Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    válasz #16820480 #2 üzenetére

    Igy van, sz@rnak ra nagy ivben. Sot, ha irsz a hirdetes ala meg teged kuldenek pihenore vagy fenyegetnek kitiltassal. Ennyit a szolas szabadsagrol. Ha meg szamlat kersz a nagy mennyisegben kereskedo nyereszkedotol (mert nyilvan kereskedelmi tevekenysegnel adozni kell) akkor nema csend van vagy "mikozod hozza". A HA oket vedi. Undorito.

    Tamogatom amit Indiaban csialnak. Ugyanezt kellene alkalmazni a VGA piacra is. Aki meg azt mondja, hogy "szabad piac van, ne vedd meg", azt felejtik el, hogy igy is megveszik a birk@k es ezzel prcedenst teremtenek. Azaz kesobb ez lesz a standard arazas, mert hat megvettek korabban is. Ezzel hosszu idore tonkretve a HA piacot.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Sanya #5 üzenetére

    "Ilyet nem írhatsz le! Igenis történik moderáció, ha sokat pattogsz, kiraknak."

    +1!!!

    "Miért bántaná a sakált, ha még fizet is a hirdetés előresorolásáért?"
    Dehogy fizetnek, ahogy adot sem utanuk. Azt ne mondja nekem valaki, hogy aki 2db-nal tobb uj/bontatlan kartyat arul, az nem kereskedik. Marpedig az szamla es adokoteles. Es akkor a garanciarol meg nem is beszeltunk.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz lezso6 #145 üzenetére

    "Már a sokadik vagy aki ezt nagy bizonyossággal állítja. Mégis honnan tudod hogy nem fizet adót?"

    Probaltam ilyentol vasarolni kivancsisagbol (probavasarlas). Amikor a szamlara kerult a sor akkor jottek a gondok. Az eladonal 5 tetel volt kirakva, mindegyikbol par darabos (~3db) keszlet. A legolcsobb is 200k folott volt joval, a legdragabb 800k. Ha csak gyors atlagot szamolok az 1,5M Ft keszlet. Ez mar kereskedelmi mennyiseg. Meg a lokalis PC boltban sincs ilyen es ekkora keszlet. Tehat se szamlat, se pedig papiros garanciat nem tudott volna adni egy uj/bontatlan termek utan, ergo adot sem fizetni utana. Igy mar vilagos?! Termeszetesen ha csak 1db (max 2db: sli/cf, egyik gamer gep, masik munkagep, stb. lett volna veve es megunta akkor maganszemelynek minosul), de maganszemelykent is ott van a 600k limit, amit ilyen kaliberu kartyakkal hamar el lehet erni, plane nyereszkedo arazassal. Tehat igyis ugyis adokoteles, utobbinal nem nyomon kovetheto, de a kereskedelmi mennyisegunel egybol lathato, hiszen szamla es garancia koteles, esetleg szallitoleval.

    "Esetleg magadból indulsz ki?"
    Ilyen ovon aluli gunyos megnyilvanulast nem vartam toled, tekintve a szakmai tudasod es rangod. A tobbiektol ezt miert nem kerdezted meg? Tipikus mismasolas. Viszont, hogy a kerdesedre valaszoljak, sohasem folytattam illegalis es nagymerteku kereskedelmi tevekenyseget sem itt, sem mashol. A tovabbiakban megkernelek arra, hogy keruljuk egymast, mert lathatoan csak elbagatelizalod a temat.

    Egyertelmu, hogy mi folyik a HA-n es lasd lehetne ellene tenni is.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Tiszteletes #146 üzenetére

    +1 Reszpekt :K

    Ezenkivul hatalmas tisztelet a kiallasuk es velemenyuk megosztasaert a temaban a tovabbi tagoknak. Meg ha ezzel latszolag semmit sem ertek el az itteni helyzetet tekintve. Jo tudni, hogy vannak meg olyanok itt a PH-n, akik a kozosseg erdekeit kepviselik, akikbol ez az anno kimagaslo forum letrejott es tovabbra is fenn akarjak tartani azt a mercet amiert szemely szerint 16 eve erdemesnek talaltam, hogy csatlakozzak es ezaltal nagyszeru emberekkel es tapasztalatokkal gyarpodjak, illetve jo uzleteket kothessek. De mara, hogy mas szavaival eljek "teljesen €lkurvult" es ezt manapsag partoljak es vedik az uzemeltetok, illetve szigoruan buntetik azokat akik ezellen fel mernek lepni, mikozben ideologiakkal peldaloznak vagy epenseggel alkalmaznak.

    BusinessGuy
    jerry311
    Segal
    sheratan
    Sanya
    JordyG
    kisfurko
    gbors
    ddekany
    VirsLee
    yericho800
    dredjudge84

    :R

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Create. #169 üzenetére

    Megjott az ugyeletes "vedo" ugyved. Latom a cikk tartalma nem nagyon hatott meg. Pedig India fejlodo orszag kozepes HDI-vel (Magyarorszag magas mutatoju) es ennek ellenre nem engednek teret ennek. Ugy latszik ez kapitalista betegseg. Ahogy fejlodunk egyre jobban szemet hunyunk az ilyenek felett es ezert tart a vilag ott ahol tart, a metelyben.

    "Mint magánszemély, nem köteles se számlát, se garanciát adni (miért is lenne), a termék kondícióját írja csak le."
    Ad1) Kereskedelmi mennyiseggel uzletel, tehat forgalmazo/kereskedo, azaz adokoteles. Bolti ar felett. Gondolom a mennyiseg fogalmaval tisztaban vagy a torvenyek alapjan.
    Ad2) Ennyi erovel barki arulhatna barmit csomagtartobol nagy mennyisegben. Biztosan elnezik a hatosagok...
    Ad3) Garancia nekul?! Ekkora osszeggnel?! Es akkor realitasrol papolsz. Ilyen termeket csak papiros garanciaval vennek cegtol.

    "Boldogabb lennél, ha felbontja?"
    Ad1) Latom mast nem tudsz kitalalni, ezert ferditeni kell valamiben. Meg elkezdesz emocionalis sikra terelni. Tipikus.
    2) Valakinek sokat szamit a bontatlan termek tenye. Illetve arkepzo hatasa is van.

    "Attól, hogy nincs számla, még adózni adózhat utána."
    Persze. A mikulasban is hiszel meg? Majd pont "magyarisztanban" fog egy nyereszkedo. Aki korrekt az mar eleve kiirja a hirdetesbe, hogy szamlaval es garanciaval elado es szo nelkul adja. Sokan meg is teszik, de a scalperek nincsenek kozottuk. Meg a szurke maganszemelykent kihozott nagykeres cuccot is legalabb szallitolevellel adjak es magas reputacioval intezik a garanciat.

    "Az más dolog, hogy egy adás-vételi szerződést írni kellene a dologról, de azt egyébként szerintem te se szoktál az eladott cuccaiddal."
    Buktad, mert szoktam 10k felett ismeretlentol. Es meg a szamlat is elkerem, illetve a garancia levelet, ha meg van es ervenyes, mivel csak ezzel fogadjak el. Uj termeket, "uj aron" pedig csak szamlaval veszek. Ha pedig itt vasarolnek ilyen scalper cuccot, akkor eleve kernek, mivel bolti ar felett vennem, tehat meg tobbet is fizetek, mint a sima afa-s ar. Azaz azt az adot a scalper teszi zsebre, ami adocsalas. Az allamot miert nem veded?!

    "Szóval ez így még mindig csak rágalmazás."
    Igy van. Meg is erkeztunk a lenyeghez. Minden ilyen nemu reklamacio csak "ragalmazas". Az ilyenek miatt nyernek teret a nyereszkedok, mert megturik ezt es elnezik. Egyebkent elmondadnad, hogy ezen mi a ragalmazas?! Proba vasarlas volt, mint ahogy egy hivatalos szerv is tenne. Ezt csak azok szajkozzak, akiknek felni valoja van vagy vedik oket, ami ketszinuseg esetedben.

    "Félreértés ne essen, nekem sem szimpatikus ez a scalper dolog (és valószínűleg tényleg csalnak is)"
    Nagyon ketlem, foleg a megnyilvanulasaidbol. Gondolom a spekulans hirdetesek fogalmaval se vagy tisztaban. Ahol csinalnak egy kamu hirdetest friss ujonckent, ezzel felverik az arakat. Egy haverjukkal vagy masik accountal pedig kommentelgetnek es megteveszto modon jegelik ezeket. Ezzel is manipulalva az arakat.

    "de arra próbálok rávilágítani, hogy nem úgy működnek a dolgok, ahogy ti azt elképzelitek."
    Persze. Azert hozzuk fel "mi" mindannyian, mert nem jartunk utana es nincs jobb dolgunk (erdekes a korrekt hiredeteseknel nincs ilyen). Szerintem a hivatalos szerveknek errol mas velemenye lenne. Es akkor meg mindig realitasrol beszelsz. A csalas az buncselekmeny, akarhogy szepited es ahogy latod tucat szam szova teszik. Itt nem 1-2db-rol van szo, hanem tetelenkent tobb darabrol, amit meg a lokalis PC bolt sem engedhet meg maganak. Ezeket nyiltan tovabbadasi cellal vasaroljak nagy mennyisegben, ami kereskedelmi tevekenyseg (millios nagysagrendben).

    "Ha biztos vagy benne, akkor meg jelentsd az illetékes hatóság felé, aki érdemben el tud járni az ügyben."
    Ad1) Nincs idom a hatosaghoz jarkalni/levelezni/telefonalni/formanyotatvanyt toltogetni/tanuskodni/stb (hetek). Eppen annyi van, hogy itt irok (10 perc) vagy jelentem a platform uzemeltetonek (2 perc), aki jelen esetben nem csinal semmit, pedig hatalmaban lenne szabalyozni, ahogy boszen moderalni is a szolas szabadsagomat (peldaul vegyel premium tagsagot egy "forumon", hogy ne korlatozott szamban es limitalva tudjal privatot kuldeni, ami rohej).
    Ad2) Nincs eleg informaciom a feljelenteshez. Kulonben nem csinalnak semmit. Csak bejelenteni tudom. Itt kene a PH-nak kozbe lepnie, ahogy a csalokkal szoktak. Mivel osszegyujtve a bejelenteseket a hatosagnak atadva konnyebb dolguk lenne csoportos bejelentessel. De manapsag mar ez sem eleg, mert szimpla esetnel legyintenek. Sok csalo van aki ellen tucat szam volt feljelentes es szabad labon van es meguszta. Erre jatszanak ra.

    "De gondolom odáig senkinek sem tart az igazságérzete..., könnyebb másokra mutogatni, hogy miért nem cselekszik helyetted."
    Ezzel most nagy huszar lettel. Lepeseket csak a platform uzemeltetoje tehet. Kulonben meg a vegen teged tiltanak/buntetnek. En, mint maganszemely csak akkor, ha ellenem elkovetett valamit. De mivel eleve nem vasarolok ilyenektol, ezert ez nem all fent. Ezek ellen csoportosan kell fellepni, mint a GME/DualSense etc. Vagy lasd a tema indito indiai precedenst.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Create. #175 üzenetére

    Latom semmit sem olvastal el...

    "Nem kell, hogy ellened el legyen követve. Ha adócsalást gyaníthatsz, azt jelentheted a navnak."
    Es mit mondok? Informaciok kellenek, nem eleg a Gipsz Jakab forumos nev. Illetve nincs idom heteket ezzel foglakozni, ha latom ugy se lesz eredmenye. Meg ha vannak informaciok akkor is nehez.

    "De látom csak támadni tudsz"
    Mit tamadni? Te meg haritani es melle beszelni. Most jobb?! A tobbire miert nem valaszoltal, meg masoknak, akik kerdeztek. Ebbol is latszik, hogy semmi tiszteletet nem tanusitasz, csak a szad jar.

    "de tenni semmit sem akarsz"
    Ad1) Lasd korabbi.
    Ad2) Elmondtam mar miert. Egyedul nincs idom es csoportosan kell. De azert meg puffogtassal ilyen kozhelyeket, mikozben azt allitod eliteled oket, de megis teret adsz nekik, az uzemelteto pedig taptalajt. Mindketto szanalmas.

    "Tipikus netes én megmondom a tutit, ti meg csináljátok."
    Akkor a temat itt veled le is zartam, mert tipikus debunker vagy. A kerdesekre es ervekre valaszt nem adtal. A valasszal ne faradj (ahogy korabban is tetted), ha megis megtenned akkor azzal magadat minosited, mint SJW.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák