Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz szupermacs #49 üzenetére

    alapvetően két szakaszt nem kellene összemosni: az egyik a tényleg pár éves hiperszenzitív szakaszt, ahol a legtöbb életre meghatározó minta rögzül, kevesebb az igazán szabad akarat és szabatos igény, könnyebben irányítható, formálható a gyerek és nagyjából az a valóság amit megteremtesz neki.

    majd a későbbi kisgyerekes szakaszt, amikor már jobban pörög az egó, bizonyos dolgok viszonylagosan rögzültek vagy inkább megformálódtak és elkezdi a gyerek is kialakítani a saját igényeit meg némiképp ráfeszülni a szülői iránymutatásra.

    eddig megvan gondolom.

    na már most az a nem mindegy, hogy a gyereket hogyan kondicionálod. kondicionálni az első szakaszban kezdesz és ott alapozol meg sok mindent, ha ott stabil alapja van az analóg játéknak, mozgásigénynek, társas létnek, motorikának, önálló fantáziának, akkor az később kamatozik mert lesz képessége játszani és igénye is lesz rá, az esetleg a második szakaszban engedett pc-játszás mellett.

    az első szakaszban nem tudsz eleget a gyerekbe pakolni, ott a "pc-játszásnak" nincs helye, nem produiktív, és esszenciális skillektől veszi el a kevés időt és lehetőséget amíg köt a beton. itt én nem engedem-engedném, nem is mutatnám. amit a pc előtt lát engem az is sok. leolvadtam tegnap amikor közölte velem a nincs-két-éves gyerekem, hogy "apa tedd le a telefont" ööö...

    a második szakasz pedig a "mennyit" és "mivel"-ről szól, elszeparálni nem szeparálhatod, mert outsider lesz. meg nem is tudod, mert úgy is megtalálja a módját.

  • Bird

    addikt

    válasz szupermacs #81 üzenetére

    Gengszter szimulátor 6-8 éves gyerekeknek.... Kurvák, kokó, szervezett bűnözés, gyilkosságok, balesetek... Faja értékrend teremtő tartalmak. Komolyan nem hiszem el. :U

    Félreértés ne essék. Nem személyeskedés akart lenni a részemről. Mindenki úgy nevel gyereket ahogy tud. Csak itt a probléma, hogy ezek a gyerekek beviszik az "élményeiket" az óvodába... Nálam ez a szülői felelőtlenség kategóriája. Mind1, biztos velem van a baj. :F

    szupermacs:Szerintem elég a látvány is, meg az élményszerű beszámoló. Fültanúja voltam egy ilyennek... Elég szarul éreztem magam. Aztán amikor a gyerek megkérdezi Tőlem mi az a GTA, mert a Timon minden este ezzel játszik kissé ideges leszel.

    [ Szerkesztve ]

    .:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

  • siti

    senior tag

    válasz szupermacs #113 üzenetére

    "Nem tudjuk és természetesen nem is akarjuk eltiltani a technikától, hiszen mára szerves része életünknek"

    majdnem minden szobában van egy számítógép, a garázsban is, a padláson is ketyeg legalább egy router, de inkább legózok vele, mintsem inter karate házi bajnokságot toljunk, pedig az utóbbit jobban szeretem. azt hogy ő mit szeret, pedig nem írhatom elő. max terelgethetem :)

    Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz szupermacs #113 üzenetére

    Okosan kell csinálni. Adsz neki egy jegyzettömböt, egy C++ fordítót, valami modellezőt, és mondod neki, hogy olyan erőszakosat játszik, amilyet csak akar. Ha leprogramozza magának. ;]

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák