Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz ak76 #227 üzenetére

    Hú, látom volt pár alpári és rettentő színvonaltalan reagálás a felvetéseimre, ezekre nem tudok érdemben válaszolni mert érdemi dolgot nem tartalmaztak, csak azt hogy nincs igazam (persze a hozzászólók szellemi színvonalán megfogalmazva).
    Ebben voltak konkrétumok, meg még 1-2 embernél.

    Lássuk tehát a BB lényege szerinted:
    1.)Atom stabilitás.
    2.)Egyediség.
    3.)Funkcionalitás,de az iOs gyermeteg megjelenése nélkül.

    1. Ios-t és androidot használok párhuzamosan, sosem volt bajom a stabilitással. Igaz nem a legrégebbi iphone-t használom, és androidos készülékből sem a leggányabb utolsó vackot (galaxy Note 2, elég erős hardver és új android), biztos vannak stabilitási gondok gyíkabb gyártók gyíkabb termékeivel, de egy BB készülék árkategóriájában lévőkkel szerintem nem.

    2. Egyediség, nos ezért a magam részéről nem feltétlenül szívnék egy elavult rendszerrel de hajrá. Ennyi erővel mindegyik platform egyedi úgyhogy ezt nem tudom értelmezni.

    3. Funkcionalitás? Ember, nézd már meg melyikre mennyi progi van, és beszélj akkor a funkcionalitásról. Röhej volt pl ahogy a google címjegyzékemet és naptáramat tudtam 2012-ben szinkronizálni a bb-vel. Külső progival, ha ami "stabilitás" ugye, olykor működött, olykor nem, olyan 2/3-1/3 arányban szerencsére azért igen. :D

    Látom pár ember, aki valószínűleg hozzám hasonlóan szintén buta, belátja hogy ha marad a bis akkor ez bizony ugyanúgy egy halott próbálkozás lesz. Mert egyszerűen ma már nem fogják ezért kifizetni a plusz pénzt az emberek, hogy ugyanazt kapják mint amit a konkurencia tud. Sőt nem is ugyanazt, egy korlátozott, azaz korlátozottan használható valamit, amiért még plusz lóvét is kell fizetni. Rettentő innovatív ám bizony.

    Tisztában vagyok vele, hogy a topik látogatóinak 90%-a azért gerjedt rá a készülékekre, mert milyen menő már, hogy egy komolynak látszó, billentyűzetes mobillal villanthatnak, csak közben fingjuk nincs a mögötte álló feltételekről és funkcionalitásról. Be kell nézni a használt gsm cuccok közé, tele van olyan emberek által eladott bb-kkel, akik megvették, és utána tudták meg, hogy hohó, ha netet akarsz rajta akkor az adatcsomag mellé még egy bb előfizu is kell (2500). Ja, ezt ők nem tudták. És ebből kifolyólag nem nagyon eladhatók a készülékek. Mert a bis nélkül ezek csak billentyűzetes butatelefonok.

    Szóval szerintem gondoljátok át, alapvetően egy nagy parasztvakítás az egész, megtartották az egész koncepciót, csak csináltak hozzá új készüléket, meg "új" os-t, ami persze alapjaiban nem változhatott (bis-re építés) mert attól nem tudnak elszakadni.

    Ha már értelmes dolgokat akartatok volna hozzászólni (a lentiek kb 2%-ára igaz) akkor kiemeltétek volna amit pl icezozo írt, hogy a BB lényege a titkosítás és a tömörítés.

    Mennyiben érdekes ez 2013-ban? A titkosítás szerintem a magánfelhasználók túlnyomó többsége egyáltalán nem érdekli. A tömörítés pedig jó volt akkor, amikor 10-20 megás mobilnet csomagok voltak, de most konkrétan 500 mega, 1 giga körül kezd mindenki aki használni is akarja a mobilnetet, de konkrétan pl 3000 Ft-ért (ami pár százassal több mint a BIS díja, amiben tavaly még kemény 150 mega (!) adat járt) 7 gigás netcsomagot kaptam, namost 7 gigánál szerintem pont nem érdekel hogy egy email 45 vagy 22 kilobájt. Mert azt tudjuk ugye hogy tömöríteni jobbára a szöveges tartalmakat lehet (email, webes szöveg), képeket és streamelt videókat, zenéket jellemzően nem.

    Még egy dolog, kicsit vicces, hogy mindenki aki beírja, hogy elmaradt, stb dolog a BB, arra egyszerűen ráírjátok hogy buta, hülye, kőhülye. Érv az persze nincs. Írjátok inkább azt, hogy sérti a kis gyermeteg lelketeket, hogy valaki a kiskedvencetekben meglátja a hibákat, de magatokból csináltok bohócot mikor így viselkedtek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák