Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Vesa #30 üzenetére

    A baj pont ezzel van, miért mennek fel az árak pl a Fővárosokban?

    Mert mindenki oda akar menni.

    Miért akar oda menni?

    Mert sokan vannak ott ahol sok ember még többre szükség van. Es ugye akkor van munka.

    Milyen munka?

    Központosított irodáiban valami lebecolas sokkal több pénzért mint vidéken.

    De az a sokkal több pénz nem ér semmit mert mindenkinek kell valahol lakni, vagyis MINDENT meg kell venned. KISZOLGÁLTATOTTSÁG.

    Csak ugye mindenki így gondolja jobb pénz kevesebb munka.

    Aztán a heringek röhögnek rajtunk. Es közben mocsokban zajban rossz levegő és fusztralt emberek a jutalmad.

    Ha ez jó hát legyen, én most készülök egy 5000nm Kertes házat venni az óceántól 20 percre.(akár 2 éven belül osszejohet) a kb semmi közepén mégis 20 percre az asszony munkahelyéről.

    És kb fele áron mint egy belvárosi börtön cella.

    Gondolkodj és ne birka módjára a tömegeket kövesd, pont az ellenkezőjét kell csinálni, hiszen ahonnan eljöttek ott pont munkaerő hiány van. :R

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Vesa #30 üzenetére

    1 gond van a gondolatmeneteddel: Budapest != Magyarország.

    1-3 milliót nem tom honnan veszed, a nincs értelme leköltözni is nettó marhaság.

    "ha reggel 4-kor kell felkelnem kertet+állatokat ganézni,"

    Megint nem látjuk az átmenetet a reggelre megfagy és a 400 liter vízzel mosakodás között.... nagyon tipikus. Nagyjából se reggel 4-kor ganézásról beszélt.

    Most akkor 30 éve, vagy ükanyáink? Van amiben jobb volt, van amiben rosszabb. Most ha még tovább romlik a helyzet, akkor már ükanyáink életvitele áll nyerésre. :P

    "Magam részéről én erre nem vágyom, és igazán örülök annak, hogy nem így kell élnem."
    Helyette heversz a kanapén fészbúkot nyomikodva. Sokkaljobb. :DDD

    (#31) Agyturbina:

    Msotmár ott tartunk, hogy szinte bárhol élni jobb, mint Pesten. Van munkalehetőség, megélhetés, lakhatás. Autópályák annyira kiépültek, hogy nagyváros közeli kis falu szélen élni már reálisabb. Mert 10 perccel hosszabb a menetidő, meg 3 literrel kevesebb gázolaj fogy. Cserébe csend és frisslevegő van.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Vesa #36 üzenetére

    Mi nem telkekről beszéltünk. 1-3 az mindjárt nem 8-10.

    "egy tipikus prekoncepció és ferdítés"
    Nem. Ez tipikusan a mai emberről szól. Ha nem inged, akkor ne vedd magadra, de nem így van?

    "IGÉNY! Egy mai ember főleg azért rohan,"
    A mai ember főleg azért rohan, hogy megvegye azt, amiről elmondta a marketinges, hogy kell neki. íme néhány szó/kifejezés:

    - szükség
    - szűkösség
    - igény
    - vágy
    - akarat
    - kell

    Mi mire vonatkozik a mai életünkben? Mi az, amire szükségünk van, és mi az amit akarunk?

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Vesa #38 üzenetére

    "Az eredeti kérdés azonban az volt, hogy dédanyáink életszínvonala mérhető volt-e a jelenlegihez? Erre az objektív válasz egyértelműen _nem_."

    Azt hiszem az eredeti kérdés rosszul lett feltéve. A kérdés helyesen: ükanyáink mondjuk az ipari forradalom előtt fenntarthatóan éltek -e? Szerintem igen, mert azt az életmódot akár évmilliókig lehetett volna folytatni. Igaz, hogy a mai életünk hosszabb és kényelmesebb, viszont nem fenntartható.

    Tehát szemben áll itt max 100 év fejlett nyugati életmód - nemmellesleg az emberiség 1/5-e számára, a többinek nem - a modernitás előtti életmóddal. Ami meg 99900 évig tartott. :P

    Lenne mit tanulni ükanyáinktól és nem lenézni.

    "sem igazolja azt az állítást, miszerint dédanyáink életszínvonala jobb volt mint a mai!"
    Azért erősen viszsa kéne olvasni, hogy ilyen állítás volt -e egyáltalán... :U

    "A lényeg viszont az, hogy míg dédanyáink idejében a választási lehetőség igen csekély volt,"
    Nem. A lényeg az, hogy a dédanyáinknak volt egy szűk választási lehetősége, a dédunokáinknak pedig semennyi se lesz. Mi nagybölcsen "elválasztgatjuk" a jövőjüket...

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Vesa #58 üzenetére

    Most szólt ránk a szerző a sok off miatt. :P

    Csak ezt emelem ki:
    "Mégis sokan a tudományt hibázatják"
    Szerintem nem hibáztatja senki. Azt tudjuk, hogy politikusok, gazdasági vezetők nyakig sárosak a dologban, de a lakosság is részt vett ebben az egészben. Mindhárom területen jelentős változás kell.

    Én a tudományt csak eszköznek tekintem, de nem fog megoldás szállítani. Sokan meg vallásos áhítattal tekintenek a tudományra, hogy namajd egy csodatalélmány kihúz minket a szrból. nemfog.

