Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    Kognitív disszonancia

    Megjelentése a cryptoban:
    Alaptézis változatlan: Én nem vagyok hülye/Nem csinálok hülyeséget
    Csináltam valamit: Szép összeget költöttem videokártyára, bányászatra, kereskedésre.

    Logika: Mivel én nem vagyok hülye, ezért amit csináltam, az is jó ötlet volt, tehát a cryptobányászat jó dolog, nincs semmi baj vele, jövőbe mutató tevékenység stb.

    Kognitív disszonancia háttérhatalmi kiegészítés:
    Ha esetleg bedőlne az árfolyam, s vesztenék, vagy kiderülne, hogy még se ez lesz a jövő, vagy nincs ennél feleslegesen környezetrombolóbb, akkor az nem azért van, mert én hülye voltam, hanem a gyíkemberek elintéztek egy jövőbe mutató jó dolgot. (Pedig én tudtam, hogy ez mentené meg a világot és hozna örök békét.)

    Igen, vannak nem erőforráspazarló coinok is… aham és miért nem azt használja mindenki aki egy szebb decentralizált jövőt szeretne? Miért bitcoint, ethereumot nyom?
    Jah, hogy a bankok, államok szemetek. Azt tudta bárki is, hogy az adóból nem csak a háttérhatalmat finanszírozzák, hanem abból építik, tartják karban az utakat Abból tanul a gyerek az iskolában, van lámpa az utcán, közbiztonság, hadsereg, hogy ne vegye el minden erre járó a megkuporgatott pénzedet? Hogy hitelrendszer nélkül nehéz lenne vállalkozást indítani, házat venni? Hogy a bank, befektetők, vagy a család ad kölcsön fontos kérdés, de akkor is részletkérdés?
    Szóval még egyszer a kérdés: Az állam, bankrendszer vesszen mert van negatív oldala, a crypto meg virágozzon a sok negatív oldal ellenére? Tudom a negatív dolgokat ennél összetettebben kell vizsgálni, de erős kognitív disszonancia torzítás az, ha benne vagy a cryptoban, és nem lehetsz hülye, rossz ember.

  • borg25

    senior tag

    válasz Penge_4 #88 üzenetére

    Nézd, igen az állam nem a legjobb gazda. Jó kérdés, hogy egyáltalán lehet-e? Túl sok szereplős, abban is van vízfej, de a magán szférában is van hely apuci fiacskája barátnőjének. Ettől függetlenül meg lehet próbálni alkotni jobbat, de nem lesz könnyű, és az első lépés nem a decentralizált pénzt.
    Az állam, bank, jelenlegi pénzrendszer mögött ugyanaz az ok húzódik: az emberi természet. Ezen kell változtatnod, ha jobb világot szeretnél.
    Nem vagyok ott a coinokban, csak itt olvastam a fórumokat, s elhiszem a többieknek, hogy lehet nulla erőforrással is ezt működtetni.. Hogy a bankok is megtalálták a maguk crypto elszámolását amihez nem kell annyi erőforrás, de általa meg tudnak bízni egymásban. Csak ugye, ha nem füstöl el rigenként 3000W akkor, hogy lehetne bányászni, miért érné meg? Miért mondanád azt, hogy stabil pénz a svájci frank, menekülő valutának is tartják, abban is tarthatnád a pénzed, tuti kisebb lenne a volatilitása mint a Bitcoinnak, de azzal hogy lehetne pénzt keresni?
    Megnyugtatlak, mikor kedves emberek kérik, hogy add át az értékeidet, különben megsérül a térded, akkor őket nem fogja érdekelni, hogy amit átadsz az arany vagy bitcoin. Ha nem adsz semmit, akkor jön a törés. Igen, megadhatsz rossz jelszót is, mondván úgy se tudja mi a bitcoin, hogy ott helyből át tudja pakolja a pénzed a saját számlájára. Bár ha még jobban elterjed a coin, akkor hidd el pár telefon után tudja majd utalni a pénzed. Ha meg abban reménykedsz, hogy elhiszik neked, hogy nincs értéked, mert csak egy pendrivát találnak, semmi pénzt vagy aranyat, hát… az is lehet, hogy feszültséglevezetésként roppantják a térded. Hallottam, már olyat, hogy betörő nem talált semmit a lakásban, bepöccent, s széttört, összefestett mindent, hogy akkor másképp keletkezzen a tulajnak kára.
    Ha családtól kapsz kölcsön, akkor azt is illik visszafizetni. Sőt, szerintem illik nem az eredeti összeget visszaadni, hanem plusz még annyit, amit akkor kaszált volna, ha nem neked adja oda a pénzt, hanem tartja tovább a bankban, vagy amibe befektette.
    Jah, hogy a bank védi az ügyfelei pénzét és megköveteli, hogy amit ad, azt add vissza. Milyen felháborító? Az tény, hogy adhatná kisebb kockázati felárral (hitellel), mert kiharcolja, hogy visszakapja, de annak is van matekja, hogy mennyit kell kérnie, ha minden második 2x annyi idő alatt fizeti vissza, minden 10. eltűnik stb. Lehetne azt mondani, hogy maximalizálják a nyereséget, vagy a vezetők juttatását, de … amikor kitalálták, hogy állami cégeknél amik évente 100 milliárdból gazdálkodnak, vagyonuk 500+ milliárd a felső vezető is max 2 miisi/hót kaphat, elmosolyodtam.
    Nézd nem azt mondom, hogy nem lehetne jobb az állam, bank, élet, de a megváltást nem a coinoktól kell várnod.

  • borg25

    senior tag

    válasz #54625216 #247 üzenetére

    Annyival egészíteném ki, hogy a tejívó szekta szent állata a kapzsi kapitalista hörcsög.
    Ezért nem annyi tejet rendelnek, mint ami kell, hanem többet, hogy a hatalmas hűtőjükben eltárolhassák, mert attól félnek, hogy tejhiány lesz. Ezt mint tejtermelő te is tudod.
    Nos ebben a helyzetben nem csak attól félsz, hogy mikor átállnak narancslére többé nem vesznek tőled tejet, hanem ami a hűtőjükben van tej, azt is ki fogják dobni a piacra, hogy legyen hely a narancslének. Azt szögezzük le, hogy nagyságrenddel jobban tisztelik a kapzsi hörcsögöt, mint a tejet. (Boccs másként nem tudtam modellezni a bedőléskor eladandó eszközöket.)
    Ráadásul olyan gondok is vannak, hogy a hűtött tej szavatossági ideje nem végtelen. Tehát a lejárathoz közelieket a szekta eladja. Mivel a szent állatuk a kapzsi hörcsög, ezért nem igazán akarják 10-20% akcióval eladni, azért mert lejárathoz közeli, hanem a beszerzési áron. Örülj, hogy egyáltalán kegyeskednek neked eladni.
    Ezért ha majd megunják a tejet, és áttértnek narancslére, akkor még azzal is szembesülnöd kell, hogy:
    Tejszekta nincs
    Régi tejívósok egy része is áttértek narancslére, borra
    Akik maradtak tejívók, azok elsőre a költséghatékony lejárt szavatossági tejet veszik a szektától.
    Talán lesz új mozgalom

    Az is kimaradta példából, hogy két telívó banda van. Már ennek a kettőnek sem elég a tejüzem termelése, ezért már a kisebbik is többet fizet a tejért mint kellene. (Amit nyilván mikor a lejárathoz közeli tejet eladja érvényesíteni is fog.)

    Legyünk őszinték, nem ismertük fel, hogy a végén az ellátási lánc megváltozott, a domináns lánc így néz ki:
    Gyártó
    Nagykereskedő
    (Kiskereskedő)
    Crypto bányász
    Gamer

    Az utolsó lépcső azt jelképezi, hogy a gamer előbb-utóbb csak a cryptobányász levedlett 2-3 éves már nem költséghatékony kártyáihoz tud hozzájutni.
    Majd lesz egy gap, hogy az AAA játékok is ehhez igazodnak. Ray tracing meg hasonlók nem akkor lesznek a játékban mikor arra a kártya megjelenésekor képes, hanem mikor a gamerhez 3 év után eljut.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák