Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crhis86

    tag

    válasz vicze #3 üzenetére

    Sőt a htc honlapja szerint 5 colos, 1080p kijelző lesz benne.

  • |AP|

    veterán

    válasz vicze #55 üzenetére

    Én valahogy nem hiszem, hogy ilyen egyszerű lenne... biztos lesz valami csavar a dologban :) de ne legyen igazam.

  • vampire17

    addikt

    válasz vicze #74 üzenetére

    :D

    Na igen, ilyen lehet, de a hülye emberektől sajna nem véd semmi... Amíg nem volt FB telefonon zaklattak, előtte levélben...

  • dani3l

    őstag

    válasz vicze #74 üzenetére

    :C

    Ide is tökeletesen illik az örök ervenyü mondas: "Aki hülye, haljon meg.." Csunya rossz feszbuk, tönkreteszi a tarsadalmat.. Ki mondta, hogy ott kell eltölteni a fel eletet? En is hasznalom, mert külföldön elek es van olyan, akivel szinte csak ott beszelek, amikor nem vagyok otthon. Aztan ennyi, nem nezem egesz nap, meg nem osztogatom a hülyesegeket. Ha valaki reggeltöl estig azt nyomja, az szerintem nem a feszbuk hibaja.. :U
    Ezen kivül en pl hircsatornanak hasznalom, "belajkoltam" azokat az oldalakat amik erdekelnek, letiltottam az emberek bejegyzeseit, igy a facen egy helyen van kb minden, ha nincs kedvem keresgelni, csak vegiggörgetem azt, aztan latom a föbb hireket, meg annak a par embernek a bejegyzeset, aki erdekel is..

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz vicze #74 üzenetére

    Nos, pont mostanában frissült úgy a fb app, hogy már joga van telepíteni bármit a tudtod nékül. Gondolom ez a launcher egyből megkapja ezt a jogot, mert ez így jó nekik, hogy tudják tolni a saját játékaikat, stb. Milyen jó lesz, amikor majd valaki ezen lovagolva keyloggert tesz az emberek telefonjára, esetleg banki adatokat lop, stb. Ha a telefonra települt egy kártevő, akkor az sms hitelesítés teljesen haszontalanná válik, pont volt is ilyen jellegű bűntény. De tényleg semmi gond, ha nem tud az ember rendelkezni az adatai felett... ;)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz vicze #95 üzenetére

    Hát most mond meg... bújjak TOR mögé a véleményemmel? Amiket felsoroltam mind kereshetők Google-lel, hírügynökségek híreiben, blogokon, fórumokon, magazinokban, újságokban. Semmi újat nem mondtam.

    Nem azt mondtam, hogy mindennek anonimnak és személytelennek kell lennie. Nem vagyok a Facebook ellensége és magam is azt írtam, hogy ezek jelenhetnék akár a kommunikáció forradalmát, ami lényegében meg is valósul, de ne felejtsük el, hogy ne essünk át a ló túloldalára. Sem a nagyvállalatok, államok részéről, sem az egyén (user) részéről. A túl nagy mértékű szimbiózis belátható és beláthatatlan veszélyeket egyaránt tartogat.

    Mark Zuckerberg a Facebook Home bejelentésekor azt mondta, hogy az okostelefon userek a tapicskolással töltött idő 20%-át töltik Facebookon. Ez hatalmas mennyiség, de nekik nem elég, azt szeretnék, ha az emberek minél jobban függenének csoportosulnának a szolgáltatásuk köré. Ez már rég nem a kommunikációról szól, hanem arról, hogy még a budira is követ téged, aztán ha túl csobbanósat tojsz akkor rögtön releváns hirdetésben gyógyszert is javasol hozzá.

    Persze minden vállalat a profitmaximalizálásra és hatalmi dominanciára törekszik. De ez nem jelenti, hogy mindent meg is kell kajálni amit elénk raknak. Meglátásom szerint a probléma az, hogy az emberek nem igazán látják a kommunikációs forradalom taposóaknáit és annyira gyorsan forgatják fel a világot ezek a szolgáltatások, hogy előbb kezdjük az életünk szerves részeként használni, minthogy megismernénk őket vagy foglalkoznánk annak hatásaival. A Facebook 2004-ben indult és hosszú évekig nem lépett ki a nyílt színre. Majd amikor robbant a Facebook bomba akkor nem kellett hozzá 2 év sem és 1 milliárd ember regisztrált a szolgáltatásba. Ez mekkora hányada is az emberiség teljes számának?

  • Rickazoid

    addikt

    válasz vicze #100 üzenetére

    Én rákerestem magamra Google-ben és nagyjából olyan eloszlásban találtam meg a nyilvános tartalmaimat a szolgáltatások között, amilyen arányban használom őket egymáshoz képest, ettől függetlenül a legelső oldalon ott egy Facebook keresés a nevemre. De a rangsor YouTube, Google+, Facebook és deviantART.
    Bing összesen négy oldalt talált rólam (2 Google+, egy YouTube és egy deviantART), Yahoo viszont már harmadik helyen listázta a pontos Facebook profilomat, privát böngészésben.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • vampire17

    addikt

    válasz vicze #100 üzenetére

    Így van! Ez előtt 200 évvel egy nagyvárosban igenis valós veszély volt, hogyha lányként kimentél az utcára, bizony megerőszakolhattak, vagy éppen leszúrhattak! (nyilván a veszély ma is megvan, de azért nem számolsz ezzel, ha kimész szombaton a piacra...)

    A korok és a veszélyek is változnak, haladni kell a korral, nem szabad esztelenül használni semmit (példához visszatérve, 200 éve a legtöbb férfi hordott magánál valami fegyvert, tőrt, stb... mégsem nyírták ki magukat vele rendszeresen, mert ismerték a veszélyeit, a fiúkat már gyerekkorukban kitanította az apjuk hogyan kell bánni a fegyverrel mert az nem játék) Ma az információ a leghatalmasabb fegyver, ugyanúgy ki kell okítani a gyermekeinket a veszélyeire...

    A megoldás viszont nem az, hogy bojkottáljuk az életünkből, hanem hogy ésszel használjuk és igyekszünk rávenni a társadalom kevésbé "felvilágosult" tagjait, hogy tegyenek hasonlóképp.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz vicze #100 üzenetére

    "A kockázatokra te kell felvilágosítsd a gyereked családod, ha őket "biztonságban" akarod, de aki úgy gondolja hogy a nap kering a Föld körül, az már leírható veszteségként."

    A diktatúrák soha nem az értelmiség hátán kapaszkodnak fel a hatalomba, hanem azok emelik a magasba, akik szerint a "Nap kering a Föld körül". Épp ezért nem lehet rájuk veszteségként tekinteni. Azért vannak az olyan fórumok is, mint ez, hogy a "klinikai esetek" alkalomadtán előadjanak valamilyen összeesküvés elmélettel egybeszőtt hippi maszlagot.

    (#102) vampire17: Történelmi forrásokból tudjuk, hogy 200 éve sokkal több fegyveres bűncselekmény történt. Mindenkinél volt puska vagy pisztoly és a törvény meg sehol, így halomra gyilkolták egymást. A megerőszakolós példád jó. A vadnyugaton ha egy lányt megerőszakoltak, akkor felkerekedett a család egy hadseregnek elegendő fegyver arzenállal és kivégezte az elkövetőket, sokszor azok egész családját is.

    Ez a "nem támadok mert ismerem a veszélyeket" legfeljebb a hidegháborúban működött atomfegyverekkel... ott sem sok kellett a totális pusztuláshoz néhány forró pillanatban.

    Mellesleg fegyverek: Nem igaz, hogy az megvéd az erőszakos bűncselekményektől ha te is fegyvert hordasz. Erre jó példa az USA, ahol a második alkotmánymódosítással mindenkinek szabad fegyverviselést biztosítottak, egyszerűen azért, mert rettegtek a szabadon engedett fekete rabszolgáktól. De erre mi volt a reakciója annak aki éhes és rablásra kényszerül? Nem késsel megy neki egy felfegyverzett áldozatnak, hanem ő is szerez egy pisztolyt és azzal rabol. Ez nem az önvédelmet segíti, hanem csak magasabbra teszi a lécet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz vicze #105 üzenetére

    Fecabookon ki van kapcsolva, hogy kapcsolattartási adatokat lássanak rólam (bár csak e-mail cím van) vagy a keresőmotorok rátaláljanak a timeline-ra, ha erre céloztál. Viszont ha megosztasz bármit nyilvánosan vagy like-olsz valami nyilvánosat, azt a keresők indexelni fogják beállításoktól függetlenül, mert az már nem csak a te profilodban szerepel, így nem vonatkoznak rá a te beállításaid.
    Amúgy Google+-on is beállíthatod, hogy ne legyen nyilvános információ rólad, konkrétan a profiloldaladon szereplő minden egyes elemet, a nevedet és a mottódat leszámítva, korlátozottá lehet tenni körök, tágabb körök vagy csak magad számára. Ami nem nyilvános, az meg onnan sem jelenik meg a keresőkben.
    Amúgy ha privát böngészésben beírom a gmail vagy a Facebooknál használt e-mail címem (ami egyben a Microsoftnál - mármint szolgáltatásoknál - használt e-mail címem is) a keresőbe, mindkettőre azt írja, hogy nincs találat.
    Bing szintén nem talált sehol semmit, ugyanakkor Yahoo! fura módon a live e-mail címemre adott egy találatot, ami egy megjegyzés volt egy YouTube videónál tőlem 8 hónapja, ami ugye Google szolgáltatás, tehát a gmail címemmel használom. De csak az az egy találat volt, pedig nem egy megjegyzést írtam azóta.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés