Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Somatom #72 üzenetére

    "Vezetési stílusban? Sztem mindannyian ugyanúgy megyünk."

    Szerintem nem.
    Van ugye a takarékos. Megy a kamion mögött.
    Van az extra szabálykövető. Minden autó előzése után vissza megy a sávjába. Amikor utoléri a következő járművet, hátranéz és irányjelző. Gyorsít, előz, vissza. Többé - kevésbé szinusz vonalban halad. Így kicsit hosszabb utat tesz meg, de nem bánja.
    Van a gyors. Nem halad átlagban a jobban a többinél, viszont a következő akadályig teljes gáz, majd erős fékezés.
    Van aki sátort ver a középső sávban. A külső sáv üres, de nem érdekli. Elmenni mellette körülményes, főleg ott ahol nincs sebességkorlátozás.
    Van aki halálfélelem és hátranézés nélkül ugrik ki a sávjából. Mögötte satufék, de észre sem veszi. Az előzésre koncentrál, mert figyelnie kell, már 140-el halad.
    Van aki a követési távolságot értelmezi félre. Akkora távolságot tart, hogy egy autó véletlenül se férjen be elé.
    Ez néha dugóban is helyszíneléssel végződik. Száz fölött már ön- és közveszélyes. Nem véletlenül mérik Németországban a követési távolságot. Utána ajándékutalványt osztanak, de olyat, amit fizetni kell.

    Elsőre nem értettem miért mérnek ott is ahol nincs korlátozás.
    Gyorsan tiszta lett, hogy a KRESZ szerint korlátozott járműveket ellenőrzik alapvetően. De minden autónak a sebességét megörökítik. Ha a következő útszakaszon baleset történik, felhasználják a mérési adatokat a körülmények tisztázásához.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák