Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pityu. #30 üzenetére

    Szerintem meg az a nevetséges, hogy játszós gép (főleg sok százezerből) három számjegyű fps és képfrissítési ráta nélkül, érted. Ennyi erővel kb. vehetnék konzolt is, és még bőven maradna pénz a zsebemben. Most ezt nem rád értem, te épp tájékozódsz.

    Szerintem nagyon-nagyon-nagyon ritka az, hogy valaki megtapasztalta a 144 vagy több Hz-et, és utána hajlandó visszamenni 100 alá, legalábbis ha játékról van szó. A magam részéről már a másodlagos, pivotba fordított monitor is 144-es, pedig azt nem szimulátorhoz vagy ilyesmihez vettem, hanem irodai jellegű munkához. Persze ez a másik véglet, de ha az ember megszokja a reszponzív vajfolyást, akkor nem igazán akarózik engedni belőle, ezt meg olcsón kifogtam, pont ugyanolyan, mint a másik, szóval nem volt kérdés a vásárlás.

    Egyébként már a Windows desktopon is kiüti az ember szemét a különbség, ha bármit mozogni lát (értsd akár egy ablak húzásánál vagy scrollozásnál is). Amikor LAN-ozunk pölö, akkor még az olyan ismerősöm is, akinél antikockább/antigépesebb egyén nem sok van (kb. akkor használja a laptopját, amikor össznépi játék van, és azzal ki is fújt, fogalma sincs, hogy mi van a gépében, egy Windows újratelepítés meg már haladó kvantummechnika), azt mondja, hogy hú, amikor a fix 125/250 fps mellett random cibálni kezdem az egeret és instant össze-vissza cikázik a PoV. Pedig azok krumpli szemek (és kezek) a javából. :DDD

    Nyilván valamennyire egyénfüggő is, hogy ki-hogy és mennyire látja/érzi a differenciát, de a 60/75 és 144 Hz között tényleg ég és föld a különbség (egyébként már a 60 és 75 között is jól definiált, természetesen az utóbbi javára, de így is messze van a 100+-tól). 144 fölött már nem annyira, ahogy egyre feljebb mész, egyre kevésbé van diffi, és azoknak a száma is nagyságrendekkel csökken, akik valóban érzik azt. Manapság szerintem a sweet spot a 27" 1440p 144 Hz, ha "jövőbiztos" játszós monitort keres az ember. Az elvetemültek meg úgyis 720p/SD-ben nyomják majd 240 vagy több Hz-cel, muhaha. ;]

    Attól amúgy, hogy nincs annyi fps-ed, mint Hz-ed, még sokkal reszponzívabb lesz, és az nem csak online multiplayerben jó ám. Mondom, fusd át a fentebb linkelt cikket, ott leírtam egyszerűen, hogy hogy működik ez a dolog.

    Röviden, amit javaslok: megveszed a 27"-os, 1440p-s monitort, és amelyik single címben 1440p-vel + kihúzott graffal megy a 100/100+ fps, ott 1440p-vel használod, amelyikben nem, ott meg 1080p-vel, de cserébe a többi gfx opciót még jobban kimaxolod; ilyen egyszerű, desktopon meg natúr élvezed az 1440p@144/165 Hz csodáját. Gagyi hasonlattal élve a 6700 XT + 75 Hz az kb. olyan, mint ha a Forma 3-as versenyautó traktorgumival állna ki a boxutcából. A 60 Hz meg olyan, mintha egy rozsdás, törött szánkón vonszolnák ki a csóró járgányt. :DDD

    Én csak jót akarok neked, de persze a te pénzed, és a te döntésed.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák