Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xZer0kidx

    senior tag

    Érdekes végiggondolni, hogy ezekkel a törvényekkel kinek akarnak kedvezni. Az itteni vitáknál is úgy látom, hogy leginkább a cég vs fejlesztők érveit ütköztetjük, de mi van a felhasználókkal? A sideload engedélyezése kinek lesz jó? Azoknak az Apple usereknek akiknek továbbra sem hiányzik a Fortnite? Nekik jó lesz, ha emiatt kell új biztonsági intézkedéseket bevezetni, mert az Apple továbbra is atyáskodni kíván felettük? Az in app kérdés egy érdekes probléma. Felhasználóknak vajon mi lenne jó? Egy kedvezőbb (spotify, netflix olcsóbb lettél?) árú szolgáltatás, amit az Apple nem tud ellenőrizni (visszatérítés stb) vagy a mostani amit vígan fizetnek a felhasználók. Az üzleti modell meg csak nem annyira rossz, ha az ios rendszeren dupla annyi app érte el az 1 millió dolláros árbevételt mint androidon. A bankkártya adatok több helyen történő megadása is megér egy gondolatot. Egy "fanatikus" Apple felhasználó Apple One csomaggal letudja a zene, video, játék és tárhely szolgáltatásokat egy helyen és ugyanide regisztrált adatokkal az appok felé is. A külsős fizetési lehetőségekkel minden egyes alkalmazásnak megadhatja majd a user a kártya adatokat, de baj van ha problémákba ütközik. Az Apple a frissített szabályzattal az alkalmazás fejlesztőire mutogathat és eljutunk oda amikor az alkalmazás áruház üzemeltetője leveszi a kezét a vállunkról. Ez nem Apple-ös és kérdés, hogy a felhasználóiknak (akik mégicsak ehhez szoktak hozzá) tetszene ez...

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz azbest #4 üzenetére

    Úgy kedvezünk a lassú vagy fiatal, esetleg kissé sánta futóknak, hogy a "világbajnok" lábait megkötözzük. Különös egyenlőség.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #86564352 #12 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled. Érdekes, hogy akár a biztonság háttérbe helyezésével is előnyben részesítenék a nagyobb cégeket. Mert ez róluk szól és a profitmaximalizálásukról. Arról meg ne is (DE) beszéljünk, hogy a sideload alkalmazásával akarják kikerülni az app tracking blokkolását ráadásul EU-s segédlettel. Ott a lehetőség, hogy engedélyezd a követést, de valamiért az emberek ezt nem akarják, ahogy az Apple által biztosított egyéb (private relay) szolgáltatások használatát is fontosnak tartom.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #86564352 #17 üzenetére

    Nem ezt valóban nem állítjuk, vannak változtatásra szoruló dolgok például az általad is említett szolgáltatások egységes elérhetősége és itt ide is szúrnám az Applecare+ is és vele a javítási, alkatrész ellátás átgondolását, stb.

    Lásd Samsung telefonok törölhetetlen facebook, netflix, spotify appjai. Az, hogy adatbányász reklámcég, jól kiegészíti az android alapelgondolását. Pereli a Samsungot mondjuk a Twitter ezért?

    Arról a Spotifyról beszélünk aki a monopólhelyzetét kihasználva kevesebbet fizet a zenészeknek mint az Apple? Meg ahogy hallom a lejátszási listákkal trükközve kerüli ki a kifizetéseket sok esetben. A losslesst nem kapkodják el, gondolom kell a pénz a podcastre mert az anyagilag könnyebben fenntartható mint a különféle zenei jogdíjak.

    Az a helyzet, hogy ha jól látom (de javítsatok ki ha tévedek), hogy leginkább android felhasználók "érvelnek" a nyitott, egyforma, "igazságos" megoldások mellett. Én nem szeretném ha úgy működnének a dolgok ios-en mint androidon. Ha sideload kell ott az android, ha exynos kell ott az android, ha törölhetetlen, duplikált appok kellenek ott az..., Van választási lehetőség nekünk is és a fejlesztőknek is. De valamiért csak az appstore használatával lesz több bevételük, lásd. dupla annyi 1 millió dollárt elért fejlesztő van itt, mint a playstoreban.

    #19 tomazin

    Igen itt a lényeg, a cikkből jól kiderül, hogy a játékok fejlesztői igen jól keresnek az appstore használatával. Érthető, hogy az Epic e hír hallatára továbbra is be van feszülve. Szerintem senki nem hitte, hogy az Apple úgy lett a világ egyik legnyereségesebb cége, hogy lesz*rta a pénzt. De ha a pénz is játszik (meglepő) módon egy profitorientál cég döntései hátterében ez kiüti a biztonsági aggályokat?

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz Sanya #30 üzenetére

    Ez jó hír, hosszú nyomásra is ahogy egy átlag felhasználó tenné? Mert ha úgy nem, akkor újra eljutunk a miért választják az ios-t sokan-hoz. Az átlag ember nem parancssorozik, nem választ másik keresőmotort (ezt tudják a nagy cégek is) a böngészőjéhez és stb. bekapcsolja a telefont és használja. Sokan ezt a szemléletet nézik egy erősen torzító sörösüvegen keresztül fanboyságnak...

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #86564352 #35 üzenetére

    Igen ez igy van, igaz ezt némileg árnyalja a fake előadós vádak amivel jogdíjakat spórolhatnak meg. Persze emellett maga az app-szolgáltatás ( a kissé kaotikus elrendezést leszámítva) sok jó tulajdonságal bír, emeljük is itt ki az ajánlásokat, napi lejátszási listákat ezek lényegesen jobbak, mint az Apple musicban találhatóak már csak a számosságuk (8 vs 4) tekintetében is. Csak hát ebben a témában a lázadozásuk van előtérben, ami a tetteik fényében kissé érthetetlen.

    A 36-oshoz is: Alapvetően szerintem nem csak a user dolga, hogy vállal e kockázatot hanem a készüléket, rendszert gyártó vállalaté is. Az nem jó üzleti modell, hogy egy eddig erős kézben tartott hardver-szoftver ökoszisztémára épülő megoldás ezentúl az ászf-ben a vállát vonogatja és másokra mutogat probléma esetén. Nem csak azért mert a felhasználó alapból a készüléket hibáztatja a saját balkövése miatt, hanem az ökoszisztéma révén a sideload negatív hatásai elérhetnek a mac-hez és fordítva is. Ha az Apple nem tesz semmit, eshetnek negatív megitélés alá, és ott pont nem fog számítani, hogy a user volt e a hibás vagy sem.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #54625216 #37 üzenetére

    Nem véletlen alakulnak ki azok a vélemények:

    Szakértők szerint nem jó értelemben ravasz az Android követésellenes megoldása

    Az Android helymeghatározása akkor is gyűjthetett adatokat, ha ezt megtiltottuk

    A Google szándékosan eldugta a helymeghatározási beállításokat, hogy a felhasználók ne piszkálják azokat

    Tehát akkor biztonságos az android ha nem sideloadol, megveszi a playstore-ról az appokat és vírusirtót telepít?
    Ios-en nincs sideload, a felhasználók megveszik az appokat és vírusírtót sem kell telepíteni, tehát minden rendben van, köszönjük szépen de nincs szükség változtatásokra. :)

    Az utolsó bekezdéshez pedig: Igen és ezen funkciók biztonságos működtetéséhet szükség van a felhasználó kontroljára (korlátozására) is. Úgynevezett bolondbiztosnak kell lennie, de így lesz a lehető legbiztonságosabb is.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #86564352 #41 üzenetére

    Én is ezt teszem lassan egy éve. Szeretem az AM-ot mint felület, lossless, integráció stb. de a Spoty listái lényegesen jobbak jelenleg. Sajnos ennyi idő alatt az AM nem találta el a zenei stílusom, a Spotify viszont igen. Részben persze megértem az Apple szolgáltatása eléggé a populáris műfajoknak kedvez, ilyen téren (+ajánló, napi válogatás számának növelése stb.) azért van hova fejlődni.

    Ez a szervízkérdés nehéz ügy. Az egyik énem azt mondja, hogy igazságtalan, a másik meg azt, hogy valahogy el kell kerülni a kontár hebrákolást. Itt valószínüleg nem lesz igazság.

    A support tényleg nagyon jó, sok esetben segítettek már nekem, leginkább az appstore-os egyenleggel kapcsolatos értetlenségeim okán :DDD

    #40 kpbendeguz

    A radikális újítások, alapjaiban változtatnák meg az Apple hozzáállását az egészhez és tenné ugyanezt a felhasználóival, akik nem az "új világot" szokták-szerették meg. Ha kell erőszakkal egyenlővé tenni mindent, még ha ez a nagy többség érdekét nem szolgálja. Nem olyan jó irány...

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz azbest #43 üzenetére

    Alapvetően egyetértek az általad felvázolt folyamattal. Én nem sok esélyt látok, hogy ez a garancián túli felhasználók szemszögéből pozitivan változzon. Az egyik fele a bevétel, a másik meg az Apple "filozófiája" Semmit nem engednek ki a kezeik közül, zárt rendszer, zárt szolgáltatások és zárt szervíz, így biztosítják az elérhető (általuk megálmodott) legjobb minőséget...

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

Új hozzászólás Aktív témák