Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Amazonas #345 üzenetére

    de semmi csoda nincs abban amit leírsz, csak azzal nem akarsz szembesülni, hogy a világ mindig változik. a gazdasági válság következtében előálló helyzetet is túléltük. háború is lehetne, sokkal rosszabb lenne, de azt is túlélnénk. igen, az 'elit" játszik az emberekkel, amíg hagyják, ha hagyják, de igazából hagyják. szóval valami "lesz", akár így, akár úgy. a változás ellen küzdeni meg szimpla hülyeség, sokkal egyszerűbb alkalmazkodni hozzá.

    mondom a B opciót (bár egyszer már leírtam a topikban), és tényleg úgy, hogy igazából Trump nekem nem szimpi. DE! kína már annyira felzárkózott, hogy vagy most állítják meg, és törik le a szarvait, vagy ők fognak lenni az új gazdasági erő, és hidd el nekem, akármilyen is az USA, de messze jobban járunk velük, mint egy kínai dominanciával.

  • Depression

    veterán

    válasz Amazonas #345 üzenetére

    A fenti hsz-emhez igazodva, maradjunk annyiban, hogy a legtöbb kínai termék minőségileg erősen kifogásolható, és legtöbben be is nyelik, mivel olcsó, majd vesznek másikat. Na most, az én kínai Nike cipőm ~250$-ba került (nem nagyképűségből, ez az egyetlen ilyen drága cipőm) , és másfél év után szét ment a talpa utcai viselettől. Elhiheted, hogy ennél szívesen kifizettem volna 300-at is, ha az, mint a Tisza cipő 10 évig cipő marad. De a Tisza cipő úgy rémlik szarban van, mert olcsó kínai cipőkre nagyobb a kereslet.
    Olyanokat ne is mondjak, hogy defektes kocsimhoz benzinkúton vettem egy kínai keresztkulcsot, mert más nem volt, és a belseje darálódott le, mintsem a csavart lazította volna meg. Ez nekem 40 perc sétát jelentett, és visszakaptam a pénzem, de a kerék nem jött le.
    Ebből is, és még kismillió másik példából kellene megérteni, hogy az, ha egy olcsó kínai szar kicsinálja a minőséget gyártó konkurenciát (mert minek venne bárki is Stihlt 100k-ért, ha 30k-ért van kínai az ósenben), az összeségében sokkal rosszabb nekünk.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák