Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    válasz Ijk #14 üzenetére

    Annak idején a Philipsnél -egy projekt keretén belül- terveztünk egy olyan TV-t, ahol a standby állapot egy regisztráció után a központi honlapról letölthető 3 nagy felbontású szépművészeti képet mutatott volna, további összegekért egyebeket is. Sajnos az ötletünk központilag el lett kaszálva (a TV kerete (akkoriban még volt :-) ) pedig választható elektrosztatikusan felragasztható fólia lett volna. A szingapúri központ később kihozott egy mágnesesen felpattinható keretű TV-s, de csak Full HD volt, a mágnesek gyengék, és a keretes szánalmasan kínai dizájnnal rendelkezek.
    Az én dizájnjaim között Ferrari és Bayern München is lehetett volna, sokkal rugalmasabb lett volna a gyártás :-D
    Ötletként felmerült, hogy a User interface stílusa is a (WinAMP mintájára) témákkal bővíthető lett volna, passzítva a keret stílusához.
    Később a Samsung kihozott valami hasonlót, Art TV néven.

    Feltöltök egyet-kettőt, nem kell valami nagy dologra gondolni, de annó olyan beszállítótót is találtam, amelyik a feltapasztható fólia felületi érdességét is megoldotta volna, mint pl. a szálcsiszolt alu amit becsatoltam. Valójában akkoriban inkább a fake fahatású frontokat preferáltam (ami nem vagyon volt megoldható, de a németeknél és a skandinávoknál szerintem nagyon ment volna) meg a pezsgő és alu színű (akkoriban még menő) fémhatású frontot.
    Természetesen nem a mai szemmel kell nézni, 2008-ról van szó...

    Akkoriban tetszettek az absztrakt színes minták is, úgy gondoltam, hogy pár euróért belefér némi kreativitás is (nem én gyártottam őket, de megvettem a képeket). Ma már elég cikin néz ki :-D


    [ Szerkesztve ]

  • MMSZoli

    tag

    válasz mad823 #16 üzenetére

    pontosan, nagyon jó észrevétel. A képeket is lehet pl 5 percenként váltogatni, hogy ezt a beégést megelőzze a TV.

Új hozzászólás Aktív témák