Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz rajd #198 üzenetére

    S21 FE előnyei:
    - nagyobb akku
    - valódi 3x optikai zoom
    - remélhetőleg 1 évvel hosszabb szoftveres támogatás

    S21 előnyei:
    - alapkiszerelésben is több RAM
    - autofókuszos előlapi kamera az FE fix fókuszával szemben
    - jelenleg normális boltból, normális garanciával is olcsóbban megvehető

    Különbség még a fizikai méret is, de az szubjektív hogy kinek melyik előnyösebb.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz rajd #198 üzenetére

    Én személy szerint biztosan egy fillért nem költenék pluszban az S21FE-re a (Snapdragon 865-ös) S20FE-hez képest, mert kb ugyanakkora, kb ugyanazt tudja, kb ugyanaz a hardvere is, de biztos, hogy nem ér közel 1.5x annyit.

    Szerintem az S21FE-t a Samsung tavaly októberben akarta kihozni olcsóbb áron, de egyszerűen nem tudott biztosítani hozzá elég chipet, és valószínűleg még mindig tele voltak a raktárak az S20FE-vel. Ha akkor jött volna ki, valószínűleg olcsóbb is lett volna.

    De most, pár héttel az S22 sorozat előtt hülyeség lenne olcsón kihoznia egy modellt, hiszen azzal a saját eladásait kannibalizálná. Most "learat" valamennyit ezen az áron, kiszórja hozzá a hegyekben álló Buds-ait ingyenesen, a magas árával igazolja az S22 széria még magasabb árait, aztán majd tavasszal leviszi az S21FE árát 220-250e Ft körülire, ahol lennie kell.

    Viszont szerintem a teljes S21 sorozatot, vagy az S20FE-t nagyon gyorsan ki fogják vezetni a piacról. Ami nem csoda, hiszen az S21 gyártása csak a gyártósoraikat korlátozza, még csak nem is a procinál, de a memóriánál is, az S20FE pedig már túl olcsó, így kicsit magasabbra (de az S22 alá) pozicionálhatják az S21FE árát.

    Szóval, ha valaki olcsón akar venni telefont, az addig vegye, amíg piacon marad az előző generáció, mert kétlem, hogy tavasz után még lehet majd tavalyi telefont venni. Ebben a pillanatban én az S21FE helyett S20FE-t vennék, vagy sima S21-et, mindkettő tudja ugyanazt (vagy többet), stabil már a szoftverük, és vagy jóval olcsóbb, vagy hasonló áron van.

Új hozzászólás Aktív témák