapírt szállítgatok Németországból francia, vagy svájci feldolgozókba. Mintha ott nem lenne elég használt papír. Pedig van, mert visszafelé ugyanezt szállítom német feldolgozókba. Iszonyú pazarlás és környezetkárosítás. Ha én környezettudatos lennék, akkor azonnal fel kéne mondanom. De, az életösztönöm azt súgja nekem, hogy inkább dolgozzak tovább a havi betevőért.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • válasz Vladi #135 üzenetére

    "Akkor tegyétek meg az enyémekért bassztokmeg."

    +1

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Somatom

    veterán

    válasz Vladi #135 üzenetére

    Komolyan úgy gondolod, hogy a te gyerekedért fel kéne mondanom a munkahelyemen?

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Somatom

    veterán

    válasz Vladi #144 üzenetére

    Nem gondoltam volna, hogy ezt ilyen nehéz összerakni. A főnököm (a tulaj) gazdagszik úgy, hogy pocsékol, károsítja a környezetet és én a munkám révén asszisztálok ehhez. Ezt csak úgy tudnám megszűntetni, ha kilépnék (pontosabban, velem együtt a többi sofőr is kilépne) és a főnök nem tudna mást alkalmazni helyettünk. Én ezzel járulhatnék hozzá a klímaváltozás megakadályozásához (vagy, késleltetéséhez).
    Segítek ezt továbbgondolni.
    Kilépne mindenki a győri auditól, mert nem lenne hajlandó olyan cégcsoportnak dolgozni, amelyik lábbal tiporja a környezetvédelmi előírásokat (dízelbotrány). Részükről ez lenne a környezettudatos magatartás. Mármint a te gyerekeid szempontjából. Már csak az a kérdés, hogy akkor ők miből adnának enni a gyerekeiknek, mivel ezt eddig olyan munkából tették, ami asszisztál a klímaváltozáshoz.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #144 üzenetére

    "...ne pocsékolj meg ilyenek..."

    Most egy kicsit cinikus leszek.
    Seholsincs város takarékossági kampányt hirdet. A lakoság nagyon környezettudatos és rövid idő belül 20%-al csökkentik a vízfogyasztásukat.
    Mi ennek a következménye?
    A vízszolgáltató bevétele 80%-ra zuhan. De minden költsége az eredeti szinten marad. A gépek és berendezések karbantartásának és amortizációjának költsége marad. Az adminisztráció költsége változatlan.
    A vízszolgáltató le tud építeni néhány munkahelyet, de ez növeli a költséget. Végkielégítés, előnyugdíj költsége, ...

    A fogyasztó számára még tragikusabb a végeredmény.
    Nem lesz elég az, hogy a víz árát annyival emeljék, hogy a takarékosság előtti bevételeket tolják a szolgáltatónak. A megnövekedő költségek miatt, többet fog kérni a szolgáltató.
    A történetnek van egy másik oldala is. A toalett környéke, a csökkentett vízfogyasztás okán szagosabb lesz. A környezettudatos ember elviseli, a többiek illatosítót vásárolnak. Ők lesznek azok, akik tovább terhelik a környezetet. Az illatosító gyártása sem környezetbarát.

    Mindenki jobban járt volna a víztakarékossági kampány nélkül. Még a környezet is.

    Persze lehet azt mondani, hogy ez a történet színtiszta mese. Talán az.

    Mégis érdemes megnézni évekre visszamenőleg, az éves villanyszámla költségének változás tendenciáját.
    Mennyi maradt tartós hatása az energiatakarékos világításra történő átállásnak.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #126 üzenetére

    "az ökoszféra meg szinte elpusztíthatatlan."

    valóban, ha csótányokkal és parlagfűvel akarod megosztani az élettered, csak hajrá, kibírják azok az atomot is.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák