Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz #53246592 #103 üzenetére

    "Mit csináljanak ha közlekedni szeretnének? Lincseljék meg egymást? Inkább kávézzanak. Vagy a sokat autózók ameddig lehet használjanak dízelt, azt ritkábban kell és gyorsabban lehet tankolni, max. a belvárosba nem mehetnek be vele."

    Lehet nem fogalmaztam elég egyértelműen. Szoktál kint járni a közutakon közlekedni? Ha igen, akkor remélem nyitott szemmel, mert én azt látom, hogy 2 másodperc késlekedés miatt akár a saját és a családjuk életét is kockára teszik, inkább haljanak meg, de nehogy már veszítsenek akár egy másodpercet is. És nem is kevesen csinálják ezt, hanem mondhatni ez az általános mentalitás. A szabályok pedig szinte nem is léteznek, a záróvonal meg a piros lámpa inkább csak ajánlás. Egyszerűen ilyen a társadalom színvonala jelenleg és évről évre inkább ilyenné válik.

    Na már most én arról beszélek, hogy ezzel a társadalommal nehéz lesz elfogadtatni, hogy fél óra egy töltés, vagy nem hajthat be a belvárosba (muhaha, mikor az egyirányúba behajt szembe és konkrétan eltolja a szabályos közlekedőt). Erre gondoltam csak, amikor arról írtam, hogy erős kétségeim vannak azzal kapcsolatban, hogy majd itt békésen kávézgatva várják türelmesen a töltést. :)

    "Akárhova ahol meg tud állni egy autó."

    A benzinkutakról beszéltem konkrétan, nem általánosságban a városról vagy az országról. Tehát, hogy a meglévő benzinkutak körül nem igazán van rá mindenhol hely, hogy kiépítsenek még + területeket erre. Nem úgy általánosságban. Bár akár tudnék néhány lakótelepet is mutatni, ahol azért fejvakarós lenne.

    "Ez hol van? Baromira nem ilyen gyors az átállás, nem is látszik még, hogy mikor lesz ilyen gyors. A 2030-as (haha) vagy 2035-ös tiltási elképzelések az új autók forgalomba helyezésére vonatkoznak."

    Ebben igazad van, de én magára a tendenciára gondoltam. Ez egy trend, amiben "napról napra" jönnek az új ötletek a korlátozásokra és a hagyományos belsőégésű autózás megfojtására. Amivel környezetvédelmi oldalról egyébként egyet is értenék, de nem úgy, hogy igazából több problémát/kérdést vet fel - egyelőre - mint amennyit megold.

    Úgy általában ez is olyan mint a szoftver fejlesztés. Nagyon gyorsan el lehet jutni mondjuk a 70%-ig, amikor már működőképes a program, de még nincs készen. Az utolsó 30% meg vért pisálósan nehéz és hosszadalmas, mikor a részleteket kell megoldani, optimalizálni, bugfixelni, készre csiszolni. Ugyanezt látom az önvezetésben vagy az elektromos autózásban is. Eljutottak gyorsan a 60-70% -ig, és most hirtelen húznak egy egyenes trendvonalat, hogy na már csak kéznyújtásnyira van a vége. Na ez a "kéz fog szerintem hosszabbra nyúlni", mint az optimista becslések.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák