Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brogyi

    senior tag

    válasz steve brown #153 üzenetére

    "Egy olyan automata töltő kellene már, amiben a feszültségkorlát ténylegesen 14.4V. :K"

    #119 hozzászólás mintha erről írna.

  • Hardboy

    tag

    válasz steve brown #153 üzenetére

    Szervusztok!

    Én is befektettem egy ilyen Aldis töltőbe, aztán sajnos csak ez után tévedtem erre a topic-ra. Olvastam, hogy csepptöltés üzemmódban, felmegy a fesz. 14,4V fölé. Gondoltam, hiszem, ha látom.
    Ma kipróbáltam a dolgot, Fogtam egy kis 7Ah-ás akkut, igaz nem volt mai gyerek, de még működőképes. Felismerte kis kapacitású akkunak, szépen, pár óra alatt feltöltötte, majd kezdődött a csepptöltés.

    A gondok pedig a következők voltak:
    Ami a kijelzőn megjelenik feszültség érték, annál rendre 0,4-0,6V-al többet mérek az akku kapcsokon. (Több multiméterrel is próbáltam, köztük egy méreg drága FLUKE-al is, tehát nem hiszem hogy a multiméterek mutatnának rossz értéket.) (Ha ez a feszültségkülönbség a töltőkábelen eső feszültség miatt lenne, akkor a töltőn kellene nagyobb feszültségnek lennie, mint a kapcsokon. Tehát nem emiatt van.) Így amikor a töltő eléri a 14,4V-ot, akkor a kapcsokon, már rég e fölött mérek kb. 14,8V.
    CHA (csepptöltés) üzemmódban, a kapcsokon mérve még tovább emelkedik a feszültség, akár 15,2V-ig Ez hosszú távon nem egészséges az akkunak. Több napig, nem szívesen hagynám ebben az üzemmódban a rendszert. Megkockáztatom, még éjszakára sem. De ez csak az én finnyásságom.

    Meglátásom: Ez a töltő arra jó, hogy feltöltsek egy akkut, de hosszú időre nem jó azt rajtafelejteni.

    AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

Új hozzászólás Aktív témák