Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonl

    senior tag

    Nem akarok én vitatkozni, de ott, ahol az eletromágneses hullám belép az anyagba, ott igen, hővé alakul. De nem szimplán, ott egy lépés kimaradt. Szimpla elektromos áram lesz belőle. Ha nem így lenne, az antennákat is nyugodtan elfelejthetnénk. Mivel az elektromos áram nincs belőle kicsatolva, meg a test nem igazán összemérhető a hullámhosszal, ezért állóhullámok fognak benne kialakulni. Lesznek olyan helyek, ahol feszültségmaximumok lesznek, lesznek, ahol minimumok.
    Na ez az elektromosság melegíti aztán a testet. Muszáj neki, mert van elektromos ellenállása. Fém cuccot ezért sem teszünk mikróba, mert nem melegíti meg. Másrészt akkora eletromos áram alakulhat ki benne, hogy csak úgy cikáznának a szikrák.
    Én nem azt mondtam, hogy az 5G pont káros, hanem azt, hogy minden elektromágneses hullám hatással van az emberre és nem biztos, hogy előnyére válik.
    Az 5G-nél szerintem azért lehet nagyobb az aggodalom, mert közelebb kell hozni a bázisállomásokat a megfelelő lefedettséghez a magasabb frekvencia miatt (van alacsonyabb frekiken is 5G, de a konteósoknak ez most mindegy is). Minél magasabb a frekvencia, annál inkább a fény tulajdonságaival terjed a rádióhullám. Tehát egy bizonyos frekvencia felett már közvetlen rálátás kell az antennára ld. műholdvétel vagy földi mikrohullámú összeköttetések. És ha már itt tartunk, a fény is ugyanúgy hatással van az emberre. Pl. fény hatására felébredünk, vagy mifene, mert valami anyagot aktivál a szervezetben, de ezt tuti jobban tudod. Erős fény akár látható, akár UV meg tudjuk, mit csinál.
    Régebbi mikrosűtőknél ha az ajtó közelébe hajolunk, "zsongó" érzést lehet érezni a fejben. Ugyanez igaz, ha teljesítményben felhúzott (250mW) wifi router mellett vagyunk, vagy ha rádió-, vagy tévéadó adótermében tartózkodunk. Persze ezek egyike sem szabványos helyzet.

    A medencés dolog engem is meglepett. Szinte el se lepte a víz a hangszórót és azonnal megszakadt az átvitel. Szóval túl mélyre nem hatol az a bluetooth. Mondjuk van ugye pár tényező a dologban, a hangszórónak is van mérete, fene tudja, pont hol van benne a bt. vevő stb. stb.

Új hozzászólás Aktív témák