Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Taci

    addikt

    válasz saddybaddy #62 üzenetére

    Nekem elég sokáig iPhone 4-em volt, és már egy LG G2-t is úgy éreztem anno, hogy túl nagy, túl nehéz stb. Ahhoz képest most Note 8-om van, amit többnyire egy kézzel használok, mert olyan jól megoldották az arányait (keskeny, magas), hogy így is biztonsággal kezelem. Igazából még egy számmal nagyobb is elférne, nem is lennék ellene.

    Az árazást én a következőképpen látom: a Samsung legnagyobb riválisának az Apple-t tartja a mobiltelefonok tekintetében (valószínűleg). Az Apple beárazta a saját csúcskészülékeit egy egészen magas árra (minden annyiba kerül, amennyit fizetnek érte). A Samsung legalább olyan jónak tartja a saját (csúcskategóriás) telefonjait, mint az Apple-é, sőt, valószínűleg még jobbnak. Így legalább annyiért, ha nem drágábban adják. Hisz' ha olcsóbban adnák (most csak a csúcskészülékekről beszélek), akkor azzal az Apple alá pozicionálnák be magukat, ami felérne egy fehér zászlóval és egy beismerő vallomással, hogy igen, a mi készülékeink nem olyan jók, ezért nem is kerülnek annyiba. És a felhasználók nagy része is így gondolkodik. Megnézi az árakat. Ha olcsóbban adnák, nagyjából ez lenne: "iPhone X? 320e Ft. Samsung Galaxy Note 9? 300e Ft. De sz@r már, a tavalyi iPhone drágább mint a legújabb Samsung, de gáz ez a Samsung, tuti gyengébb."

    Persze, ezek horribilis árak (számomra/szerintem), viszont aki nem engedheti meg magának, bővel talál (sokkal) olcsóbb opciót is, még házon belül is, hisz' már millió Samsung készülék van, 2018-as is. És azok is nagyon jók, meglepően jók. Egy ideig kénytelen voltam A5 2017-et használni, és meg kell mondanom, bőven-bőven elég volt az én felhasználói szokásaimnak az, amit tud(ott), nagyon meg voltam vele elégedve.

    [ Szerkesztve ]

  • Taci

    addikt

    válasz dualcore #66 üzenetére

    De azt elfelejted, hogy fizetni kell a szoftverfejlesztőket, az infrastruktúrát, a marketinget stb. Nem "védeni" akarom őket, de egy mobiltelefon nem csak anyagköltségből áll. Az ahhoz legközelebb álló eszközök a OnePlus-telefonok, de azért ott is látszik, hogy pl. a kamerán és a kijelzőn rendszeresen "spórolnak", hogy minél olcsóbban jöhessenek ki. Ők pl. nagyon nem is reklámoznak, nem úgy, mint az általad is említett Samsung és Apple, amely gyártóknak az új készülékei a megjelenés utáni hetekben/hónapokban a csapból is folynak. És ezt bizony a vásárlók fizetik ki. És legyünk őszinték, mi is így csinálnánk: ha megveszik drágán, minek adnánk olcsón?

Új hozzászólás Aktív témák