Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v1rus

    tag

    válasz Timer #14 üzenetére

    Bizony pedig csunya, gonosz MS mar megint, par eve o volt az aki bojkottalta a kulsos virusirtok szoftvereit. Az AV cegek panaszkodtak is eleget, hogy instabilla teszik a rendszert az altaluk keszitett AV-k, mivel az MS direkt ezt akarja mutogatni, hogy az ove csak az igazan kompatibilis, hasznaljak azt a nepek. Plusz ha mar belassulasokrol van szo, egy remek peldaval tudok szolgalni eppen: laptop par hete ujra lett telepitve, de mivel nem sokat hasznalom, csak hetvegente, igy nem tunt fel eloszor, hogy elfelejtettem feltenni a Kaspersky AV Free-t. Kozben meg furcsan lassu volt a fejlesztokornyezet inditas is, meg a mindenfele fajlmuveletek is, es nem ertettem eloszor. Aztan egy-ket alkalom utan mar gyanus lett, neztem egy Task Manager-t es minden vilagos lett rogton, a draga Windows Defender/Security csinalta.

    A kepek egy cirka 50 megas kisebb fajlokat tartalmazo zip kitomoritese kozben (kb percekig tartott), majd minimalis kivarassal a kitomorites vegeztevel keszultek:
    [kozben1] [kozben2] [utana1] [utana2]

    Ugyan ez az allapot miutan felkerult a Kaspersky AV Free (a kicsomagolas egyebkent 20mp-ig tartott kb) :
    [kozben1] [kozben2] [utana1] [utana2]

    Szerintem nem kell kommentalnom a kepeket kulon, hogy egy (ha nem is tul acelos, de) i5-os laptopon SSD-vel mi itt a problema. Es en is csak azt tudom mondani amit te is: az MS-nek, ha massal nem is, de a sajat AV szoftverevel illene problemaktol mentesen mukodnie. Ez meg az ingyenes verzioknak is sikerul, lasd Kaspersky AV Free, ennyit az MS-rol. A brutalis gepigenytol pedig tenyleg ne beszeljunk, itt vannak a kepek :D

    (#24) Timer:
    "Egyébként személy szerint a sokat megénekelt magas találati arányában sem vagyok biztos..." bekezdeshez egy kis ellenvetes ujfent: https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/manufacturer/kaspersky-lab/
    De erdemes az egesz oldalt atbongeszni, hogy kontextusba keruljenek ezek az ertekek, amik a linken lathatoak, akar a tobbi AV megoldassal is osszevetve az adott havi listakat. Plusz mielott elokerulne a jogos kifogas, hogy te a vallalati verziokrol beszelsz: https://www.av-test.org/en/antivirus/business-windows-client/manufacturer/kaspersky-lab/
    Itt sem latok sokkal kulonb eredmenyt, es ez nem kiugro minoseg, hanem egesz szepen konstans, ahogy evek ota a tobbi AV-t felsoroltato rangsorban is.

    Mindettol fuggetlenul elhiszem, hogy neked nagyon faj hasznalni, es nem allitom, hogy nincs vele rossz tapasztalatod, mert nekem nem kell 150 ceges kliensen karbantartanom. Csak nezzuk meg azert a masik oldalrol is, mert nem olyan szornyu altalanossagban, mint amilyennek te globalisan lefested. Hasznaltam sok AV-t en is, tesztelgettem ilyen olyan szempontok alapjan sok even at kivancsisagbol es telepitettem is jopar gepre az ismeretsegi koromben oket attol fuggoen eppen melyiket iteltem a leghasznalhatobbnak, es az ESET volt az egyik kedvencem nekem (is, mint itt tobbeknek), de nem erzem rosszabbnak a Kaspersky-t az az igazsag. Se teljesitmeny, se problemassag, se mas szempontokbol. :R

Új hozzászólás Aktív témák