Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Angel1981 #17 üzenetére

    Ez olyan grafikon. Nézd a forrást: "The Cupertino, California-based technology giant earned $11.6 billion on $39.2 billion in sales during the second fiscal quarter of 2012, and its iPhone was responsible for an estimated 80% of all smartphone profits during the quarter." Ide csak az iPhone számít bele. Ez a brutális. Bár nyilván ez abból következik, hogy más eszközökhöz képest az egekben az ára a világpiaci viszonylatban, viszont akinek van rá pénze, nyilván nem csak egyet vesz, illetve évente cseréli őket.

    Én egy olyan kimutatásra lennék kíváncsi, hogy mondjuk 1 millió iPhone-t hány ember vesz meg, szerintem ugyanis 2-300.000 közt lehet.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz fordfairlane #37 üzenetére

    A Google-nek "csak" annyit kéne csinálni, hogy rákényszeríteni a telefongyártókra, hogy optimalizálják megfelelően az Androidot, mindig frissítsenek egységesen, különben letiltás a Google szolgáltatásokról és kategóriánként kéne Android verziókat csinálni, amik különböző hardvereken futhatnak optimálisan, megkönnyítve ezzel a gyártók dolgát is. Így a felhasználói élmény minden eszközön közel azonos lenne, csak a teljes alkalmazáskompatibilitásról kellene lemondani... bár ez már ma is így van, a jobb minőségű play-es (miért nem maradhatott Market? Ez a Play hülyén hangzik) programok felét már nem lehet telepíteni egy tavaly nyáron kiadott telefonra. Viszont ez a felhasználók 70-80%-át úgyse érdekelné.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Everman #188 üzenetére

    Azért az utolsó rész nem igaz.
    "Százalékos aksi kijelzés anélkül, hogy még egy ikonod legyen a státuszsoron? Alkalmazás ikonjának, esetleg nyelvének lecserélése?
    Érdekes, de ez a zárt iOS-en jailbreak nélkül is megy, droidon meg rootolás nélkül nem."

    Már kb. tavaly óta a kiadott telefonok jelentős része tudja a százalékos akku kijelzést, ikonokat majdnem az összes Launcherrel lehet cserélni, az alkalmazás nyelvét meg programon belül lehet szabályozni szinte mindig, feltéve hogy elérhető hozzá fordítás. Kétlem, hogy ez utóbbi iOS-en másképp lenne.. fordítás nélkül legalábbis biztos nem cserélsz nyelvet egy programban.
    Ja és ahogy olvastam pont ma, az iOS-re fejlesztők munkája ritkán szerez nekik elégséges nyereséget...

    Az egyébként igen hülye vita, hogy widget kell-e vagy nem... értelmes felhasználással ugyanis időt spórolnak meg és átláthatóvá tesznek rengeteg dolgot, én például a naptáraimat kizárólag a widgetből nézem, amihez egy gombnyomással jutok el ha nem ott vagyok, illetve a GSM/3G/autosync/GPS/WLAN/HotSpot/LED/hang/fényerő állapotot is widgetekről állítom, így nem kell turkálni sehol, csak egy ujjmozdulat a főképernyőn jobbra és ott van minden egy érintéssel kapcsolható állapotban. És a Go Launcher e-mail widgetje is igen szimpatikus, ahhoz nincs is program, a widget működik teljes értékű e-mail kliensként. Na meg a tarifacsomagomból felhasznált perceket, SMS-eket, MMS-eket, adatforgalmat, ezeknél a túlforgalmazást, ha van és a fordulónapig hátralévő időt is widgeteken nézem meg egy balra ujjmozdulat után. Aki meg ezekhez inkább parancsikont keres egy hosszú listában, majd programot indít...
    Nekem Linuxon is fut a Plasma Desktop a MATE DE felett, amit fel is töltöttem plazmoidokkal, így hozzászoktam a widgetek kihasználásához. Csak mosolyogni tudok azokon, akik szerint nincs értelmük.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Everman #203 üzenetére

    "Az iOS user meg lehúzza a notifikációt és látja a napi teendőit, a későbbi időpontokra keresni meg nem hinném, hogy a widget jobb megoldás lenne, mint eleve az alkalmazást használni."
    Csak görgetni kell a widgetet lefelé és ott van minden Agenda nézetben. Bár az előre kijelezhető események száma változó a különböző widgeteknél, de egy hónap előrejelzése általában nem probléma, max. nagyon-nagyon sok bejegyzés esetén.
    "3G-t egyébként nem kapcsolsz, max akkor ha CM-et használsz."
    Igaz, ott kell plusz két érintés, mert csak az adott almenüt hozza fel root nélkül, de még mindig jobb, mint ha be kéne lépnem a menübe külön miatta.

    Én Linuxon olyasmiket használok widgetként, mint valutaváltó, mértékegységváltó, karakterbeszúró (az összes Unicode karakter), és rengeteg állapotjelző (például CPU-magok órajele és hőmérséklete, RAM/SWAP fogyasztás, HDD hőmérséklete és a partíciók foglaltsága, wlan/eth/ppp forgalom).
    Mind pont annyit mutat, amennyi információ kell. Ez tapasztalataim szerint Androidon is elérhető, nem feltétel egy widgetnél a kevés információtartalom.

    Ja és az 5x7-es (illetve igény szerint tetszőleges) rács beállítása a főképernyőn is jól jön, ezt az ismertebb Launcherek mind tudják.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák