Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz GuMipOkE #80 üzenetére

    Adót mindenhol próbálnak elkerülni, ott is, ahol a milliárdos bevételt 5%-al adóztatják. És a "sarc" azért van, hogy legyen miből iskolákat, utakat, kórházakat építeni. Még az ultrakorrupt államalakulatoknál is ez jóval nagyobb pénztömeg, mint a "foci".

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Darmol

    senior tag

    válasz GuMipOkE #214 üzenetére

    Bizonyára minden úgy van ahogy írtad. Én nem értek hozzá, a felét nem is értettem. A józan paraszti eszemre hallgatok a témában. Igazából sejtettem, hogy a befagyasztással kapcsolatos megjegyzésem nem feltétlenül pontos annak aki ért is hozzá, de bent hagytam, mert lusta voltam másik példát keresni. :DDD
    De azt, hogy a befektetői védelem mint olyan nem létezik kriptovaluta esetében nem az ujjamból szoptam, hanem gyakorlatilag sablonszöveg. Pl. MNB tájékoztatójában is benne van. Mert azért összeolvasgatok ezt-azt, ha már téma.
    De az arany, pláne az olaj ára majdhogynem biztosra jósolható 3-6 hónapos távlatban egy kriptovalutához képest. És pl. az AMD részvény is várhatóan emelkedni fog, hacsak nem provokálják Kínát egy háborúba, vagy hasonló. Ehhez nem kell nagy jóstehetség, elég alapul venni a nyilvánosan hozzáférhető tényeket.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz GuMipOkE #217 üzenetére

    Pedig azt pont fèl èvvel előre megmondta nèhány olajipari szakember, hogy a palaolaj termelès a sajátságai miatt ezzel fog járni, ha az oroszok ès a szaúdiak összefognak ellene. Jah, nem befektetési szakemberek mondták. Ha esetleg fèlreèrtettèl, elnèzèsedet kèrem a pongyola fogalmazásom miatt. :R

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • paatrick

    őstag

    válasz GuMipOkE #221 üzenetére

    Az olaj tényleges ára sosem volt negatív. Csak a határidős olajé. Az valóban lement 1 napra -30 dollárra, de a tényleges hordóár akkor is 20 körül volt.
    Úgy képzeld el hogy tudsz arra spekulálni hogy június végén mennyi lesz az olaj ára. Ha ennél magasabb lesz nyertél, ha alacsonyabb vesztettél. Ha eljön június vége és még van papírod róla akkor annyiért kell "megvenned" amennyi rajta van. De ezeket a kötéseket idő előtt is el tudod adni így biztosítva a nyereséged vagy veszteséged. Akkor belőtték mennyi lesz az olaj ára hónapokkal később, csak jött a válság nem ment repülő, kocsi semmi, tehát nem volt fogyasztás de a termelés ugyanúgy ment tovább. Tehát az olaj egyre olcsóbb lett a túlkínálat miatt. Ez nyilván szarul érintette azokat akik arra spekuláltak hogy drágább lesz és a végén még ők fizettek volna azért hogy valaki vegye meg tőlük a papírjukat, mert még így is jobban jártak mintha lejárt volna a határidő. Így lett 1 napra mínusz az ár a határidős olajnál.

    Vagy egyszerűbben sarkítva: foglaltál 1000 db hordót a telepedre június végi szállítással. A telepeden 1000 db hordó fér el. De júniusban visszaesett a kereslet csak 400 hordót vettek tőled. Tehát ha leszállítanák a foglaltat akkor lenne 1600 hordó a telepeden, de annyi nem lehet mert csak 1000 hordó helyed van. Ezért kínodban már te fizetsz hogy valaki vigye el a +600 hordót előled.

    Remélem így érthető lett :B

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

  • Darmol

    senior tag

    válasz GuMipOkE #221 üzenetére

    Konkrétan mikor a nagyeszű USA kormányzat felvetette, hogy az orosz költségvetést az olajimport bevételek csökkentésével kellene megszorongatni, és kérte az OPEC-et a szaudi szövetségesével az élen, hogy növelje az olajkitermelést, a palaolaj termelők elkezdtek szűkölni. Ugyanis egyrészt a finomítók technológiai beállításait termelő hely szerint kell beállítani, másrészt pont ezért is a finomítók határidős szerződéseket kötnek. Ha egy finomító olcsón tud jó minőségű olajat bevásárolni, amire optimális a technológiája, akkor arra köt szerződést. Ami nem a palaolaj.
    A palaolaj termelést viszont egyszerűbb csődbe vinni, mint ideiglenesen leállítani, ezért ameddig csak lehet tartani kell a kitermelést.
    A negatív olajár akkor valósult meg, amikor az olcsó arab olaj lehetősége miatt nem akarták megvenni a finomítók a palaolajat, a határidős palaolaj szállítási szerződések lejártak, ezért a palaolaj termelőknek gyakorlatilag fizetni kellett a kitermelt olajuk tárolásáért. Ez anno a gyakorlatban azt jelentette, hogy egyetlen nagyobb olajtároló tudta fogadni a cuccot, mert a többiek tele voltak. Ezt jelentette a negatív olajár, a többi olaj típusnál nem volt negatív az ár.
    A fentiek előfordulásának a lehetőségével nagyjából minden olajipari résztvevő tisztában volt legalább fél évvel, és ennek oka a határidős szerződések hosszú átfutási idejének jellege. Elég nagy hangon mentek a dolgok, mert a palaolaj termelők kormányzati beavatkozást kértek, de azt már előre lehetett tudni, hogy nem fog történik semmi mert megmondták. Kicsit fura, hogy te nem hallottál róla előre, ha érdekelt voltál a témában. Persze, amíg be nem következett nem volt biztos.
    De ilyen alapokon jósolni kb. annyi tehetséget igényel, mintha azt mondanám, hogy jövőre megint fog történni legalább egyvalami Tajvanon és/vagy Dél-Koreában amely emeli egyik vagy mindegyik hardver árát. Persze amíg be nem következik nem biztos. :U

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák