Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fritz Teufel

    addikt

    válasz tomcsa44 #28 üzenetére

    A fizetős Linux disztribúciók kivétel nélkül az üzleti modellek. Ott gyakorlatilag a supportért fizet az ember illetve a GPL alá tartozó célszoftverekért (az érték nagyobb részét a support teszi ki). Maga a kernel természetesen ott is ingyenes. Tehát, ha szigorúan vesszük, az Ilyen Linux disztribúciók ingyenesek továbbra is és csak a fizetős szoftverekért valamint a supportért fizet az ember. Ezek pedig a csomag részét képezik, nem a kernelét. Tök ugyan azt a kernelt használom én is mint a fizetős disztribúció, ingyen. OS szoftvereket használok és nem kértem supportot, így én nem fizetek az operációs rendszeremért. Ha akarnám, fizethetnék.

    Nem neked: a gyengébbek kedvéért: a fizetős disztribúciók árában nincs benne a Linux ára, az továbbra is ingyenes! A Linux ingyenes magán illetve üzleti felhasználásra egyaránt. Megint csak a gyengébbek kedvéért. Ha az enyém lenne a világ legnagyobb cége és Linux disztribúciókkal telepíteném fel a számítógépeket, amiket kenyérkeresetre használok, akkor sem kellene értük fizetni. Nincs is kinek fizetni érte. Ha azonban szakmai hátteret akarok hozzá (support) akkor annak havidíja van. Ha célszoftvereket akarok használni amik a GPL alá tartoznak, havidíjat fizetek. Ennyi. Éppen ezért olcsóbb ez a megoldás mint a Winwows, ahol az operációs rendszerért is fizetni kell. Nem is keveset.

    Az Ubuntu meg egy köztes állapot. Ott a rendszer része a reklám, amivel adtak egy nagy pofont az OS közösségnek. Nem véletlen, hogy a Canonical nem a szíves csücske a hozzáértőknek. Persze, a reklámot onnan is ki lehet gyomlálni gyökerestől és még csak nem is illegális. Macera utólag kiírni az Amazon beépülőit, de ki lehet venni természetesen. Talán egy egy működő modell lehetne, ha egyszerűbbé tennék a reklámfelületek eltávolíthatóságát, ha valakinek attól felmegy a vércukra.

    [ Szerkesztve ]

    Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Új hozzászólás Aktív témák