Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Kalandor #38 üzenetére

    Nem is olvasom nagyon tovább, mert engem is általában az akaszt ki egy IT-s, illetve politikai cikknél, hogy az általában elmegy a biblia és világvége meg egyéb idiótaságok fele (amin egyébként nem oldalakat kellene beszélni, hanem tenni kellene valamit érte/ellene hogy ne úgy legyen, na mindegy), legutóbb így járt az egyik űrhajós cikk komment szekciója is, már muszáj is voltam hozzászólni.
    Szóval ezzel így egyet is értek, azonban maga a módszer eléggé parasztos, főleg egy IT fórumon, már csak azért is, mert akkor minek vannak a moderátorok?
    Régen minden szarért tudták basztatni az embereket, holott kevesebben is voltak, most meg többen vannak, azt nincs idő ilyesmire? Tudom, van a moderálásnak az a része, hogy nem szívesen mennek bele a moderátorok bírálásokba, hogy kinek van igaza és kinek nem, de itt nem is kell, kurva egyszerű a moderálási elv, ugyanis csak azt kell nézni, hogy a témához szólt-e, vagy maximum csak egy kicsit off, vagy teljesen eltért tőle, azt ha utóbbi, akkor törölni a hozzászólást és felszólítani az illetőt privátban, hogy kerülje el, fórumba meg beírni sárgán, hogy ez történt, koncentráljanak továbbra is a témára és kész, de mostanában nem nagyon látok ilyet, ha kommentek is eltűnnek, akkor csak úgy eltűnnek, hogy miért, azt senki se tudja és általában csak a számozásból lehet a törlésre következtetni, csak akkor azt nem értem, hogy mit vártok? Mint ahogy az alapból zárt hozzászólásos hírekból is tapasztalatot ... át se gondoljátok rendesen, ki sem fejtetitek rendesen, aztán csodálkoztok, hogy most is csak az észt osztják nektek, főleg hogy most is egy hírre hivatkoztál csak, ahol szintén az látszik, hogy nem volt megfelelő moderáció és így tovább, persze csak végig futottam és ott is csak pár törölt hozzászólást láttam, majd hogy a végén lezártad a topikot, szóval ennyit erről.
    Hivatkoztatok arra is, hogy múltkor is kicsit visszafogták magukat a lezárások után a(z) userek, na és nem megint ott tartunk most, ahol akkor volt, hogy ugyan ezzel kell játszani? Most ideiglenesen megint azt csináljátok, sokakat csak felbosszantotok a vélemény korlátozásával, utána megint enyhítés és visszatérünk oda, ahol eddig volt, akkor mi értelme?
    Most nem kötekedni akarok, de inkább a moderációra kellene rámenni aszerint, mint amit fent is említettem és akkor nem lennének ilyen problémák és szintén le lehetne redukálni szinte a 0-ra kommentszekciók témától való elterelődését és mégsem kell hozzá ilyen nagy publikáció, meg egyéb értelmetlen akció, amik többekben csak a szólásszabadság korlátozását vetik fel, egyébként teljesen jogosan.

    Egyébként meg a híreket elnézve, néhány hírt le sem kéne hozni, ott van a Trump hír is amire hivatkoztál, most hogy őszintén szóljak, ki nem szarja le, hogy az az elmebeteg ott mit tombol, nem érint minket igazán, tehát nem is kéne minden ilyent publikálni (ráadásul publikálják máshogy is), ahogy a kormánypropagandát sem mint már előttem említették, mert azt lehozza úgy is a kormánymédia (888, pestisracok, origo stb.), szóval nem értem ilyeneket minek kell egyáltalán megjelentetni, holott csak a legtöbb embert (főleg aki tisztában van az igazsággal) hergelitek, másrészt felesleges munkát adtok magatoknak már csak a hír kiírásával is, meg utána az esetleges moderációval.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák