Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Bici #44 üzenetére

    Nem kell erőltetni a telefonos zenélést. Egy Clip+ "filléres" tétel, teljesen jó utazáshoz és pici is, sok formátumot ismer (Rockbox is van rá :D ). Én is olyat akartam a Nexus S után, ami hasonlóan jól szól, de egy Lumia 800-at hoztam el végül. Így van egy nekem megfelelő okostelefonom, zenét meg hallgatok lejátszóról, legalább addig se merül a telefon. :)

    (#47) Sonyfan
    Mert a WP-n háttérben nem futó alkalmazások (ugye nem valós multitasking, rémlik nem?) sokat zavarnak a sebességben...

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Cyberpunk #54 üzenetére

    Tényleg jó cucc az, én is eldöntöttem, hogy lecserélem a mostani lejátszómat egy olyanra (most egy Sony NW A-808 van, nem rossz, de a Clip+-nak jobb a hangja azért). :K

    (#55) Bici
    Tehát a lejátszó ugyanúgy működne, mint most, csak BT kapcsolattal tudnád róla vezérelni a telefont (hívásokat). Okos ötlet, de ilyenről még nem hallottam, viszont lenne létjogosultsága. Így megoldott az is, hogy zenehallgatás közben ne maradj le a hívásról, mert nem vetted észre.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Bici #58 üzenetére

    Jó lenne, pláne, hogy ezt rohadt egyszerűen meg tudnák oldani a gyártók, ha egy picit is törődnének a hangminőséggel. Viszont amíg rétegigény, addig rohadtul nem fognak ebbe fektetni, márpedig nem hiszem, hogy ez változni fog. Vissza is sírom a Nexus S-em én is.
    Amúgy az embereknek fogalmuk sincs arról, hogy miért szól jól egy lejátszó, nem hallják a különbséget, vagy nem tudják, hogy mit kéne hallaniuk. Kedvenc anekdotám erre egy beszélgetés, amit egy ismerősömmel folytattam nem rég. Kérdezte, hogy milyen a Lumia 800-am, mert ő is nézegette, jó áron van most. Mondom jó, csak nem szeretem, hogy ilyen sz@rul szól. Erre ő: "Miért, nem játssza le az MP3-at?". Persze mondtam, hogy de, csak nem jó minőségben. A válasz meg az volt, hogy "ezt nem értem..." Nos igen, nem is mondtam többet.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Bici #60 üzenetére

    Ó, én sikereket érek el mostanában ilyen téren. Bátyámat megleptem karácsonyra egy Beyer DT235-tel, mert a régi Philips fejhallgatója kettétört (biz' Isten, nem én voltam :D ). Eddig hulladék tartozék IEM-ről hallgatott zenét, meg arról a vacak fejesről, persze bass boost maxra csavarva, élvezhetetlen volt. Most, egy hónap DT235-ön való zenehallgatás után azt mondja, hogy bakker hallja a hangszereket a zenében, meg új részleteket fedez fel, ráadásul idegesíteni kezdte a sok mély, mert akkor nem hallja a többi tartományt. Szépen mosolyogtam, bólogattam, magamban meg azt mondtam, ezazzzzzzz. :D
    Barátnőmmel meg megértettem, hogy miért egy lejátszón hallgatok zenét, miért nem telefonról és miért vettem Ausztráliából egy Yoga CD-880-at (Digitech Pro Monitor). Tiszta jó. :)

    Egyébként azt az 5.1-es cuccot sajnos ismerem. Koliban a szomszéd szóbában olyan bömböl éjjel-nappal. Borzasztó idegesítő tud lenni, főleg, amikor pihennék, vagy vizsgára készülnék. Nem szól jól, de legalább hangos és viszonylag drága. Ki is fejtettem a srácoknak, de hülyének néztek. :D

    (#61) Cyberpunk
    Youtuberól zene, igen. Szinte az összes ismerősöm ezt csinálja, kiakaszt. El nem tudom képzelni, hogy lehet azt élvezni. Persze lehet, hogy ha meghallgatnának valami igényesebb forrásról egy korrekt fejhallgatót, mindjárt nem akarnának olyan vacak hangminőséget. :K

  • kolosanyi

    veterán

    válasz zord01 #64 üzenetére

    "Nincsenek milliós hangcuccaim, de mégis észlelni a különbséget MP3 és Lossless között"
    Vagy emberfeletti hallásod van, vagy csak úgy gondolod, hogy hallod a különbséget. Ajánlom a Foobar2000-et és a vaktesztes plugint. Sorra buknak el rajta az emberek. A BT-nél meg ok, hogy nincs kábel, de a kicsi sávszél miatt nincs se mély, se magas. Egyszerűen nem szól jól, hiába a marketing szöveg a gyártók résézről. A 100 ezres wifis vezeték nélküli fejesek már tűrhetőek, kb egy 30 ezres vezetékes fejes szintjét hozzák is. Viszont ennyi különbözetet nagyon kevés embernek ér meg a vezeték hanyagolása.
    Biztonsági kérdésekben egyetértek, viszont még mindig a user maga legjobb szűrő. Ha ésszerűen használja a különböző eszközeit, akkor nem lehet gond. :)

    (#65) Kopi31415
    Tuti, hogy nem. Az a Yamaha DAC + AMP egyszerűen pocsék, nagyon elszúrta a Samsung. Persze egy bizonyos szintig a lánc végének cserélgetésével lehet javítani a hangminőséget, de egy IE8 felesleges egy olyan forráshoz. Egyszerűen nem fogsz akkora különbséget hallani a hangkeltők között, a lejátszó a szűk keresztmetcet. Azonban egy olyan kategóriájú IEM és egy jófajta Cowon (akármi más minőségi forrás) már biztos nagyon jó lehet.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Vassili_Zait #71 üzenetére

    Ezzel nincs is gond, egyet is értek, de nem mindegy, hogy mi az a szint. Én a határt valahol egy Shure SE215-nél meg egy Sansa Clip+-nál húznám meg, fölé ésszerűtlen menni utcán, egyszerűen félteném a drágábbat.

    (#72) zord01
    Az odáig érthető, hogy nem akarsz egy nagy méretű fejessel utcán mászkálni (bár hozzáteszem, hogy simán lehet az is kényelmes, ha olyan a kialakítása), viszont a többi az finoman szólva is arra enged következtetni, hogy nem teljesen vagy képen ilyen fronton. Hallgass meg egy normális IEM-et, mindjárt nem fogod úgy értékelni, hogy szart se ér (gyanítom sose hallottál még jót, ajánlom a fentebb említett Shure SE215-öt). Tök mindegy, hogy milyen árkategóriájú BT-s fülest haszálnsz, kicsi az állandó sávszélessége, ezért nem képes olyan részletességre a cucc, mint egy vezetékes. Egyedül a wifis dolgok érnek valamit is angminőség tekintetében, de megint ott tartunk, hogy azokban van egy külön vevő egység, egy DAC és egy erősítő is, így kevesebb jut magára a driverre, meg a házra. Egy 100k-s wifis fejhallgató jó eséllyel hozza egy 30k-s vezetékes szintjét, de szerintem baromira kevés olyan élethelyzet van, amikor megéri ez a hatalmas felár.
    A lossless vs MP3 témához meg csak annyit, hogy tényleg tegyél egy próbát a vakteszttel, neked se fog menni 10-ből tízszer, pláne nem egy 555-ön.

    (#81) madd dogg
    Jelen! Meg Mozartot, vagy épp vérhányós metált, mikor milyen kedvem van.

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz paperboy #95 üzenetére

    A 820-at és a 920-at nem hallottam, de beszámolók alapján nem jók. A saját 800-amról tudok nyilatkozni, ami szintén nem jó. Hallgatható, ha épp nincs más, csak nagyon mélyre van hangolva (valószínű valami szoftveres bohóckodás), ráadásul jelentős alapjaza van, illetve sokkal kevesebb részletet hallok vele a zenéből, mint egy normálisabb forrással, mosott az összkép.

Új hozzászólás Aktív témák