    MÉg erre is:

    "A megoldás nem a múltba révedés!"
    Nagyon is sok mindent kellene tanulnunk a múltból. egy példa: nemrég jött ki egy magyar dokumentum film, Mérgezett föld. Nagy bölcsen levonták a tanulságot, hogy trágyázni kell a földet, akkor felpörög az élővilág és a termőföld nagyobb hozamot hoz...
    ....
    nagyapám most kapna sírógörcsöt, hogy a nagy fejődés közepén az emberek egyszerűen elfelejtettek egy ilyen triviális dolgot, amit 1500 éve tudunk. Trágyázni kell. Mert mindenki csak a csodaműtrágyát várta.
    Gondolom most majd jön valaki, aki elmagyarázza, hogy műtrágya nélkül éhenhalnék. Nem halnék. Az élelmiszer 50%-a megy a kukába. Akkor meg minek zsigereljük ki a földet? :W Trágyázva meg nagyjából ugyan azt a hozamot hozná. Jó oké, akkor 80%-t a mosaninak. Nabumm...

    "Nagyapám is kaszával kezdte a fűnyírást, de amint volt rá lehetősége, már vette is meg a gépet és napokig áradozott, mekkora segítség ez neki, mert gyűlölte és egyre nehezebben bírta már a kaszálást"

    Én nagyapám meg szeretett dolgozni. Jah vannak ilyen elvetemült sötét tirpákok is az orzságban. :P 70 évesen agyvérzés után is kiment kaszálni, amikor már rég nem szorult rá. Mert így élt. Ennyi. jah ezt is meg kéne újra tanulnunk. HOgy a munka az élet természetes része, nem undorító nyűg amitől szabadulni kell. Olyan mértékben megszabadultunk minden fizikai aktivitástól, hogy az már évtizedek óta kimutatható népegészségügyi számokkal.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Vesa #61 üzenetére

    A politikai szabályozás! Például: nem kell a tudománynak erőlködnie azon, hogy gyártsanak egy műanyag semlegesítő gépet, mert teleszórtuk a világot eldobható műanyaggal. Mert ha gyárt akkor a gép gyártása rengeteg co2 kibocsájtással jár, aztán rájönnek, hogy még rosszabb a helyzet.

    Be kell tiltani az eldobható műanyagokat a picsába. 99940 évig elvoltunk nélküle. jó bocs, oké ilyen utált premodern visszarévedéseket nem szabad. :P

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Vesa #63 üzenetére

    "Jelentem, pár hónapos hír, hogy feltalálták a lebomló műanyagot!"
    Fantasztikus! Lehet tovább pocsékolni, hurrá.
    A te mentalitásddal meg boldogan fogyasztjuk az egész élővilágot halálra.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • UnA

    Korrektor

    válasz Vesa #65 üzenetére

    "mert különben a véges erőforrásokat kellett volna használni ami még nagyobb gond"

    Nem igaz. Volt pl. az üveg, akárhányszor kimosható és újratölthető. De a cégek nem akartak ezzel foglalkozni, hanem kihasználták az emberek lustaságát, mert ugye ezt a jó kis műanyag palackot már vissza se kell vinnem, ugye... És rengeteg hasonló dolog van, amit időben felismerve és szabályozva nem utólag kéne futni a szekér után, ami már elment.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vesa #67 üzenetére

    "ehhez több munkaerő -mellesleg sokkal több energia, tehát szennyezést okoz csak máshol-, és egyéb erőforrás kell."

    A malajziába szemétként exportált majd ott az óceánba kerülő német műanyagpalacknál nem tudom, mennyivel több az üvegpucolás lábnyoma. De mondjuk kezdhetné az ember ott, hogy nem iszik köbméterszámra feleslegesen mindenféle cukros löttyöt/olyan helyen palackos vizet, ahol a csapból is normális jön (ez sajna a Bp-i vízre se nagyon áll meg, nekem nem ízlik amikor arrafelé látogatunk rokonokat).

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vesa #69 üzenetére

    Az biztos, hogy egy űrkolónia élete minen mozzanatát komoly tudományos tervezéssel kell megalapozni, szó se lehet óccókínai stílusú spórolgatásról, és humán pocséklásról se, az utolsó sz.ros WCpapírdarabkát is hasznosítani kell vmilyen formában.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • UnA

    Korrektor

    válasz Vesa #74 üzenetére

    De nagyon is köze van és jajj. :)

    Ha beszélgetni akarunk valamiről, akkor fontos volna, hogy a szavak és kifejezések értelmezése ne legyen már csapongó. Tehát a "pénzügyi mutató" az nem ugyanaz, mint a "pénz és hatalom". Nagyon nem.

    Emellett pedig akármilyen furcsa neked, a régi korok emberének sokkal fontosabb volt számos eszme, ami az életében központi szerepet játszott, mint ma. Ezen lehet vitatkozni, hogy ez most jó vagy rossz, de ettől függetlenül nagyon más volt. Nekem egyértelműen negatív kicsengésű egy olyan világ, amiben emberek az X százalékos negyedéves árfolyam növekedésért képesek megtenni bármit. A kapitalizmusnak ez a formája nem végződhet semmilyen jó eredménnyel, az biztos.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Vesa #35 üzenetére

    :R

    Nem személyesen Neked szántam, csak a tendenciára értem :K

    Különben meg vidéken olyan pénzeket lehet csinálni relatíve az ingatlan árakhoz, hogy csak lesel, sőt sok esetben(Pl szervizes) az abszolúte értek is igen csak vonzó meg a nagy faluban lakoknak is.

    Csak ugye nem tudjak csinálni..... Szociológia kezdődne, nincs választási lehetősége, a legtöbbnek mert olyan szakmát tanult akart.....

    A választás lehetősége nem éri el a tudatos szintet... de ez mar tényleg hosszú lenne :R

Új hozzászólás Aktív témák