Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petya88

    tag

    válasz Juhaszatti #22 üzenetére

    Nálad is ott a pont! Nekem most azért van régi SEm, mert akkor az volt a legkisebb elérhető méretű és jó minőségű telefon. Előtte is jó minőségű és hasonló méretű telefonjaim voltak, egészen 95-óta. 2013-ban megvettem az első nagyobb méretű készüléket és három év alatt nyolcszor kellett kijelzőt cserélnem a Nexus 5-ön, mert egyszerűen kiesik, az amúgy mások által péklapátnak csúfolt kezemből.
    Most viszont elfogytak a lehetőségek egy ideje és esélyem sincs minőségi cserére. Vennék én Pixelt vagy iPhone-t, de mind legalább akkora, mint a Nexus 5 volt. A többi viszont, lássuk be, nem ugyanez a kategória. Lehet, hogy ott van rengeteg fícsör és extra kamera, de nekem azokra nincs szükségem.
    Amire szükségem van, az a megbízható működés, biztonság és a kisebb méret. Tekintettel arra, hogy manapság a legkényesebb dolgainkhoz is a mobilunkon keresztül vagy annak segítségével férünk hozzá, a megbízhatóság és a biztonság nálam kiemelt figyelmet élveznek.

  • Ujfelhasznal

    tag

    válasz Juhaszatti #22 üzenetére

    Nekem speciel P10-en jött Android 8 és 9, de mikor egy éves lett (2018-ban) már kevesebb securitiy patchet kapott, 9 után meg összesen vagy 4-5-öt(késve ezeket is), azóta pedig semmi. Szóval kb. két évig volt rá támogatás. Újabb csúcsmodelleken már lehet, jobb a helyzet, azóta váltottam.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Juhaszatti #22 üzenetére

    "Milyen hátránya származik az embernek abból, ha a jól működő 3-4 éves telefonján, 1-2 évvel korábbi főverziót kell használnia?"
    Semmilyen, de az itt fórumozó iphone felhasználók úgy gondolják, hogy ha nem jön már rá főverzió, akkor kuka a telefon. "Max 2 év támogatás". A támogatás ezek szerint főverzió frissítést jelent, csak és kizárólag azt. Mert támogatás terén ez az egyetlen egy dolog amiben jobb az apple. Ezért csak ez számít.
    Hiányzó feature-ök? Senkit nem érdekel, azok úgyis feleslegesek.
    Olyan feature-t kap frissítéssel az iphone ami az androidban 2 éve benne van? Az iphone király mert támogatják, az android szar mert nem kap új feature-t.
    A 3.-4. frissítéssel már igazából semmi új dolgot nem kapnak a régi telefonok? Nem számít, csak nőjön a szám.
    Ha kapnak is valami új featuret, akkor is általában a gyári appokkal kapcsolatos dolgok. Ja hogy ezek android-on főverziótól függetlenül frissülnek a store-ból és folyamatosan kapják a feature-öket, messze a telefon "támogatásának" lejárata után is? Az nem jó, ha nem főverzióval jön, akkor olyan mintha nem is lenne.
    Arról meg ne is beszéljünk, hogy iphone-okra még mindig 1 év gari van, legtöbb androidosra meg 2, legalábbis tudtommal samsung, huawei és xiaomikra 2 van, javítsatok ki ha tévedek. De ez se érdekel semmit.
    Akármikor szó az iphone "támogatásáról" mindig csak ezt az egy érvet halljuk: 4-5 évig kapnak főverziót. Ennyi. Nem vagytok egészen picikét elfogultak?
    Persze nem érdekel igazán, hogy elfogultak vagytok-e, de minden egyes poszt alatt, ha iphone-ról van szó, és annak előnyeiről hátrányairól, akkor megjelennek a "tök mind1 milyen a telefon, akkor is jobb mint egy szar android ami csak 2 főverziót kap" típusú kommentek. Mintha 2 év után téglává változnak minden androidos telefon. Aztán csodálkoztok, hogy jönnek a "haterek" és elkezdenek haterkedni, mint én most.

  • Sgr_A

    addikt

    válasz Juhaszatti #22 üzenetére

    ez max a csúcs telókra vonatkozik bár megnézném melyik kap még 4-évesen bármilyen frissítést

Új hozzászólás Aktív témák