Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #06658560 #40 üzenetére

    Oké, értem. Ezért van kint stabil CM-ből, amit kvázi hobbisták fejlesztenek saját idejükben, és szintén egy rakás hozzáadott kódot tartalmaz. Egészen sok készülékre kint van már egy ideje. Ehhez képest egy mamutcég a teljes munkaidőben fizetett profi dolgozóival nem képes csak a saját termékpalettájára megcsinálni. De hogy más példát emlegessünk, MIUI, FlymeOS és a többiek is rendszeresen előbb jönnek ki, mint a nagy gyártók, pedig ott össze nem lehet hasonlitani a költségvetést és erőforrásokat.

    Peat;): Igen, annak a belseje tetszik, de a design nem túl egyedi. A kettőt kéne kombinálni.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #06658560 #43 üzenetére

    Lehet. Rávezetnél?

    Tejes Pite: Mondjuk aminek a topikjába éppen irogatunk?

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #06658560 #47 üzenetére

    Ezt az érvelést el tudnám fogadni, ha tényleg kész terméket raknának le az ilyen cégek. Ezzel szemben tele van hibákkal, rosszul optimalizált kóddal, és a frissítéseknél szinte minden esetben még egy halom bug kerül az eszközökre.
    Ezek a gyártók partnereknek hívják magukat, nem hiszem el, hogy képtelenség lenne együttműködni a Google-lal, ha már egyszer évek óta ismert a frissítési ütemük, ráadásul már nem emlékszem, hogy melyik (4. vagy 4.1 óta) kapnak agyártók preview-t a kódól, hogy tudjanak rá készülni.
    Felhasználóként nem érdekel, hogy hogy oldják meg, de a gyártó van értem, ő kellene versengjen a pénzemért. Érdekes mód a kisebb gyártók jobban megoldják. Lehet, hogy nincs akkora bürokratikus minőségellenőrzés, meg olyan fellengzős hozzáállás, de mégis működik a dolog, és szerintem ezen lassan illene elgondolkozniuk a nagyobb cégeknek is (például akik évek óta sikertelenül próbálkoznak betörni a mobil piacra: Dell, HP, de még a Lenovo is idevehető talán).

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #06658560 #51 üzenetére

    Nézd, senki nem kötelez egy gyártót sem arra, hogy egyszerre 30 terméket futtasson. Jobban átlátható termékpalettát mégis ki csináljon a gyártóknak, ha nem ő maguk? Tessék jobban tervezni, nem kell 15 féle hardverrel dolgozni, nem kell az utolsó pixelig átszabni az előre gyártott szoftvert, stb. Nem zavar, hogy a GO Launcher, vagy EXdialer, vagy mit tudom én melyik lockscreen kiegészitő később frissül, mert a rendszer alatta addig még maradhatna naprakész. Nézd meg, pont ezt cisnálja most a Google, hogy a rendszermagtól elkülöniti az összes, eddig beépitett szolgáltatást, és ezt kéne csinálni a gyártóknak is, csak neeem, mert nekik muszáj egy nagy bloatware-ként kiadni a szoftverüket, és tűzzel-vassal irtani azokat, akik esetleg 3rd party-ra cserélnék.
    A kisebb gyártók sem dolgoznak bugmentesen, csak mondjuk mig náluk hetente jön/jöhet bugfix, és sokkal gyorsabban reagálnak a hibákra, addig nagy gyártóknál számtalan példa van rá, hogy kiadják, bugos, igy járt a user. Főleg ha olcsóbb termékről van szó.

    Tudom, erre jön majd a válasz, hogy jó, akkor nem kell tőlük vásárolni, meg a sértődés, hogy más milyen boldog vele igy is. Persze, oké, de ne mondd, hogy nem lenne boldog(abb), ha kevesebb hibával és frissebb rendszerrel futna ugyanaz az eszköze.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #06658560 #54 üzenetére

    Azért van nem kis különbség mondjuk egy 4-5-6 modelles jól pozicionált termékpaletta, és egy 10+ vagy 20+-os termékpaletta közt. Ez utóbbit láthatólag még egy mamutcég sem képes normálisan karban tartani.

    A telefont használók nagy része nem ért hozzá. De ez nem azt jelenti, hogy nem örülnének új funkcióknak. Nézd meg ahogy az Apple eladja az új frissitéseket, mindjárt rengeteg embernek fog kelleni. Mert időben jön, mert gyorsan javitják a hibákat és mert ügyesen kommunikálják az egyszeri ember felé is.
    Minek frissités? Mert mondjuk lehet(nek) biztonsági hiba(k) a régi rendszerben? Vagy mert esetleg optimalizálnának, vagy fejlesztenének valamilyen funkciót? A szoftver tipikusan olyan dolog, amit nem kell szó szerint kidobni (szemetet termelve), hogy újabbra váltsál.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #06658560 #56 üzenetére

    Igen, látjuk, hogy a kismillió HTC készülék annyira magas profitot hoz a cégnek, hogy hetente jelennek meg hirek, hogy éppen ki vásárolná fel őket. A Motorolának is bejött saját maguk klónozása, ja, fel is vásárolták őket, és még mindig veszteséges a cég. A Sony sem éppen az a hihetetlen hasznot termelő cég. Kb egyedül a Samsung termel tényleges hasznot.
    A fórumra irkálók meg úgy nagyjából a felhasználók 0,01%-át (sem) teszik ki.

    A rosszul tartod incidens antenna probléma volt. Kérlek részletezd, hogy ezt hogy javitanád szoftveresen. Egyébként szoftveresen egész normálisan jönnek frissitések. 7.0.3-nál tartanak, amiben két bugfix volt már. Nem szeretem az Apple-t alapvetően, de frissiteni legalább frissitenek.

    Szerintem a jól működő és az éppen nem szarta össze még magát közt van különbség. De a Jól működő, és az X kritikus biztonsági hibát tartalmazó közt is. Vagy akkor a Win XP is tökéletesen jó, és nem kell frissiteni, mert éppen még megy.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #06658560 #58 üzenetére

    Elég sok termékkel nyomul a HTC és Sony is, kellemesen megkülönböztethetetlenül egymástól, főleg a Sony, össze-vissza betűkódozza a telefonjait. A Nokia a legjobban teljesitő WP OEM, kb a hátán viszi az egész platformot, relativ kevés termékkel.

    A jó kommunikáció arra irányul, hogy most is jött az OSX frissités, hogy 200 új feature. Ezt szeretik hallani az emberek, nem azt, hogy már megint hova lett a Start gomb.

    Kritikus hiba minden rendszerben lehet, a kérdés az, hogy felfedezés után mennyit hagynak benne, és mennyi ideig. Újabb droid verziókban is van/lehet hiba, de itt a lényeg, hogy folyamatosan javitsák és legeyn lehetőség eljuttatni a javitásokat a felhasználókhoz, ne az legyen, hogy eladott mondjuk 80 millió telefont a Samsung, és 80 millió kritikus hibával szerelt eszköz legyen az utcákon fél év múlva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák