Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KeFe

    tag

    válasz buvartacsko #1219 üzenetére

    Valóban nem giccses. Ellenben végtelenül unalmas hogy 7 év alatt kb annyit változott hogy több ikon fér ki.
    A testreszabhatóság csimborasszója a háttérkép cseréje, és az ikonok sorrendjének megcserélése, valamint mappákba rendezése.
    Jah és a 6p-n már el is forognak landscape módban! Van itt fejlődés meg innováció kéremszépen :)
    Hát LOL

  • KeFe

    tag

    válasz KraX #1333 üzenetére

    Droidon ezekhez semmi mókolás nem kell mert alap feature a kezdetektől fogva.
    Ellenben IOS alatt már olyan teljesen elvárható dologhoz hogy egy mappa megnyitása után ne 3x3 körömnyi ikont kelljen nézegetnem a 25cm átmérőjű ipad kijelzőjének a közepén, már jailbreak és (fizetős) cydia csomag kell.
    De majd az új ipad bejelentéskor el lehet adni esetleg featureként, amire a keynoteon megjelent tömeg együtt tud majd bégetni hogy ezaz megcsinálták, revolution, innovation.

    Az utóbbi évek iphone hw fejlesztéseiből a ujjlenyomat olvasó és a kamera jó dolog (ill lehet hogy az M7 is de azt nem próbáltam) a többi szimpla parasztvakítás.

    Design a I5s-ig tetszett, az I6 szemből és oldalról szép, hátulról meg kifejezetten ronda, bár látni kell élőben.
    A 6.9 helyett lehetett volna inkább 7.5mm nem kiálló kamerával és nagyobb akkuval hogy már délután ne keljen töltőre dugni (amit természetesen viszel magaddal mert Lightning nem mindenhol van ellentétben a szabvány microUSBvel)
    De akkor nem lehetett volna a termékbemutatón a kijelzőméret után közvetlenül ezzel büszkélkedni. Kétségkívül jelentős használati értékkel bír a 6.9mm vastagság, de én azért a mobilitást jobban értékelném.
    Számomra az iPhone a dualsim hiánya miatt eleve kiesik, de azért érdekel mit alkotnak évről évre.

    IOS vonalon jó lenne ha a külső billentyűzetek engedélyezése mellett a programok háttérben való futásának lehetőségét is átvennék, mert elég szánalom, hogy egy naptáresemény frissítéséhez vagy Dropbox feltöltéshez el kell indítgatni az alkalmazást. Bár a gui partner ebben mert úgyis ott van az ikonja a főképernyőn :D

    Valaki említette hogy neki nem szokott az ieszköze oldalakat újratölteni.
    Nos jelentem ezt a hozzászólást egy ipadről írtam, és menet közben 2x töltött újra, törölve mindent a szövegdobozból.
    De felkészült ipades vagyok és mielőtt alkalmazást váltok vágólapra másolás majd ha visszalépéskor az üres oldal fogad akkor beillesztés.
    Mondjuk ez egy banki oldalon nem működik de sebaj egy újabb sms ellenőrzés után belépek újra.

    [ Szerkesztve ]

  • KeFe

    tag

    válasz buvartacsko #1342 üzenetére

    Látom te sem használtál még androidot. Ha használtál volna tudnád hogy mennyire hasznos tud lenni egy widget. Nekem a launcheremben 3 oldal van jelenleg, naptár, rss hírfolyam, időjáráselőrejelzés (2 városra, a munkahelyem és az otthoni) valamint 6 ip kamera képével.
    Amikor előveszem a telefont nem a háttérképet nézegetem hanem egy pillantással nyugtázom a mai, holnapi, heti teendőimet, értesülök a számomra érdekes dolgokról, látom hogy a kutyám eszik/alszik/játszik, de még azt is megtudom ha a céges szervernek valami nyűgje van.
    Mindezt anélkül hogy végig kéne zongoráznom 5-6 appot melyeknek nagy része az utolsó megnyitás óta történt változásokról csak ekkor fog értesülni... amennyiben ios lenne a telefonon.
    A telefonon lévő kb 150 alkalmazás nagy részét heti ill havi rendszerességgel használom így nem bánom hogy ezek szépen tematikusan (nagyrészt automatikusan) mappákba rendezve az alkalmazások menüpont alatt várják hogy ha szükség van rájuk megnyissam őket. A gyakran használtak természetesen kint vannak a főképernyőn egy quicklauncherben.
    Jah és témát/háttérképet egyszer szoktam váltani, amikor egy új készüléken beállítom a nekem megfelelőt, hogy ne azt legyek kénytelen hónapokon át bámulni amit valami designer guru a világ másik felén kitalált nekem. Ami természetesen nagyon szép, és xxmillió embernek ugyanaz az izlése, tehát minek megadni a lehetőséget hogy megváltoztathassák.

    Nem nevezném magam Android fanatikusnak, mivel tabletnek ipad Airt használok.
    Amire a tablet nekem kell (web böngésző, remote desktop, játék) arra szerintem jobb mint az androidos vagy windowsos tabletek, bár ez a böngészős újratöltés a halálom. Valamint a design és az akkuidő is mellette szól, bár e tekintetben droidos fronton az utóbbi évben jelentős felzárkózás van.
    Ha az új ipad kap ujjlenyomat olvasót és több ramot akkor cserélek, ha nem akkor marad ez amíg nem érkezik valami olyan ami ezeket a dolgokat jobban kiszolgálja.

    Számomra olyan mindegy hogy Sony, Samsung, Apple, Asus, ThL, HTC, Lenovo vagy bármi más van ráírva. Megnézem hogy amire használnám azt melyik tudja, és amelyik a legjobban tetszik (design, ár szempontból) azt megveszem.
    Az elvakult Apple, Samsung, Sony, stb hívőkön meg jót röhögök.

    Nem tudom volt-e már de nekem ez az Apple termék tetszik a legjobban :)
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • KeFe

    tag

    válasz buvartacsko #1376 üzenetére

    Nem készítek magamnak saját ikonokat mert szerencsére van nagyon sok féle launcher még annál is többféle témával amiből választhatok. Ios alatt mennyiből is lehet választani?

    Fejtsd már ki bővebben milyen együttműködés kell neked a telefon-asztali gép ökoszisztémádba amit csak az Apple nyújt neked, senki más?

    Ha figyelmesen olvasnál akkor láthatnád hogy a 150 alkalmazás nagy részét heti, havi rendszerességgel indítom, de biztosan van olyat amit még ritkábban, vagy soha.

    Látom te nagyon meg akarsz győzni hogy az Apple mérnökei által kitalált korlátok között kell használnom az eszközt amiért nem kevés pézt kértek tőlem. De ugye nem baj hogy ha valaki szóvá teszi hogy márpedig ez így 7 év után szinte változatlan formában meglehetősen bosszantó, pláne annak tükrében hogy a konkurenciánál megvan a szabad választás lehetősége.
    Ott is lehet teliszórni ikonnal a főképernyőket ha valakinek arra van gusztusa, és widgetezni sem kötelező, de legalább lehet.
    De hogy téged idézzelek:
    "Képzeld, nem mindenkinek ugyanazok az igényei. Pont ezért nem mindenkinek van arra igénye hogy teljesen testre szabható a rendszere, sokat dob ha teljesen egységes minden, és nem üt el minden egymástól."

    Melyik a jobb ha nincs igényed a változtatásra de ha szeretnéd megtehetnéd, vagy ha igényed lenne de nem változtathatsz, az van amit kapsz

    Sorban még nem álltam olyan dolog miatt amit 100x kényelmesebben el tudtam intézni otthonról a kanapéról, és ezután sem tervezem :)

  • KeFe

    tag

    válasz buvartacsko #1397 üzenetére

    Beérkezik egy hívás meg vagy egy sms, vagy bármi, a windows egyből out of the box jelzi neked ami a telefonon történt?

    A beérkező hívás desktopon való kezelése olyan dolog amit a droid out of the box valóban nem tud csak külső app/software-el.
    De ez igazából annyira rétegigény hogy az iphone felhasználók kb 0.01%-a ha használja.
    Én bluetooth headseten vagyok egész nap, ami ugyan nincs az asztali gépemmel párosítva de megtehetném, ezért a későbbi headsetes példád kilőve.
    sms-t így 2014-ben kb havonta egyet küldök, bejövőben is kb banki sms-t fogadok, az összes többi chat alkalmazás (hangouts, viber stb) pedig rendelkezik desktop klienssel.
    könyvjelzők, aktuálisan nyitott lapok, előzmények realtime szinkronizálódnak a desktop, droidphone, ipadair között. Nem out of the box mert be kell lépni mindegyik eszközön :)
    Igy a kérdésedre "Szerinted az androidos telefonon azonnal out of the box látni fogod hogy éppen milyen oldalak vannak nyitva a windows böngészőjében?" a válasz Igen

    Valamint a droidon készült fényképeim 1 perc múlva automatikusan a desktop gépemen vannak a háttérben futó Dropbox cloud szinkronizáció miatt. IOS-on meg csak akkor ha rábökök a dropbox app-ra.

    "Sorolhatnám, de mivel fogalmad nincsen ezekről, így nem sok értelme van felsorolnom, hiszen valszeg pont azért nincsen fogalmad, mert nem érdekel, de szeretsz fröcsögni arról amiről semmit nem tudsz."

    Nah akkor kezdheted sorolni mert az eddigieknek sok értelme nem volt és mindig szeretek valami újat tanulni a sok fröcsögés helyett :)

    "Ha nem saját magadnak rajzolod meg a telefonodon az összes ikont, témát stb, akkor pont ugyanott vagy mint ha iOS-t használnál"

    Óóó persze .. pont ugyanott vagyok. A kommunista diktatúra és a demokrácia is ugyanaz nem? Végülis Észak Koreában is tartanak választásokat.

  • KeFe

    tag

    válasz KraX #1547 üzenetére

    "Ha lecsereltem a launchert akkor mar jobb volt a helyzet, de megint visszakanyarodunk a baszakodashoz. Dobozbol kiveve szeretnem hasznalni az eszkozomet, mokolas/probalgatas nelkul (vajon melyik launcher a jo stb, melyik nem hanyja ossze magat). Altalanossagban elmondhato, hogy ahol 3rd party szoftver kell hasznalni, ott nagysegrendileg no meg az inkompatibilitas, hiba arany eselye mint pl a fent emlitett esetben is."

    Itt ütközik ki a iphone-on szocializálódott okostelefon használók szemléletbeli különbsége. Aki ahhoz szokott hogy kap valamit amit csak használnia kell úgy ahogy azt megtervezték, de csakis úgy (ugyanaz a gui, mappástúl billentyűzetestül évek óta), az nem érez késztetést arra hogy kipróbáljon, használjon egy szebb, jobban testreszabható megoldást, mert egyszerűen nincs igénye rá. Neki az kell ha kijön az új iphone akkor pont ott és úgy legyen minden mint ahogy és ahol azt ő megszokta. Hisz 5 éve ezt veszi, és ami eddig működött az ezután is fog.
    Out of the box az Apple kínál egy stílust amit lehet szeretni, nem szeretni de működik. Ha valaki viszont nem szereti valaki akkor semmi esélye nincs ezen változtatni csak ha hátat fordít az IOS-nak.
    A másik lehetőség hogy működik nála az Apple féle agymosás és idővel belátja hogy tulajdonképp az az ultimate megoldás amit ráerőszakoltak. Lásd IOS7 flat design. Akinek az ios6 gui jobban tetszett annak idővel meg kellett békélnie azzal hogy márpedig az új kell neki, feltéve ha nem akart lemondani az ios7 only appokról.
    Androidon a gyári launcher egy program ami a telefon bekapcsolása után elindul és a megfelelő hardver és beállitás esetében annak kikapcsolásaig végig fut. (Gyengébb hardver esetében szarul megírt, vagy az addott hw-hez képes erőforrásigényesebb programnál a launchert a programból való kilépés után újra betölti, és igen, laggol, akadozik.)
    IOS-al ellentétben amennyiben valakinek a stock launcher nem tetszik (pl a Touchwiz nem tudom elképzelni hogy a Samsung mérnökein kívül bárkinek is bejön) 2 perc válthat másikra. A lecserélése annyiból áll hogy a play storeból mint bármi más alkalmazást le kell tölteni, majd a home gomb megnyomása után feltett kérdésre 'mindig'el válaszolni.
    Ha valakinek ez mókolás, és gondot okoz, annak nem való az Android, de tovább megyek, se az IOS, sem másmilyen okostelefon. Mert ugye bármilyen app telepítése után már nem out of the box a rendszer.

    "Plusz droidon zavar, hogy kb minden ikonnak más formája és vagy mérete van. Van amelyik transzparens körülvágott, van amelyik kör alakú és négyzet meg ilyenek. Nem tetszik."

    Launcher kérdése a dolog. Nekem a telefonon stock droid van 'go launcher ex'-et használva egységes ikonokkal 150 alkalmazáshoz.
    A beállításával annyit "mókoltam" hogy kb 1.5 éve rászántam 15 percet az életemből hogy kiválasszam a nekem legjobban tetsző dolgokat a transition effekttől az ikonok stílusán keresztül a gesztusvezlésig, majd elmentettem a beállításokat. Azóta ha új telefonra költözöm akkor kiveszem a 32gb microsd-t rajta az elmentett beállításokkal, beteszem az újba és minden megy szépen tovább ahogy eddig, nincs mókolás csak 'out of the box as I like'
    Pedig váltottam közben 2x is android verziót, és nem lett rámerőszakolva semmi. Pont úgy néznek ki a főképernyőim ahogy én szeretném és ahogy 1.5 éve beállítottam.
    A 150 program minden adatával együtt a telefon első bekapcsolása után kb 20 perccel pont ugyanúgy és ugyanott van mint a régin. Híváslisták, üzenetek, névjegyzék, wifi access pointok, bt párosítások, minden. Igaz ezek 3rd party programmal, de mint említettem akinek ez gondot okoz annak ott az IOS.

    Barátnőm pl. iphone5-ot használ és a napi2x töltés miatt gondolkozott egy nagyobb akkukapacitású androidos cserén, de lebeszéltem róla mert neki az iphone use as you get stílusa való.

  • KeFe

    tag

    válasz KraX #1582 üzenetére

    "Toltottem le jopar launchert, de mindegyikkel volt aprobb, nagyobb problema. A nova launcher volt egyedul ami tette a dolgat rendesen, bar a menu listajaban talaltam bugot, de nem volt jelentos. Azt is csak a gyorsulas vegett raktam fel. Szerintem nem kell(ene) teljesen idiotanak, sem igenytelennek nezni azt akinek masok az elvarasai egy hasznalati targyal kapcsolatban. Nem akarlak meggyozni. Ha neked az a rendszer jo, hasznald azt, tok jo, veled orulok."

    Az utóbbi másfél év újonnan megjelen launchereit nem ismerem, mert a go launcher ex-el megtaláltam a nekem megfelelőt, de volt fen anno nova is az sem volt rossz.
    Senkit nem akarok meggyőzni semmiről, de annyi biztos hogy aki erre a forumra jár azoknak a 95%-a rendelkezik a megfelelő tudással ahhoz hogy egy program telepítése ne okozzon neki gondot, és azt ne szükséges rosszként fogja fel, hanem egy választási lehetőségnek hogy a készülékét úgy használja ahogy neki tetszik, és ne az tetszen neki ahogy használnia kell.
    Igénytelennek sem neveztem senkit, csak bosszantó dolog hogy 200k feletti készüléknél olyan alapvető dolgokon nincs lehetőségem változtatni hogy hány ikon lehet maximum a képernyőn.
    Ez kb olyan mintha steaket rendelnék de a szakács csak véresen készíti el nekem mert szerinte az úgy jó. Ha abban az étteremben szeretnék enni akkor vagy megeszem véresen vagy másik hely után nézek.
    Nem lenne mindenkinek jobb ha ugyan alapból véres lenne, de lenne lehetőségem másra is? Urambocsá meg is kérdeznék hogyan szeretném?

    Ha valaki ezzel demagóg "úgyakaromhasználniahogykiveszemadobozbólmertazAppletudjamianekemjóésmégsokmilliómásnakisnincsisennéljobb" mantrával jön azt is megértem, de próbáljon már meggyőzni hogy az az ultimate megoldás.

    Kiváncsi leszek hogy az IOS8-al érkező custom billentyűzetekből fog-e választani vagy használja a stockot a sok out of the box király? Hisz annál nincs is jobb. Mert mennyire jó már ékezetes karaktereket írni vele. Ha valami csoda folytán az ios10-11 felé lesz lehetőség a mostani ikonos programlista helyett valami más ui-t használni akkor is marad-e a régi jól beváltnál?

  • KeFe

    tag

    válasz Misi1979 #1831 üzenetére

    Nagy hiba hogy mind a Safari mind a Chrome kilép az oldal megnyitása közben iPad Air ios7.
    Szerencsére a puffin ad neki mindent legyőző akaratot és azzal nézhető.

  • KeFe

    tag

    válasz Parallaxis #2011 üzenetére

    "A többi kifogásodat sajna nem tudtam megfejteni."

    Így jár az aki az IOS sok helyen együgyű kezelőfelületén szocializálódik :)

  • KeFe

    tag

    válasz Cyberpunk #2022 üzenetére

    Barátnőm I5-je teljesen érthetetlen blugyogásokat tud produkálni a gyengébben lefedett területeken ahol a kínai droidom kristálytiszta hangot közvetít. De biztos rosszul fogja vagy valami egyedi készülékhiba lehet :)
    Melegedésről nem tudok nyilatkozni mert eddig problémát nem okozott, de merül mint a nyeletlen balta.
    Estig, a hétvégéket leszámítva SOHA nem bírja töltő nélkül.
    Nem tudom hogy az I6 hogy szerepelne ezekkel a használati szokásokkal, de a 6.9mm helyett nem hiszem hogy sok embernek fájt volna mondjuk ha marad 7.6mm egy erősebb akkuval. Vagy valahol a kettő között, és akkor a kamerát sem kellett volna kilógatni a készülékházból ilyen debil módon.
    Mondjuk a keynoteot nem lehetett volna a vékonysággal rajoskodva kezdeni, de szvsz az akkuidő 100x fontosabb egy mobil eszköznél.

    [ Szerkesztve ]

  • KeFe

    tag

    válasz Gicz #2029 üzenetére

    A sokadik ilyen jellegű probléma után side by side összehasonlítás volt azonos időben ügyfélszolgálatra indított hívással.

  • KeFe

    tag

    válasz Misi1979 #2033 üzenetére

    Megdöbbentő módon az Androidos problémákat egy azzal foglalkozó fórumon írom le jellemzően nem pedig egy almáson. Azért ebben van némi logika nem?
    Képzeld nem csak a közvetlen családban van ios, hanem nekem is van egy iPad Air-em.
    Egyesek nem nagyon tudnak elvonatkoztatni ettől a 2 pólusú szemléletüktől, miszerint vannak az Appletulajok/hívők és a többiek meg ellenük.

Új hozzászólás Aktív témák