Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anakin007

    aktív tag

    válasz PHenis #173 üzenetére

    Ebay :) Annyi van 120e körül, mint égen a csillag és full legális. Bár én keyone-t vettem legutóbb, nevetséges áron (kilehet fogni, mint vatera-n is amikor elfeledkeznek egy aukcióról és a béka feneke alatt marad az ára) egy angol mobil bolttól, 1 év garival, számlával, stb. Használtnak hírdették, de mint az új az állapota.

    Ha Isten létezne, hinnék benne.

  • Anakin007

    aktív tag

    Sziasztok!

    Normál üzleti használat során mi különbséget lehet észrevenni a key1 és 2 között a hétköznapokban? Párom keyone-ja hasít, mint az ördög, folyamatosan neten van, skype for business non-stop fut, o365 komplett, kismillió doksi szinte mindig megnyitva... A key2 2x v. 3x annyiba kerül és csak annyit látni, jobb a chipset egy fokkal + 1gb ramja van.

    Ha Isten létezne, hinnék benne.

  • Anakin007

    aktív tag

    válasz Polarstar #183 üzenetére

    Pont az általad nem ajánlottat, ezüst-fekete, 3/32-es gyárilag független 1 év bolti garral.Mivel a páromnak kellett, jobban tetszett neki ez, ha már nincs fehérben, ez volt a döntés hátterében kb. 60%-ban. A maradék pedig az, hogy egyszerűen nem találtam a használtpiacon olyan Black Edition-t, amit megmertem volna venni (vagy a külső állapota miatt v. az eladó miatt (csak külföldi oldalak)) max. 60e-ig bezárólag szállítással, esetleges vámmal együtt. Ennyit is csak azért, mert a páromnak kell, magamnak jóval lejjebb húzom meg a határt :) Ezt jóval a limit alatt sikerült, irtó nagy mázlival, ráadásul boltból, számlával, gar. papírral és még egy kis kiszerelésű Haribo-t is küldtek hozzá ajándékba, egészen megható volt :) Nemtudom, hogy azért-e, mert az uccsó darabot csíptem meg v. ez alap, de naon jól esett. A készülék pedig akár az új, pedig én olyan apróságokat is észre szoktam venni, amikről a tulaj se tud :D Szóval nem belföldezek, 2x vettem telót használtan, 1x itt a PH!-n egyszer egy másik ingyenes hird. oldalon, nem a Vn-n. Mindkettő lopott volt, az egyikről azonnal kiderült, ahogy idehozta a posta, a PH!-sat pedig 2 nap múlva rakta BL-re a szolgáltató, de hagyjuk, OFF. Szóval csak külföld :)

    1 hete van használatban, 'üzleti üzemmódban', kézi irodának használja párom, a szokásos csevegőprogramok mellett, a hivatalos O365 csomaggal. Egyenlőre semmi, 1x írta ki még, hogy kevés a memória, mindjárt a 2. napon ahogy elkezdte használni, amikor épp egy tutorial (a készülék gyári bemutató tutorialja) 2db Skype (sima és a Skype For Business) futott egyszerre, levelezéssel és Chrome -al. Lelőtte a tutorial-t és mindjárt elég lett a RAM. A Skype-ról meg tudjuk ugyebár, hogy a legerőforrásigényesebb cucc ami van, még a PC-ket is fingatja a sima Skype, ha nincs televágva RAM-al. Egyenlőre semmi nem akad, üzemidő 1 nap átlagban, de bele kell venni, hogy éjjel sincs kikapcsolva és gyakorlatilag folyamatosan nyomkodja, még amikor kimegy a hidegbe cigizni is :) Jah + FM rádió a BKV-n napi cirka 1 órát.
    Egyenlőre elégedett vele, minden klappol.

    A mobilarena.com-on szoktam összehasonltgatni és elolvasni a véleményeket, természetesen a PH!-s cikkek után :) A K1 és K2 között csak pár pontszámban van difi, igaz, közel a duplája a K2 javára és hogy 2x annyi RAM van, az ára is 2x. Mivel asszony és a véleményezők sem hülyegyerek-játékokra meg vagizásra használják és nincs telepítve sok csilivili semmirenemjócsakdejólnézki app, így irodai környezetben tökéletesen teszi a dolgát, legalábbis most még. Nyilván a K2 tulajok jobban tolják, nem is tehetnek mást, hiszen megvették 2x annyiért, de ez erősen felh. függő is, biztos vannak, akiknek elengedhetetlen a K2. Nálunk ennél jobban a jövőben sem lesz kihasználva, majd a jóidő közeledtével várunk kicsit több üzemidőt (a K1 és K2 aksiban is csont u..a) meg nem is lesz annyit aktív kijelzővel járatva sem, ahogy lankad az újdonság varázsa :)
    Az alkalmazások azonnal nyílnak egymás után, web tartalmakkal sincs gondja, szépen mennek a magyar és orosz hírportálok, youtube is. Chipset szinten is csak annyi, hogy a K1 625 snapival (7USD), a K2 meg 660 (27USD av.) -al van szerelve. Nem tudom, ki mit szokott nézni, én a versus-t kedvelem, mert lényegre törö, átlag ember is megérti a sok egyszerű grafikont.
    A 3 legfőbb difi a K1 és K2 között chipset szinten:

    K1 vs. K2: 1%-al gyorsabb CPU (hűha!), 933Mhz-el magasabb memória órajel (1866MHz vs 933MHz, ez mondjuk már valami) és a big.LITTLE technology, amiről, hát, fogalmam sincs, hogy mi, de valami aksi kímélő, cpu magok közti gyorsváltó-szerűség, ami marha jó a 3D-s játékoknál) :) (Tudom, versus-on írják, tudok annyira angolul, hogy nyelvtanilag értem is, csak máshogy nem :P Mind1.
    A RAM sávszélesség viszont megint csont ugyanaz, ill. minden más paraméter, de itt a [link].

    Egyedül az android miatt félek, mert az szokta enni a ramot ill. nem ismerem. Innen tudom, ember vagyok még: félek az ismeretlentől :)

    Egy másik topikban itt a PH!-n kérdeztem erről korábban a nálam hozzáértőbbeket/tapasztalt android usereket (google telók, asszem a Pixel), mennyire lehet gáz android szinten a 3gb ram. Azt mondták, 3 v. 4 giga tökmind1, olyan hatalmas áttörés pedig nics a levegőben a közeljövőben, amitől hirtelen 6G ram v. mégtöbb fog kelleni. Ahogy nézegettem az androidos teló piacot az 50-100e kategóriában, nagyon sok 2Gb-ost árulnak újonan, a 3-4 GB RAM-al szereltek vannak többségben. A BB-ket állítólag olyan androidokkal adják ki, amiket a BB mókolt (optimalizált a vasra), úgyhogy X, majd elmondják itt is mit bír a K2 pár frissítés és hónap után, a párom meg hogy a K1 :)
    Bill.-t meg nem tudom, megkéne nyomkodni egy K2-t is, hogy legyen összehasonlítási alap. Jómagam nem szeretem a fizikai bill.-t, eddig Z30-at nyüstöltem, mert egyrészt full érintős, másrészt AMOLED-mániás vok, nálam ez a fontos. 100e alatt nem sokminden van, ami már nem avult eleleve, BB-téren pedig nincs. Szerintem a Z30 az uccsó eddig, viszont ennek a K1-nek az IPS-e marha jó, első blikkre akár az AMOLED, gondolom a K2 méginkább.
    Szóval irtóra tetszik ez a design, még a bill.-zet is tetszett ezen, úgyhogy erősen agyalok egy K1 v. K2 beszerzésén, de a 100-120e nagyon sok szerintem, mégha újszerű és garis is. Volt is az egyik oldalon SIM olvasó hibás K2 30e HUF-ért ausztráliában, de hirtelen leszedte idő előtt a piszok :D Nah majd meglátjuk, kiváncsian várom a K2-s tapasztalatokat, feature-kat :) Mivel ez K2 topik, K1-t nem találtam itt és alapjaiban nincs difi, remélem, nem akartok akasztani ha esetleg itt kérdezek vmit a K1 kapcsán :))

    Ha Isten létezne, hinnék benne.

  • Anakin007

    aktív tag

    válasz turbulencia8 #184 üzenetére

    A simát, amit előszőr felhozott a GP. Tudom, a light-ot ajánlják, csak épp gyorsabb volt a kezem, mint a memóriám :P Ha indokoltá válik mert vmi nem ok, lecserélem, addig ez marad.

    Ha Isten létezne, hinnék benne.

  • Anakin007

    aktív tag

    Sziasztok!

    Olyan 2 hete egyszerűen nem kapok sms-t, sehonnan. Találkozott már valaki ilyennel? Hívtam a szolgálatót, szerintuk nálam a hiba, spam-ol a telefon. sms spam-ról nem hallottam még, de attól létezhet. Irtó gáz, mert a netbankomba sem tudok belépni. Sms központ meg ilyen beállításokat nem találtam sehol. Csináltam már teló restartot, App permissions reset-et, de semmi.
    Ma azt vettem észre, hogy küldéskor nincs semmi hibaüzenet, de nem is megy ki, a címzett nem kapható meg.

    A crackberry-n irtak hasonló hibarol, igaz, ott csak a küldés nem ment, de rajtam az se segített: (

    Valami 5let?

    Köszönöm előre is!

    Ha Isten létezne, hinnék benne.

  • Anakin007

    aktív tag

    válasz turbulencia8 #257 üzenetére

    Köszi a választ! Ez k2 és mégis gáz van. A Google-s dolgokat konkrétabban hogy kell rendbe tenni? Csak komplett account törlést találtam első blikkre..

    Ha Isten létezne, hinnék benne.

  • Anakin007

    aktív tag

    válasz Polarstar #260 üzenetére

    A teljes törlés nagyon nagy macera lenne. Kb. 2 hete csinálja, új app nem lett telepítve hónapok óta, csak a frissítések. Berhelve sem volt semmi, normál használatban van. Miután próbából átállítottam FB messenger-re a az alapértelmezett üzenetküldést, úgy most működik,de így is kb. fél perc, mire megjelenik az üzenet. Ennek mindenesetre nem örülök, hogy sehol senki nem látott még ilyet :(

    Ha Isten létezne, hinnék benne.

  • Anakin007

    aktív tag

    Sziasztok!

    Key2 LE-m van, új, de nem tudom használni, mert nincs wifi-m, anélkül meg nem hajlandó tovább lépni. Van erre valami technika vagy menjek el valahova, ahol van wifi? 2db sim van benne, mindkettőn van mobilnet, elején rá is kérdez, melyiket akarom netezéshez, jól kiválasztom az egyiket, de b..ik használni...

    Előre is köszi a helpet!

    Ha Isten létezne, hinnék benne.

  • Anakin007

    aktív tag

    válasz Polarstar #293 üzenetére

    Köszi, de jelenleg nem tudok oda sem belépni, konkrétan semmit se tudok csinálni. "Wifi hálózatok keresése" c. ablak és csá. Semmire sem reagál, csak vissza tudok lépni az előző ablakhoz, ahol azt kérdezi, másik eszközről akarok-e költözni vagy teljesen tiszta lappal indítson.

    Ha Isten létezne, hinnék benne.

  • Anakin007

    aktív tag

    Sziasztok!

    Milyen dual-sim -es tárcsázó appot használtok/tudnátok ajánlani, ami tel.számokhoz tud rendelni sim-eket?
    Elég bután van ez megoldva a gyári tárcsázóban. A másik telóm egy Moto Z2Force, azon a Moto tárcsázó alapból tartalmazza a "mindig ezt a Sim kártyát használja ehhez a számhoz" opciót, míg a BB-n "Mindig ez a SIM használata hívásokhoz" opciót lehet csak bepipálni. Elég idióta és bosszantó dolog. A párom key2-én és az én Motion-omon is ugyanez a szitu.
    A Motorola-n ez gyári app, nincs a PlayStore-on sajnos.
    Kössz a segítséget előre is! :R

    [ Szerkesztve ]

    Ha Isten létezne, hinnék benne.

Új hozzászólás Aktív témák