Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibaimp

    nagyúr

    válasz Abu85 #6 üzenetére

    "Még pár év és ez a piac vissza fog szorulni szinte teljesen." -- remélem ebben nem lesz igazad, mert én tuti maradok a jó öreg Do It Yourself felhasználó...

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz Abu85 #6 üzenetére

    Most direkt ránéztem a HP holland shopjára (itt élek, itt vásárolok alapon, sajnos nekem ezért esik ki a ramiris pl. Meg gondolom még egy jópár embernek rajtam kívül.): A10 8700 pro-t találtam, de ddr4 a12 sehol. Ez azt jelenti, hoyg baromira messze van még bármi is ebből akár ilyen akár olyan csatornán?

    [ Szerkesztve ]

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • leviske

    veterán

    válasz Abu85 #6 üzenetére

    "Még pár év és ez a piac vissza fog szorulni szinte teljesen."

    Ne haragudj meg, de kb ez annyira valóságos, ahogy az nVidia 6 éve szorul kifele a PC piacról. A PC technológiai lemaradása a konzolokkal szemben is tényleg látványosan 4 év lett. A trendek sebességét nagyon ritkán találod el és Te is tudod, hogy a DIY piac ilyetén "fenyegetése" egy ilyen karakterisztikájú oldalon eleve bicskanyitogató.

    Egyelőre a DIY piac lazán túlélt már notebook lufit, netbook lufit, okostelefon lufit és tablet lufit is. Nem most fog magába roskadni, mégha az az AMD-nek rövid távon jobb is lenne. :)

  • Fiery

    veterán

    válasz Abu85 #6 üzenetére

    Szamomra baromira nem egyertelmu, hogy miert nem tudott mostanra legalabb a 4 nagy alaplap gyarto (ASRock, Asus, Gigabyte, MSI) eloallni az AM4-es retail alaplapokkal. Erre nem magyarazat az, amit irtal. Ha nem tevedek, a chipsetet (Promontory) nem az AMD gyartja, es me'g csak nem is az AMD tervezte. Az ASMedia nem tud eleg chipsetet gyartatni a ... hm... mondjuk TSMC-vel? (ki mas lenne) Vagy socketbol vagy hiany? :) A Foxconn nem tud eleg AM4 socketet gyartani? Vagy az AMD rohadt bena mar megint, es nem tud eleg AM4 socketes Bristol Ridge-et gyartani, a nyavalyas, hosszu evek ota csontta optimalizalt 28 nanon? No rocket science, ez nem 14 nano, nem Samsung high-tech cucc, nem kellene akkora problemat okozni havonta par millio 28 nanos APU-t gyartani... De me'g ha tegyuk fel problema is az APU-k gyartasa valami csoda folytan, ez miert kellene hogy megakadalyozza az alaplap gyartokat abban, hogy eloalljanak a dobozos AM4 alaplapokkal? Nem egy olyan CPU frissites volt az utobbi evekben, amikor a CPU megjelenese elott mar volt a boltokban alaplap -- de mivel uj foglalat volt a deszkan, nem tudtal bele semmit dugni. Abszurd helyzet, alairom, de me'g mindig jobb, mint amikor azon porognek az AMD rajongok, hogy egeti a zsebuket az AM4-re felretett love, ok mar nagyon szeretnenek vasarolni, de nem tudnak mit venni, mert nincs _semmi_ a piacon, amibol valogatni lehetne. Oke, hogy majd lesz, de ezt a "majd"-ot hallgatjak mar ezek az emberek evek ota. Nem egy ember van itt a forumon is, akit beszippantott a "sotet oldal" (= Core i3/i5/i7), mert egyszeruen meguntak azt, hogy Godot-ra varjanak... Es aki Intelre valt, azt utana me'g nehezebb lesz visszacsabitania az AMD-nek, ha csupan egy olyan termeket tudnak majd letenni az asztalra, ami ugyanazt tudja, mint az aktualis konkurencia.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák