Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blade zte

    őstag

    válasz vicze #48 üzenetére

    Ez is igaz, azért lehet, hogy jónak hangzik ez, mint ahogy anno az ouya is jónak hangzott amikor bejelentették, és 1 évre rá kiadva nem teljesen ez volt már a vélemény. Úgy sejtem az a snapdragon 805 előbb lesz kint, és vinni fogja az év első harmadának csúcskészülékeit (mármint üzletileg).

    Peterson: Egyértelműen samsung. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Oppo find 7 astro black

  • azopi74

    addikt

    válasz vicze #48 üzenetére

    Azért egy kicsit más lesz most a helyzet, mint eddig:

    - GPU: A Tegra 2 óta az nVidia eddig az első generációs GeForce ULP -t pofozgatta kényelmesen a mobil SoC-jaiban, ami gyakorlatilag a lassan egy évtizedes NV40 architektúrán alapult (persze a maga idejében vert mindent). Csak annyit tettek, hogy a shader unitok számát emelték. Természetesen a versenytársak közben elhúztak mellette.

    Mostantól viszont - legalábbis ezt hirdetik - folyamatosan az aktuális HPC / diszkrét archikturáján alapuló GPU-t tesznek a SoC-okba, így most a Kepler van soron, jövőre már a Maxwell kerül be a Parker-be, két év múlva pedig valószínűleg a Volta kerül az aktuális SoC-ba.

    - CPU: Itt igencsak hátrányban volt eddig az nV, mivel nem volt saját architektúrája, erősen az ARM ütemezésétől függött. Jó nagy versenyhátrányt okozott a qcommal szemben az is, hogy az A15 olyan sokat késett, miközben a Krait porig alázta az A9-et, aztán mire meg elérhető lett az A15, kiderült, hogy olyan vacak fogyasztási mutatókkal bír, hogy nem rúghat labdába a Krait-tal szemben. Ezen kívül más számtalan előnye is van, ha egy kézben van a GPU , a CPU magok és a SoC fejlesztése.

    Szóval szerintem most tudna visszakapaszkodni az nV, mert a modem mizériát leszámítva ütőképes a termékük, viszont épp az Icera szenvedés miatt kizárják magukat a telefonpiacról, ami azért a volumen nagy részét kiteszi.

    Bár az is igaz, hogy csúcskategóriás SoC-okat csúcskategóriás készülékekbe rendelnek nagy volumenben, márpedig ennek a piacnak becslés szerint kb 90%-át a Samsung és az Apple uralja, mindketten saját SoC-gyártással. Samsung ugyan átmenetileg rákényszerül néha a Qualcommra különböző okokból - az LTE hiánya miatt, vagy éppen az A15 / big.LITTLE fiaskó miatt - vagy éppen a CDMA/LTE miatt -, de biztos vagyok benne, hogy a Samu is saját CPU architektúrán dolgozik, így a jövőben nem fog third-party SoC-gyártókra kényszerülni. A lényeg, hogy telefon piacon kezdenek eléggé beszűkülni a lehetőségek a független SoC gyártók - így az nV és a qcomm - számára is , egyedül az alsó-kategóriában van még némi lehetőség, ott viszont az MTK tarol.

Új hozzászólás Aktív témák