Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz kchris78 #802 üzenetére

    Szerintem kisebb kavar van az eSIM-mel kapcsolatban: a profilodhoz több előfizetés is tartozhat, akár különböző szolgáltatóktól is (nyilván ha támogatják).
    A profilod nem változik, a hozzá tartozó előfizetés(ek) viszont igen, ezért írtam, hogy gyakorlatilag egy új egyéni azonosító keletkezik, amit simán hozzá lehet rendelni az egyébként rólad gyüjtött adatokhoz.

    (#804) Fryskitt
    Elég nagy baj, ha szerinted ez üldözési mánia.
    Nagy a veszély abban, hogy egyre kiterjedtebb, alaposabb adatbázisokat birtokolnak a cégek, amiket szabadon tudnak értékesíteni mindenféle marketing és elemző cégnek. Csak példaképpen említeném, hogy Trumpot is egy ilyen adatbázisok alapján épített választási hadjárat juttatta hatalomra. Ha ez így folytatódik, akkor bármilyen választás csak nagyüzemi, kifinomult social engineering lesz 10-15 éven belül, nagy bizonyossággal "beállítható" végkimenetellel.
    Persze, van előnye az eSIM-nek, ugyanakkor sokkal jobban meg fogja könnyíteni a rólad különböző adatbázisokban gyüjtött adatok összekapcsolását, mint a hagyományos SIM, amit nem hurcibáltál magaddal szolgáltatókon, szerződéseken, országokon át, akár 10+ évig. Mert az eSIM-nek ez lesz a jövője... digitális "útlevél", "személyi igazolvány" lesz, csak nem az állami hanem privát szervezetek kezében.

    Abban ne reménykedj, hogy meg fog maradni a cserélhető SIM kártya, pár generáció és szépen kivezetik a gyártók, ahogy terjed majd az eSIM támogatottsága. De akkor meg simán fogsz tudni az eSIM-re egy külföldi csomagot aktiválni, szóval még kényelmesebb is lehet a dolog.

    A "már most is eléggé megfigyelnek", "nincs rejtegetnivalóm" és hasonló szalmabáb érveléses megállapításokat hagyjuk... de rendben, tegyük fel, hogy paranoid vagyok az adatgyüjtéssel kapcsolatban... viszont ha ez így van, akkor is egy rakat imkompetens, sebezhető cég kezében lesznek fontos személyes adataid, mert az eSIM profil bizony az lesz.

    Az Android rendszer meg a licenc miatt ingyenes, semmi köze az adatgyüjtéshez. Az iOS és a Windows is pont ugyanígy gyüjti az adatokat a felhasználóról, mégsincsenek ingyen.

    (#805) MasterMark
    Örülök, hogy titeket nem zavar, jó lehet ilyen gondtalanul élni.
    Engem nagyon aggaszt, hogy milyen szintű követést tesz lehetővé a technika, mert ezzel bármikor visszaélhet munkáltatód, az állam, vagy bármilyen kellően nagy szervezet.

    De ha valaki felhozza a témát, akkor rögtön jönnek az epés de nem túl épületes "magyar üldözési mánia", "nincs rejtegetnivalóm", "asziszed valaki 0-24 nézi micsinálsz kisköcsög?" és hasonló megállapítások.
    Az én tapasztalatom az a világgal, hogy ha van lehetőség visszaélésre, akkor ott lesz is visszélés.

    Én pl. nagyon nem vágyok rá, hogy a főnököm 10 év múlva azért tagadjon meg előléptetést, mert az online életem elemzésén kevesebb pontszámot adott a HR, mint a Bélának.
    Mert tetszik, nem tetszik, mi is szép lassan a kínai online profilozási rendszer felé haladunk, csak itt Európában (elsődlegesen?) nem az állam fogja elelnőrizni.

    (#813) kchris78
    Szerintem a felhasználók elenyésző százaléka fog új profilt igényelni. Ha lehetősége van egy ilyen komoly kényelmi funkciókat kínáló rendszert élvezni, akkor a többség nem fogja magának generálni az ügyintéznivalót és kényelmetlenséget.
    Meg nem hiszem, hogy a profilváltást tukmálni fogják a szolgáltatók, így pl. sokan nem is fogják tudni, hogy lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák