Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GyMacs

    csendes tag

    válasz 2018 #347 üzenetére

    Nyilván mobilon lesz igazán előnyös (nem véletlen, hogy a telefonos SoC-ok terén ez már egyáltalán nem újdonság), viszont szerintem ez a felépítés asztali gépnél sem hülyeség.

    Az erőforrás igényes alkalmazást futtató P-core sokkal szabadabban termelheti a hőt, fogyaszthatja az energiát (akkor is, ha akkumulátor idő desktopon nem játszik), ha az incfinci feladatokat az alig fogyasztó/melegedő E-core-ok viszik.

    És desktopnál is van egy határ, hogy egy idő után már nem lehet nagyobb hűtőt felpakolni, nem lehet több áramot bevezetni a cpu-ba, tehát határok vannak, ha sokkal később is érik el az asztali gépek, mint egy vékony noti, ahol az akksi és a ház eleve meghatározza az energia felvételt/hűtést.


    Szerintem a jövőben ebbe az architektúrába fog elmozdulni az összes CPU, függetlenül attól, hogy desktop/mobil (ettől persze, még a konkrét intel 12th gen lehet vacak, de hosszabb távon szerintem egyértelműen ez a felépítés a jövő)

  • ddekany

    veterán

    válasz 2018 #347 üzenetére

    Az Apple is ezt választotta nem-mobilba. Persze lehet mondani, hogy nekik a mobil előélet miatt ez adott volt, de másfelöl azért az M1 kifejezetten notebookra/desktopra volt készítve, szóval megtehették volna, hogy csak nagy magokat tesznek bele, de úgy kalkuláltak, hogy így a jobb. Sőt, AMD is hibridre tervez áttérni, miután az Intel kitaposta szoftver oldalon az utat ennek. (Ha AMD próbálja meg először, bizonyosan kisujját sem mozdította volna értük az MS, vagy akárki más, szóval bukó lett volna.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák