Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz eventus #21186 üzenetére

    Ebben van valami.

    Egyébként két héttel ezelőtt azt mondtam volna, hogy szerintem ez teljesen így van. Ma már úgy gondolom, hogy árnyaltabb a kép. Amikor a cikkhez kerestem anyagot, jó csomó mindent elolvastam a RIM történetéről, és akkor nem azt mondom, hogy rájöttem, csak inkább ráéreztem hogy kik ők és honnan jönnek. Röviden leírom, hogy mire gondolok.
    Úgy látom, hogy ők már a kezdeti időkben nem a telefonálás, hanem az üzenettovábbítás és egyéb üzleti funkciók területéről jönnek. Érdemes megnézni a cikk bevezetőjében az első BB-t, amin lehetett telefonálni. Látszik rajta, hogy a funkciót utólag tették bele, fülhallgatóval lehetett telefonálni vele. Az egész készülék, illetve minden kütyüjük az üzleti/kormányzati felhasználót célozta és szolgálta ki.
    Ebből én arra gondolok, hogy pont letojták a konzumer piacot. Persze, szolgáltattak oda is, lehetett használni az üzleti kütyüiket konzumer piacon is (BES helyett nekik volt a BIS) de nem fókuszáltak oda. Mellékesen ott is jelen voltak.
    Amikor jött az iphone és az android, akkor ez annyiban volt kontra, hogy ez a kettő elsősorban a konzumer piacra fókuszált, és nagyon bejött nekik. Nem kellett hozzá háttérszolgáltatás, meg egyáltalán az egészen látszik, hogy nem munkára, hanem telefonáláson kívül tartalomfogyasztásra (de utálom ezt a szót), játékra, zenehallgatásra, filmnézésre stb, tehát szórakoztatásra találták ki, mellesleg alkalmasak voltak mindenféle okostelefonos (üzleti) funkcióra. Tehát BB: elsősorban üzleti, ami mellesleg-re vette a konzumer piacot, illetve szifon/android: elsősorban konzumer, ami mellesleg alkalmas üzleti dolgokra is.

    A pénzügyi és elterjedtségi része már ismert a dolognak, a konzumer piac sokkal nagyobb (sokkal több magánszemély felhasználó van, mint kormányzati/üzleti). Én így látom a dolgot. Egészen másra specializálódtak, mint a másik két platform.

    A symbian kilóg ebből a sorból annyiban, hogy azt szerintem nem a specializálódás pénzügyileg inadekvát volta tolta a süllyesztőbe, hanem hogy irtó korszerűtlen, és nehézkes volt a konkurensek fényében. Amikor meg csináltak belőle egy újított változatot, akkor meg már nem nagyon volt a piacon hely egy maximum középszerű oprendszernek. Ha esetleg valami nagyot mutatott volna, azt mondanám, hogy volt esélye, de még csak nem is tudott ilyet mutatni. Egyszerűen egy kettes alá osztályzatú dolgot feljavítottak hármasra, csak a kitűnő tanulók (ios, android) mellett érdektelenné váltak.

Új hozzászólás Aktív témák