Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz t72killer #37 üzenetére

    Szerintem állj ki az utcára és mondogasd az embereknek, hogy ne vegyenek levegőt, mert annál jobban senki sem tudja hatékonyabban csökkenteni a környezeti lábnyomát, ha megfullad.
    Csak ne csodálkozz, ha visszakérdeznek, hogy miért nem jársz elől jó példával.
    Értsd: ha a józan ész és a valóság ellen hadakozol, akkor akármilyen ideológiát is tűzöl a zászlódra, csak hülyét csinálsz magadból.

    Nyilván el lehet menni abszurd szélsőségbe, de egopuffogtatáson túl gyakorlati jelentősége nem lesz.
    Pl. azt mondod biciklivel jársz.
    Miért nem gyalog?
    A biciklidnek brutális környezet lábnyoma van a gyalogláshoz képest, hiszen a nyersanyagokat bányásszák, a fémet megmunkálják, a járműveket összeszerelik, szállítják, boltokban értékesítik, a szervizelésről és az alkatrész utánpótlásról nem is beszélve.
    Na most hogy ezt így jól odamondtam, talán magadba nézel és változtatsz a közlekedési szokásaidon?
    Nyilván nem, mert van n+1 gyakorlati oka, amiért úgy élsz és úgy közlekedsz, ahogy és baromira semmi közöm egyikhez sem.

    Ahelyett tehát, hogy ideológiai alapon osztanád az észt (gyakorlagilag itt a PH-n nincs olyan topic, amit ne lehetne környezetvédő bullshiteléssel teleszemetelni), talán gondold végig, hogy egy adott személy vagy vállalat milyen gyakorlati, praktikus problémákkal néz szembe és ha ezt átláttad, max. akkor állj elő javaslatokkal, hogy hogyan lehetne azokra hatékonyabb és környezetkímélőbb megoldásokat alkalmazni.
    Persze értem én, benyögni, hogy "az nem zöld, aki..." nyilván sokkal kényelmesebb, főleg ha nem a megoldás, hanem csak a nettó b@szogatás a cél.

Új hozzászólás Aktív témák