Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Szerintem a megoldás nagyon egyszerű. Dobják ki a TV smart funkcióit és adjanak mellé egy kupont valamelyik komolyabb TV okosítós cég temékéhez...vagy építsék be azoknak a hardvereit. Lehet válogatni, van jópár cég amelyik komolyan veszi a fejlesztést és a supportot. Azok nem spórolják le a szükséges hardvert sem.

    A TV gyártók olcsón szerették volna megúszni a dolgot, és ez lett belőle. Szerintem ha egy nagy TV-s cég felkéri az Amazont, vagy a Roku-t, de sorolhatnék több kisebb céget is, akkor megoldották volna a feladatot rendesen. Persze érdemesebb minél függetlenebb céget nézni, így az Amazon talán nem is jó példa. Az androiddal sincs szerintem probléma, ha a cég komolyan veszi a fejlesztést és támogatást.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz secretgarden #48 üzenetére

    A Web OS mondjuk stabil, még sosem fagyott le a TV-m, max. 1-2 app rosszalkodott (amihez ott is újraindítás kell) Viszont nulla az app listája. Nincsenek alternatívák. Pl. jó lenne egy médialejátszó, mert a gyári elég egyszerű, de nincs más, mert senki sem fejleszt Web OS-re semmit. Mióta megvettem szerintem egyetlen új app sem jelent meg a nagyon kicsi kínálatban. Van egy halom fapados és gyanús orosz és kínai fejlesztés, de egyik sem médialejátszó. Egy VLC player vagy hasonló nagyon kellene, mert a gyári lejátszóval sok formátumot nem játszik le, vagy ha lejátssza, akkor nem lehet tekerni, ugrani. Szóval ha nem tudod egyben megnézni a filmet, akkor nem is érdemes elkezdeni, mert legközelebb megint az elejétől kezdi lejátszani. Az is esélytelen, hogy lemaradsz egy jelenetről, vagy visszanéznéd, mert nem tud ilyet.

    Már gondoltam rá, hogy beazonosítom a problémát, hogy melyik video, audio, vagy konténer formátumot nem csípi, de még nem volt rá időm.

    Szóval a Web OS stabil de nincsenek ár appok. A komolyabb 3rd party appokhoz jön néha frissítés, de a gyáriakhoz abszolút nem. A firmware frissítésekhez tartozó listákat át szoktam nézni és nem fejlesztenek semmit a saját alkalmazásaikon sem. Szóval supportban az LG is a skála alján helyezkedik el.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz secretgarden #57 üzenetére

    Igen, de én valahogy irtózok attól hogy csak azért fusson a PC hogy a TV-n meg tudjak nézni egy filmet. Ha erre nem képesek, akkor minek erőlködnek a dologgal. Csináljanak buta tévéket és rakjanak rá egy extra HDMI bemenetet. Így az egész csak potenciális hibaforrás és pénz pazarlás.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ttt #79 üzenetére

    Tavalyi 4k-s LG TV-m van...abban sincs Kodi, vagy media player a gyári mellett. Ebben is az van, hogy a néhány szolgáltatói app mellett, mint a YT, Netflix, HBO GO és hasonlók nincs egyetlen app sem amit érdemes lenne telepíteni. Ha országot váltassz bejön pár új, pl. BBC iPlayer, de el is tűnik pár. Szóval az LG Content Store kb. haszontalan.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Nyugis #90 üzenetére

    Az LG féle Web OS frissebb TV-ken szerintem stabil, de ott azt kapod amit látsz első bekapcsoláskor, szóval nem egy olyan platform, amire folyamatosan jönnek az új appok. Ha valami nincs rajta, az várhatóan nem is lesz rajta. Ráadásul régiózáras néhány app, így van olyan ami csak akkor jön elő, ha a megfelelő országra állítva telepíted fel. A 3rd party "premium" appokra, mint a Netflix, HBO GO, Youtube és hasonlóak jönnek frissítések időnként. Maga a TV firmware nagyon ritkán frissül de csak hibajavítás és minor feature update, semmi komolyabb.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz blakey #100 üzenetére

    Én csak a saját tévémről tudok nyilatkozni persze, ami egy alsó kategóriás UHD TV: LG UH630V. Most Web OS 3.3.3.x van rajta, de egyik korábbi firmware-el sem volt más tapasztalatom. Az első verzió is olyan stabil, mint a jelenlegi. Gyorsan indul. 2 másodperc és megy is. A menüje gyors. Appok indulása kb. 5 sec.

    - Eddig nulla fagyás, újraindulás. (Február környékén vettem, amúgy tavalyi model)

    - Az HBO Go appnak vannak hibái. Ha nyelvet váltok sokszor megáll, amíg nem ugrok kicsir arrébb a idővonalon. Van hogy beragad a pufferelésben miközben van bőven sávszél és nem is áll meg a kép csak fennmarad a felirat és az animáció. Néha a vissza gombra nem állítja le a nézett filmet és nem ugrik vissza a menüjébe. Ilyenkor vagy indítok egy másik appot (pl. youtube, vagy bármi), vagy újra indítom a TV-t. Persze ez csak az App hibája, nem a Web OS-é.

    - A gyári kép és videonézegető stabilan működik, nem fagy, csont nélkül játszik 4k-s videokat is, de nem szeret minden formátumot. Ritkán le sem játssza ("Lejátszás sikertelen, a fájl nem ismerhető fel"). Az viszont sűrűbben előfordul, hogy lejátssza a filmet, de se előre, se hátratekerni, se ugrani nem lehet.( "Nem támogatott funkció a fájlban.") Én arra tippelek, hogy talán nem a video, hanem az audió formátum lehet a ludas, de ez csak tipp.

    - A böngésző egész elfogadható, de belefutok néha abba, hogy újraindítja magát "kultúráltan" jelezve, hogy elfogyott a memória. Ilyenkor az utolsó aktív lapot tölti be újra. Mivel ritkán böngészek ez nálam még belefér.

    - Youtube app. Megy szépen.

    - A TV funkciókat, saját tunerjeit nem próbáltam még, mivel Set Top Box-on jön a Sat TV.

    - Magyarra állítva a régiót ilyen prémium appok vannak: Netflix, Filmbox Live, Google Play (Movies & TV), HBO Go, Youtube, Amazon Prime Video, GameFly Streaming. Pár ismertebbnek tűnő app még: GoPro, Docubox Live, Fightbox Live, Deezer, Xplay, Red Bull TV, Plex,

    - Más országra állítva a régiót eltűnhet pár app, de meg is jelenhet új. Az aktuális országban elérhető szolgáltatásokhoz igazodik.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #94529552 #129 üzenetére

    A Plex-et már felraktam korábban, de annak a logikáját nem értem. Minek kell regisztrálnom, meg bejelentkeznem hogy a saját hálózatomon lévő NAS médiaszerveréről nézzek egy filmet? Ráadásul a NAS-omra két féle médiaszerver telepíthető. Twonky vagy DLNA. Itt meg azt mondja, hogy nem talál Plex server...persze hogy nem mert nincs nekem és nem is lesz. Ha megadom manuálisan a szerverem IP-jét, akkor sem találja.

    Az X-play ahogy olvasom szintén egy Plex kliens, szóval azzal sem jutnék előrébb.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz opr #163 üzenetére

    Nem csak RGBW paneljei vannak az LG-nek. Az én tévémben pl. még csak nem is IPS a panel, hanem VA.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz opr #181 üzenetére

    Viszel egy nagyítót a boltba és megnézed a mátrixot. :-) Én amúgy a https://www.flatpanelshd.com oldalán nézegettem a cikkeket vásárlás előtt és direkt nem RGBW-s panelű TV-t akartam venni.

    Ha beírod a google-be, hogy pl. LG 2016 TV lineup, vagy ugyanezt Samsungra, Philipsre, Sony-ra, stb, akkor őket dobja első helyre. Ott elég részletesen le vannak írja , hogy a termékpalettán lévő TV-k miben különböznek egymástól egy-egy gyártónál.

    Én az UH 630V-t vettem, ami elvileg VA paneles RGB mátrixos.

    Pl.

    LG UH62 széria:

    With UH62 we are approaching low-end UHD. It will be available in sizes from 43 to 65 inches. It no longer has a wide color gamut. It will exist as UH620 and UH625, depending on your region.

    IPS LCD (M+ panel)
    4K resolution
    HDR processing
    100 Hz panel
    webOS 3.0
    USB recording (only in Europe)
    HEVC
    VP9
    20W speakers (10W in 43 and 49”)
    WiFi (n standard)

    LG UH63
    UH63 is also part of the 6 series. However, it is somewhat different since it does not use an IPS panel, according to LG. The company refuses to specify the type of panel. It will exist as UH635 and UH630, depending on your region.

    LCD (not IPS)
    4K resolution
    HDR processing
    Ultra Luminance (not in 40”)
    110% Rec.709 color gamut
    100 Hz panel
    webOS 3.0
    USB recording (only in Europe)
    HEVC
    VP9
    20W speakers
    Wireless Sound Sync
    WiFi (ac standard)

    Az idei szériánál sajnos nem említik meg, hogy melyik milyen paneles, de lehet más oldalakon van info.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz opr #188 üzenetére

    Elvileg holnap kapom meg a Google Home minimet, de én csak az angol beszédem, szövegértésem javítására veszem, szóval nem lesz mellé semmi amit irányítsak vele fennhangon. Az biztos idegesítő lesz, hogy mindig "ok, google"-al kell kezdenem a mondatokat. Jobb lenne, ha ők is választottak volna egy nevet a digitális asszisztensüknek, vagy még jobb ha több név közül is lehet választani, aztán később cserélni.

    Az a bosszantó, hogy a Google-nek is "büdös a pénzünk", így csak kerülőúton lehet beszerezni ezeket, vagy itthonról szépen túlárazva.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák