Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mugencivic

    tag

    Nekem ennek a Full HD-s kistesója van (LG PF50KS), 85"-os képet vetítek vele, természetesen csakis teljes sötétítés mellett, hálószobában, közepes fényerőn (mert úgy elég halk).
    Igen, van több hibája is, illetve ennyiért bőven lehet kapni komolyabb, nagyobb fényerejű lámpás projektorokat, cserébe ebben meg van WebOS és a LED miatt kb. úgy lehet használni mint egy TV-t, akkor kapcsolja ki-be az ember amikor akarja, utólag vettem hozzá Magic Remotet is (szvsz kötelező hozzá).
    Mint írtam is, hibái vannak ezeknek bőven (bár feltételezem a HU70 azért sokkal jobb), főleg a műanyag optika ami hagy kívánnivalót maga után, de 2.5m-ről nézve ki lehet vele békülni. A fényerő is lehetne több, de még ez is élvezhető, ezért vetítek "csak" ekkorát. Első sorban Netflixet nézek rajta, YouTube-ot, HBO Go-t, néha Xbox One - csak élvezem a filléres "nagy képet".

    Azt kifejezetten marhaságnak tartom, hogy még egy IPS -es TV paramétereit se hozza. Nekem egy Sony 65XG8577 van a nappaliban (előtte LG 55B7 OLED volt), korábban sokféle más tv-m és projektorom is volt, így bőven van összehasonlítási alapom. Szerintem egy ilyen LED-es DLP (igen, még a 180e Ft-os MiniBeam is) már egész élvezhető tud lenni és sok mindenben túlmutat a jelenlegi IPS-es TV-ken, míg kényelemben (a sötétítést leszámítva) is hozza kb. ugyanazt.
    A betekintési szögek pl. értelemszerűen tökéletesek, a fekete is teljesen homogén és szerintem mélyebb is, mint a TV-m feketéje (ami egy ilyen IPS-hez képest persze nem nagy fegyvertény), még jobb hogy nincs az a rettenetes IPS glow sem, illetve számomra a DLP színei is élvezhetőbbek, valahogy "élőbbek", mint az IPS-é (valahova az IPS és az OLED közé tenném). És akkor még ott van a lényeg - a méret... Az 55-ös OLED után is hosszas agyalás után megalkudtam a 65-ös LCD-vel (fele áron, mint a 65-ös OLED lett volna), mégsem bántam meg, a méret kompenzálta az OLED csodáját. A 85"-os DLP után meg a 65"-ös IPS-t nincs nagy kedvem nézni, ez a helyzet.
    Ebből kiindulva, ez a HU70 nem lehet rossz, semmiképp nem szaroznám le látatlanban, a külföldi tesztelők eléggé dicsérik, bár 500e-ért az ember elvárásai is magasabbak (ezért sem vettem még meg, várom a MiniBeam verzióját, olcsóbban). Igen, nem natív 4K, de a többi se, sokkal többért se... 3m-ről szvsz nem érdekes. (Engem pl. most valahogy az sem zavar hogy sima full HD-t nézek a 4K-s tv után, akkor is jobb élmény.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák