Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kaliber

    aktív tag

    válasz crissprivat #3048 üzenetére

    Befürödtem már a márkás cuccokkal is (főleg mert azokat is Kínában gyártják :) ,de különben az egész topic arról szól hogy ár-érték arányban megkeressük a legjobbat és ez nem feltétlenül "A" márkás termék.

    Nincs nekem azzal semmi bajom hogy a jó minőséget két-háromszor drágábban adják, csak azzal ha mégsem hozza azt amit ígérnek vagy nem olyan megbízható és pár év múlva tönkremegy.

    Bár igazából mióta létezik a tervezett elavulás igazán jó minőség az nem cél.

    Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

  • tibcsiworld

    aktív tag

    válasz crissprivat #3048 üzenetére

    "Ez nem logikus hozzáállás"

    Ebben igazad van! De a dolgok mögé is kell nézni és látni! A nem logikus hozzáállás a nem logikus fizetéseinkből adódnak! Épp ma hajnalban volt egy heves beszélgetésem valakivel pont ezügyben!

    A németek is és az amcsik is másképp gondolkodnak, mint mi! Mert mi amolyan "földhöz ragadtak" vagyunk, és nem vagyunk képesek a "munka után költözni"! Igen, de adott esetben keresnek 1-1 millió forintnyi ottani pénzt, amibe belefér az élete végéig albérlet, adott esetben a 150ezer huf-nyi egészségügyi biztosítás!

    Amíg nekünk néha gond egy autó szervize, addig kint a 3. autó megvásárlásán gondolkodnak!

    És amíg egy aksitöltő nagyon erősen vetekszik a töltendő aksi árával, addig az ember meggondolja a vásárlást, mert egy töltőt jó esetben havonta kell használni 1x!!! Mondom ezt 13,7V-os generátortöltésű dízelnél! A vater sajátbarkács töltőjével 9 évig elment az aksi! Nem feltétlen kell sok pénzt kidobni, és lenézni, aki nem teheti meg adott időben! (mert cteket venni adott időben adott pénzzel lehet. sok xar töltőt 3x kevesebb pénzből)

    Nem vitatkozni szeretnék, csak ez lehet a másik oldalon, nem pedig az, hogy mindenáron ki szeretne saját magával tolni!

    Ezzel egyidőben pedig alapelvem, hogy nem veszek kínai xart, mert nem vagyok annyira gazdag!!!!

    De ez jelen esetben kissé átértékelődik, amikor a xiaomi samsung minőségben gyárt, az alma a szifonjait pedig a kínai Foxconnal gyártatja filléérekért!

    A tervezett elavulás meg más tészta! Az 5 éves gari is szép, meg jó, de az pont egy aku élettartama! :(

    Szerk.: félreértés ne essék, nem mondtam, hogy valaki lenéz valakit, csak hasonló esetben találkoztam kicsit erősebb fogalmazással, ahol én voltam a hibás, hogy 2 egymást követő évben nem terveztem be az autó 300-300ezer hufos szervizét, és akinek nincs pénze, ne autózzon választ kaptam burkoltan persze!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák