Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz ClioRS #21180 üzenetére

    Hát, 6 éve volt utoljára symbian telefonom, az ebben az iparban olyan, mintha a mamuthús ízéről vitatkoznánk.
    Valahogy azóta teljesen megváltoztak a szokások. Akkoriban a symbianos "okos"telefont (nevetséges a mai szemmel annak hívni, holott arra is lehetett programokat telepíteni) telefonálásra és sms-re használtam, illetve próbáltam a naptárát használni, de annyira lassú és körülményes volt, hogy inkább ráhagytam. Akkoriban szó sem volt arról, hogy azonnal megkapok egy emailt, vagy böngészek a telefonon, illetve hogy vezeték nélkül szinkronizálja a naptárat, telefonszámokat.
    Mint később kiderült, más platformon ezek már akkoriban is működtek.

    Nekem az utolsó symbianos telefonom a Nokia E65 volt. Az volt vele a bajom (illetve magával a rendszerrel), hogy biztos tudott dolgokat, de irtó sokat kellett vele szenvedni, mire az ember kihozta belőle azt a tudást, ami benne volt. Emlékszem, egyszer napokig kínlódtam vele, hogy feltegyek egy naptár-alkalmazást (ami elvileg kompatibilis volt vele, a nokia valamilyen app-kínálatából töltöttem le, persze akkoriban ilyen market meg store dolgok nem voltak, a telefon böngészőjével, a nokia webes felületén), és sehogy se lehetett telepíteni. Egyszerűen irtó nehézkes, kőbaltás volt az egész. Egy dolog miatt szerettem, jó volt a névjegyzéke, fejlettebb mint az általam akkoriban ismert más rendszereké (S40, illetve motorola megoldásai).
    Aztán jöttek a valódi okostelefonok, a symbian meg rájött, hogy ő csak a nagyon buták között számított valamennyire okosnak (vakok közt félszemű a király alapon).

    Egyébként ez a mai symbianokkal is így van? Hogy nincs online a rendszer?

  • válasz ClioRS #21180 üzenetére

    Pontosan és ezt a vonalat jó lenne követni. A whatsapp is bezárható volt egy okossággal és lejött netről. Óriási üzemidő növekedést okoz h nem ül a neten csak ha kell.

Új hozzászólás Aktív témák