Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Gusztáv #15 üzenetére

    Ezt megerősítem, az Acer laptopom amiben i5-7200U van jó ha kibír 3 órát(nemsokára lesz 2 éves).Holott a gyártó szerint legalább kétszer ennyit kéne kibírnia. De azt sosem fogod elérni, újkorában szerintem úgy 4 órát bírt.

    Ami tényleg megüti a reklámozott üzemidőt, az a Macbook. Volt egy Macbook Air notebookom és azzal bizony meg volt a 10 óra, sőt, még a 11 is.

    Tehát kell a jó üzemidő végre Windowson is, én kiváncsian várom a cuccot. :)

    Bár azt megjegyzem, hogy ez százassal tényleg lehetne olcsóbb, így én is drágálom kissé.

    (#19) tomzi1
    Böngészőben több lap megnyitva egymás mellett? Az nagyot tud harapni ám a ramba.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Gusztáv #48 üzenetére

    Lehet, hogy nem drágultak, de nem is fejlődtek a notik az elmúlt hét évben, az akkor vett Aceremhez viszonyítva.

  • pengwin

    addikt

    válasz Gusztáv #77 üzenetére

    1. Lenovo:
    8 GB DDR4-2133 SO-DIMM, maximal erweiterbar auf 12 GB
    1 Steckplatz gesamt, davon 0 frei4GB DDR4 wechselbar + 4GB DDR4 fest verbaut

    2. Asus:
    8 GB DDR4-2133 SO-DIMM, maximal erweiterbar auf 8 GB
    1 Steckplatz gesamt, davon 0 frei, keine Speichererweiterung möglich

    Vagyis mindkettő gyakorlatilag bővíthetetlen memóriával rendelkezik, az összeszerelésük minőségükre pedig tippelni se merek.
    Hiába írjátok, hogy már 5000-6000-rel magsabb az i3-ak sorszáma ezekben a gépekben, abban azért igazat kell adni a kollégának, hogy nagyon visszafogott fejlődésért cserébe elég komoly visszalépések történtek az elmúlt években notebook fronton.
    A sokkal rosszabb billentyűzet, a fényes kijelzők és a gagyi összeszerelési minőség szerintem legalábbis nagyon komoly probléma, a tejfölösdöböznól készült gépházat leolvasztó "hűtésről" meg már ne is beszéljünk.

    Tudom ezek a többségnek nem számítanak, mert most boldog-boldogtalan notebookot vesz és aztán asztali gépként használja, de egy mobil számítógépként használt notebooknál ezek nagyon komoly problémák.

    (#78) Kopi31415
    Én abban reménykedek, hogy most majd lesznek jó kis Ryzen APU-s AMD laptopok, akár a belépő üzleti gépek között is.
    Matt IPS kijelző, DC RAM két foglalattal, m.2 helyek WWAN-nak és SSD-nek, ujjlenyomatolvasó, Ethernet, 25-30W-ra belőtt hűtés... én ilyenről álmodozok, mondjuk egy Latitude E6440 vagy normálisabb Fujitsu Lifebook házába zárva.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák